Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
ANDŽELOS PELENAI (1999) 145 min.
Angela’s Ashes
Drama, autobiografinio romano ekranizacija
Airija, JAV
Kino platintojas: Garsų pasaulio įrašai

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Tai jaudinančiai žavi ir sukrečianti drąsios šeimos istorija.

1935-aisias, kai daugeliui airių šeimų buvo įprasta išvykti į Ameriką, nuskurdusi Makurtų šeima pasielgia priešingai. Po staigios dukrytės mirties Andžela (Emily Watson) ir jos bedarbis alkoholikas vyras Malachis vyrenysis (Robert Carlyle) iš Niujorko su 4 vaikais – Frenkiu, Malachiu jaunesniuoju bei dvynukais Eugenija ir Oliveriu patraukia į Korką, kur “…nėra darbo, o žmonės miršta iš bado bei nusivylimo”.

Šaltai sutikti katalikiškos Andželos šeimos, jie įsikuria Vindmilo gatvelėje, tačiau jų svajonės apie “rožinę” ateitį išgaruoja, kai tėvas niekaip negali susirasti darbo, o Oliveris miršta. Bėgant mėnesiams, miršta ir Eugenija, o tėvo nuotaika darosi vis prastesnė ir prastesnė. Jis ne tik, kad skandina savo liūdesį taurelėje, bet ir savo sūnelio karstu naudojasi lyg stalu karčemoje…

Tai švelnus filmas apie meilę, kančias, siekius ir, pagaliau, begalinį triumfą. Jame nėra sprogimų, ateivių, auto avarijų ar lengvų atsakymų. Tai jaudinantis filmas su puikia tikrai įsimintino aktoriaus Robert Carlyle’o vaidyba.

* * *

“Tai tobula mano knygos ekranizacija.
Filmas pateisino visas mano viltis. Aš jį be perstojo giriu.”
(Frank McCourt, knygos “Andželos pelenai” autorius)

“Šio filmo neįmanoma pamiršti.
“Andželos pelenai” priverčia tave kitaip vertinti šeimą.
Emily Watson ir Robert Carlyle nusipelnė “Oskarų”
už savo šviežią ir patrauklią vaidybą.”
(LOS ANGELES TIMES SYNDICATE)

ILONA  2006-03-01 10:38:08 

nuostabus filmas su nepakartojamais aktoriais sukrečiantis vaizdai iki širdies gelmių


P@ULIUKS  2001-04-09 16:00:10 

Nežinau... kaip šį filmą galimą vertinti 5 balais. 5 balai reiškia, kad geriau ir būti negali, bet aš esu įsitikinęs, kad šitam filmui iki tobulo tai dar oi kaip toli. Šiaip įvertinau jį trejetu su didžiuliu pliusu ir skirtingai nuo kolegos rašiusio prieš mane, aš nerekomenduoju būtinai pažiūrėti šį filmą, nes patiks jis toli gražu nekiekvienam. Ir išvis sakyčiau, kad tokiems žmonėms, kaip A.Parkeris nedera taip gadinti gražių istorijų. Akivaizdžiai žmogus nesugebėjo filmui pritraukti finansų dėl ko filmas karts nuo karto pakvimpa pigaus televizijos serialo dvasia. Na, kad ir gana autentiški airijos vaizdai... bet faktiškai filme parodoma airija tai trys gatvelės... ai ir bendrai iš minimumo maksimumą norėjo padaryti..., bet jei jums patiko melancholiškas pasakojimo stilius, koks, kad buvo filme "Lolita" ar airiška dvasia, kokią galimą pajusti filme Maiklas Kolinsas su L.Neeson`u (super filmas)bei nesate perdėm priekaištingas/-a įvairioms smulkmenoms ir norite pažiūrėti paprastą, bet neprastą filmą tuomet vyniokite meškeres į kinoteatrą.


DANI  2001-04-09 16:00:10 

Filmas labai geras, bet verta perskaityti ir knyga, pagal kuria jis pastatytas.


NORBERTAS  2001-04-09 16:00:10 

Ko gero "Sienos", "Evitos", "Naktinio ekspreso" etc. kūrėjas su šiuo filmu užsitikrins sau kino genijaus reputaciją (na, panašiai kaip F. Fellini savo laiku, nors jų lyginti jokiu būdu negalima). Visiems kuo nuoširdžiausiai patariu pasižiūrėti "Andželos pelenus". Puikus filmas, be jokių abejonių, tik mažiau tikėkite tuo, kas parašyta anotacijoje. Nežinau, iš kur jas paima, bet apibūdinimas "... švelnus filmas <...> begalinį triumfą. <...> su puikia tikrai įsimintino aktoriaus Robert Carlyle’o vaidyba." - ima juokas nuo tokio lėkštumo. Švelnumas? Begalinis triumfas? Filmas žiaurus kaip ir to meto gyvenimas, kitas reikalas, jei buvo norėta pasakyti "subtilus". O del triumfo, ir dar begalinio, tai gal tik Laisvės statulai ir buvo triumfas pamatyti dar vieną būsimąjį paklusnųjį mikimauzijos pilietį, kadangi Airiją atstatė ir prikėlė iš pelenų ne tie, kurie visam laikui ją paliko... Tai ne triumfas - tai neviltis, nepaisant to, koks laimingas finale Frenkio veidas, žiūrint į tą statulą ir koks iškilmingas muzikinis fonas. Ir dėl aktoriaus Robert Carlyle’o... nežinau, už ką jį taip giria ir myli, nes bent jau šiame filme jis tikrai nebuvo didžiausias perliukas (arba jam tiesiog nebuvo leista pasireikšti kaip tokiam). Šiaip jau aš daug labiau įvertinčiau tą, kuris vaidino jaunąjį Frenkį ir paauglį Frenkį. Žodžiu, dėl filmų anotacijų (ir ne tik šiame tinklapyje, o kad ir "7 meno dienose") - nežinau, kas jas rašo, bet kartais toks įspūdis, kad parašyta tik tam, kad apskritai kažkas būtų parašyta. Suabejoji, ar rašantysis (ar tas, kuris iš visokių citatų sudėjo tai, kas pavadinta filmo aprašymu, nes būtent tos citatos ir yra labiausiai prieštaringos) pats bent jau matė tą filmą... Tokiu atveju gal jau geriau palikite tuščią vietą, nes režisieriaus A. Parkerio vardui ir taip reklamos nereikia, juo labiau - kažkokių kvailų ir lėkštų nuotrupų iš kažkokio Los Angeles laikraštuko…Filmo aprašymas aplankytas kartų: 6782
1998-2021 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt