Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
PATRIOTAS (2000) 164 min.
The Patriot
Karinė drama
JAV
Kino platintojas: Cinemark

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

1775 m. Prasideda revoliucinis karas. Amerikiečiai stoja į kruviną kovą su britų pulkais, taip vadinamais "Žaliaisiais drakonais". Karo didvyris Benjaminas Martinas (Mel Gibson), kuris dėl savo greitumo ir nenugalimumo gavo pravardę "Vaiduoklis", nusprendžia atsisakyti eilinio mūšio "malonumų". Jis pasirenka ramų gyvenimą neseniai įkurtoje asmeninėje plantacijoje. Čia yra jo paties rankomis pastatytame namas ir mylimos žmonos, mirusios gimdymo metu, kapas. Benjaminas nenori prarasti septynerių savo vaikų ir stengiasi, kad jie neprarastų tėvo.

Netrukus karas pasiekia Pietų Karolinos žemes. Begalinės kalbos, raginimo laiškeliai ir fantastiškai įdomūs pasakojimai apie karą taip paveikia vyriausiąjį Benjamino sūnų Gabrielį (Heath Ledger), kad šis nusprendžia užsirašyti į armijos gretas. Drąsus ir patriotinių jausmų kupinas jaunuolis nekreipia dėmesio į tėvo prieštaravimus. Juk Benjaminas puikiai žino, koks yra tikrasis karas. Žiaurūs ir baisūs sapnai bei praeities prisiminimai neduoda ramybės iki šiol. Jam velniškai graužia sąžinę už tai, ką padarė praeityje. Todėl legendinis karys labiausiai nenori, kad jo sūnus taptų tokiu pačiu kruvinu žudiku. Tačiau Gabrieliui atrodo, kad karas yra teisingas dalykas, skirtas narsiems, galvojantiems apie šalies ateitį ir nuotykių beieškantiems žmonėms.

Po dviejų metų Gabrielis grįžta iš mūšio sunkiai sužeistas. Benjaminas puola jį globoti, nepamiršdamas priglausti išsigelbėjusius kolonistų ir britų karius. Nepaisant to, atvykęs "Žaliųjų drakonų" vadeiva generolas Williamas Tavingtonas (Jason Isaacs) apkaltina "Vaiduoklį" priešų slėpimu ir įsako sudeginti jo namą. Lyg to būtų per mažai, demoniškas karininkas nusprendžia, kad jo sūnus Gabrielis yra išdavikas ir šnipas, perdavinėjęs kolonistams slaptas žinutes apie britų kariuomenės taktiką. Visai neseniai karu besižavėjusio jaunuolio laukia itin žiauri nuobauda - mirties bausmė pakariant visų gyventojų akivaizdoje.

Dabar Gabrielį gali išgelbėti vienintelis žmogus. Tai jo tėvas Benjaminas Martinas. Jis nenorėjo kariauti ir stengėsi gyventi taikoje, tačiau aplinkybės privertė vėl iškelti kruviną karo kirvį. Neturėdamas pagalbininkų, "Vaiduoklis" įtraukia į kruviną kovą ir kitus savo mažamečius vaikus (vieną iš jų nužudo generolas Tavingtonas). Prieš keletą dienų jie žaidė karą tarp indėnų ir kolonistų, tačiau dabar jie atsidūrė tokiame žaidimų lauke, kur už kiekvieną neteisingą žingsnį ar judesį baudžiama mirtimi. Žmogus, kurį jie vadino tėvu, išmokė kaip reikia šaudyti ir sprogdinti, vyriausiajam sūneliui paliepė pakeisti šovinius jaunesnių brolių ginkluose, paprašė mesti šautuvus ir bėgti į tetos Charlotte (Joely Richardson) namus, jei pamatys jo paties mirtį. Mūšis prasideda.

Padedamas geriausio savo draugo pulkininko (Chris Cooper) ir savo šeimą praradusio prancūzų kario Jeano Villneuve'o (Tcheky Karyo), Benjaminas Martinas pradeda kurti savo tautiečių karių armiją. Jam tai mūšis ne tik už jaunos valstybės nepriklausomybę, bet ir už savo šeimą. "Vaiduokliui" labiausiai rūpi atkeršyti už skurdą, sudegintus namus ir sūnaus mirtį negailestingam "Žaliųjų drakonų" generolui.

* * *

Jau dabar daugelis žiūrovų "Patriotą" lygina su istoriniu epu "Narsioji širdis", kurį režisavęs Melas Gibsonas buvo apdovanotas "Oscaro" premiją. Tačiau tai yra labai skirtingi filmai. "Narsioji širdis" pasakoja apie kovą už laisvę, o "Patriote" nagrinėjama šios kovos kaina - sudeginti namai, nekaltų karių skerdynės mažų vaikų akyse, mylimiausių žmonių praradimas.

Tai filmas apie karą. Žiaurų, negailestingą ir kruviną karą. Tai begalinės kraujo balos, mirtini tomahaukų kirčiai į nugarą, perpjaunamos gerklės, negailestingi šūviai į galvą ir kojas. Fantastinių filmų specialisto režisieriaus Rolando Emmericho juostos "Patriotas" scenarijus remiasi tikrais istoriniais įvykiais, tačiau pagrindinių herojų vardai ir likimai yra pakeisti.

Tai filmas apie meilę. Tačiau negalvokite, kad legendinis karys Benjaminas Martinas mūšio lauke susiras kitą mylimą moterį arba jaunasis kovotojas Gabrielis norės išgelbėti jo širdį pakerėjusios gražuolės gyvybę. "Patriotas" - tai istorija apie meilę tarp tėvo ir sūnaus.

ZILVARAS  2001-03-05 13:51:59 

Karybos reikalai taip slubuoja,kad net baisu(ar kas daro pasala nukreipes ugni i saviskius). Taip iskeliama JAV, kad pofilmo gali McDonalda eikime,bet yra ir geru vietu,ypac aktoriu vaidyba ir masines scenos.Pasiziureti galima, linksmas filmuks


HANIBALAS  2001-03-05 13:51:59 

Lyginti šį filmą su "Narsiąja širdimi" - tai tas pats, kas lyginti "zaporozecą" su Automobiliu! Antrą vertus, jei "Patriote" nebūtų vaidinęs Mel`as Gibson`as), šio filmo išvis nebūtų įmanoma žiūrėti. Trumpai tariant, tai dar vienas amerikoniško pseudopatrijotizmo pavyzdėlis. Vienintelė laimė, kad pabaigoje per visą ekraną neiškėlė JAV vėlevos...


SAGA  2001-03-05 13:51:59 

Gal kiek žiaurokas filmas.Na,bet kovų scenos geros,aktoriai geri.Patariu pažiūrėti šį filmą visiems(tik ne labai jautrios širdies žmonėms.


ARIJUS  2001-03-05 13:51:59 

Kaip matau cia tik penkiabale sistema as tai duociau 10. Norejau pasakyti tiems kurie mano esantys dideli kritikai, tegu labai jau nekritikuoja to filmo, nes reikia ziureti ne i pastatyma, o i esme. Siaip sakau filmas neeilinis (gal tik man taip atrodo), bet jautrios sirdies zmogus tikrai pravirks kai kuriose scenose. Filmas tikrai vertas demesio. P.s Blinas nuo pirmadienio prades rodyt nauja muilo opera "Mano moteris" (uz dyka per LNK) nepraleisk nei vienos serijos :)))


ALBERTAS  2001-03-05 13:51:59 

Tikrai geras filmas. Gan permainingas, daznai linksmos ir shypsena keliancios situacijos ishsirutulioja i tragishkas ir ziaurias scenas. Mano nuomone shis filmas turi daug bendro su kultiniu lietuviu filmu "Tadas Blinda".


IRMANTAS  1970-01-01 02:00:00 

Filmas, po kurio gali grįžti namo ir atidaryti butelį gero raudono vyno bei galbūt trumpam užmiršti kasdienius rūpesčius. Buvo šiek tiek nelogiškumų, tačiau tai tik priartina prie realybes. Gyvenimas juk dažnai neracionalus. Na, o visas veiksmas, kovos scenos tikrai įspūdingos...


DANCER  1970-01-01 02:00:00 

Eh-he-he. Man filmux patiko; siaip primena


BLINAS  1970-01-01 02:00:00 

filmas gal ir nenuobodus, bet jau labai sabloninis ir su tokiom nesamonem, kaip vaikai ziopsantys pro namo, kuris stovi fronto linijoje, langa... ai..., nezinau ar filmas butinas pamatyti... ir ta visa amerikietiska pompastika apie save jau senai niekam nebeidomi...


ANDREJ  1970-01-01 02:00:00 

Kuo galima tiketis is filmo su tokiu pavadinimu? Labai pompastiskas, nuobodziai ilgas (beveik 3 val.), pacios patriotiskiausios scenos man pasirode ispustos, juokingos, primityvios. Ginti tevynes (kaip kazkas sake)po sio filmo neeiciau, mat per ilgai juokemes is panasiu sovietisku filmu.


TOMAS  1970-01-01 02:00:00 

Budamas JAV machiau shito filmo reklama, ten tikrai gana faznai ji reklamavo, tad nusprendziau nueiti ir paziureti kas chia per filmas, nors ish reklamos supratau, kad tai bus paprastas karinis filmas. Pamatyes shi filma tikrai nustebau. Man jis labai patiko. Tikrai siulychioau visiems ji pamatyti. Ishejes ish jo, jei butu reikalas, tikrai eichiau ginti Tevynes :))) Filmas tikrai JEGA!!!Filmo aprašymas aplankytas kartų: 9431
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt