Šimtus metų bandėme suvokti, kaip atsirado gyvybė Žemėje…
Atsakymo mes ieškojome ne toje planetoje.
Nuo pat sąmoningo egzistavimo pradžios užduodame sau klausimus. Kas mes? Iš kur mes atėjome? Kur mes einame?.. Taip buvo per amžius. Būdavo, kad ieškant atsakymų, akys nukrypdavo į dangų, į žvaigždes. Nežinomybė gimdė keisčiausias fantazijas, o dar dažniau – panišką baimę. Galbūt kažkur ten yra gyvybė, galbūt kitų galaktikų šeimininkai – tolimi mūsų protėviai ?.. Pasirodo, buvome labai arti tiesos.
Marsas, kitaip vadinama Raudonoji planeta, yra arčiausiai Žemės. Raudonoji planeta Saulės sistemoje panašiausia į Žydrąją, mūsų namus. Mokslininkai įsitikinę – ten tikrai buvo gyvybė. O gal dar ir yra… Šiuolaikinis mokslas jau pasiruošęs ilgiausiai žmogaus kelionei visoje mūsų istorijoje. Kelionei į Marsą.
“Misija: Marsas” – pasakojimas apie dramatišką kosminę kelionę į Raudonąją planetą, istorija apie Marso kolonizatorius. Pirmąją ekspediciją į svetimą planetą ištinka paslaptinga katastrofa. Įkandin pražuvusiam kosminiam laivui siunčiama nauja komanda. Jos nariai Marse turi tik du tikslus: ištirti tragediją ir, jei yra išsigelbėjusių, pargabenti juos atgal į Žemę. Jų kelionė per kosmoso erdvę nebuvo lengva. Tačiau visi, atrodo, beveik neįveikiami sunkumai pasirodė niekis prieš tai, kas jų laukė Raudonojoje planetoje – nepaprastas ir nuostabus atradimas…
“Misiją: Marsas” - filmą apie kelionę, kuri realybėje, galbūt, įvyks jau netrukus – sukūrė vienas geriausių Amerikos režisierių Brianas De Palma, padovanojęs mums tokius filmus kaip “Gyvatės akys”, “Karlito kelias” ar “Misija neįmanoma”. Tai juostos, tapusios žanro klasika ir chrestomatiniais trilerio pavyzdžiais. Naujausias puikaus režisieriaus filmas, nors ir nestokojantis stingdančios įtampos, priskiriamas fantastinio kino žanrui. Ką gali žinoti, gal jau neilgai?