Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
INSTINKTAS (1999) 123 min.
Instinct
Psichologinis trileris
JAV
Premjera Lietuvoje: 2000 05 05
Kino platintojas: Acme

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Visi atsakymai yra sąmonės džiunglėse

Antropologijos daktaras Etanas Pouelas išvyko į Afriką, vedamas aistros mokslui. Jis tyrinėjo Ruandos gorilas, gyveno tarp jų, stebėjo jų elgseną. Du metus apie Etaną Pouelą žmonės nieko negirdėjo. Tačiau niekas nebesidžiaugė tuomet, kai mokslininką surado…

Dėl nepaaiškinamų priežasčių daktaras Etanas Pouelas nužudo arba sužaloja kelis afrikiečius. Kas jį privertė taip elgtis? Kas galėjo protingą vyrą paversti laukiniu žvėrimi? Pats jis daugiau neprataria nė žodžio, todėl netrukus tyrinėtojas perkeliamas į kalėjimą, kur laikomi psichopatiški nusikaltėliai.

Pripažinto ir garsaus psichiatrijos profesoriaus Beno Hilardo paprašo įvertinti Afrikoje siautėjusio ir tarsi sulaukėjusio antropologo psichinę būklę. Netrukus šią užduotį jis patiki reziduojančiam ambicingam savo kolegai Teo Kalderiui. Jaunam daktarui dar viskas prieš akis, todėl jis entuziastingai pasineria į Etano Pouelo sąmonės labirintus. Kodėl Etanas Pouelas pasipriešino žmogiškajai prigimčiai ir, sakytum, sugrįžo į pirmykščio žmogaus būseną? Kas iš tiesų nutiko Afrikoje, mistiškoje gorilų bendruomenėje? Gal antropologas neišprotėjo, o tiesiog susitaikė su gamta, išmoko tolerancijos?.. Pradžioje atrodęs tiesiog iššūkiu jaunam psichiatrui, Etano Pouelo atvejis priverčia Teo Kalderį iš naujo pažinti save ir gyvenimą.

Nenuspėjamasis Anthony Hopkinsas ir magnetiškasis Cuba Goodingas Jaunesnysis - du neprilygstami ir puikūs skirtingų kartų aktoriai, “Oskaro” statulėlių savininkai, susitiko viename filme. Rezultatas – reto įtaigumo istorija, kurioje rasite sąsajų su nepaprastais filmais: “Gorilomis rūke”, “Ėriukų tylėjimu” ir “Skrydžiu virš gegutės lizdo”.

* * *

Tiems, kas jau matė "Instinktą", gal bus įdomu sužinoti, kad šis filmas pastatytas remiantis knyga, kuri yra išleista ir lietuviu kalba. Tai "Izmaelis", o ją parašė Daniel Quinn, kuris yra ir vienas iš "Instinkto" scenarijaus autorių.

Nesitikėkite knygoje panašaus siužeto, tačiau gal perskaitę "Izmaelį" jūs į filmą pažiūrėsite kitomis akimis, o ir Etano Pouelo veiksmai atrodys labiau argumentuoti.

Modesta  2009-06-07 14:42:11 

Manau tikrai vertas dėmesio filmas. Filme iškeliamos idėjos ir problematika tiesiog verčia pagalvoti apie visuomenės pokytį.


BLINAS  1970-01-01 02:00:00 

Puikus filmas! Tik jis yra ne apie tai, ka raso filmo anonsas; filmas yra apie laisve ir jos suvokima. Isejes supranti koks esi laisvas ir tuo pat metu, koks esi ikalintas ir suvarzytas...


ARUNAS  1970-01-01 02:00:00 

Tikrai geras filmas. Labai gerai zhiurisi. Idomus ir shiaip mielas. Ir dar mintis man pasirode "neholivudishka".


AUSRA  1970-01-01 02:00:00 

Labai geras ir stiprus filmas. Išėjus iš šio filmo tikrai yra apie ką pamąstyti. Ir Antony Hopkinsas kaip visada nepakartojamas. Tikrai nesuprantu, kodėl šis filmas kai kam pasirodė "š...".


RAMUNE  1970-01-01 02:00:00 

Kai ėjau žiūrėti šio filmo, tikėjusi, ko nors labai nuobodaus ir nuvalkioto... Bet iš tikrųjų filmas padarė man didelį įspūdį, ir ypač patiko Anthony Hopkinso vaidyba. Filmas tikrai vertas tų Oskarų, kuriuos gavo


SANIA  1970-01-01 02:00:00 

Tikrai geras filmas, ir jokio sh... ash ten nepastebejau. Priverchia susimastyti ar verta daryti tai, ka visi mes darome. Visiems siulichiau nueiti, nes kaikuriuos atsakymus jus tikrai gausite.


MERGICHKA  1970-01-01 02:00:00 

Puikus pavyzdys, kaip is nebologos idejos galima padaryti visishka sh...Filmo aprašymas aplankytas kartų: 6578
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt