Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
IKSMENAI (2000) 104 min.
The X-Men
Fantastinis veiksmo trileris
JAV
Kino platintojas: Cinemark

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Jie yra mutantai, gimę su keistais ir neregėtais sugebėjimais. Žavi mergina Jean Grey (Famke Janssen) gali skaityti kitų žmonių mintis, jos draugas Cyklopas (James Marsden) šaudyti iš akių neįprastos galios lazerio spinduliu, o juodaodė princesė su ryškiai baltais plaukais Storm (Halle Berry) gali valdyti visas gamtines sąlygas. Profesorius Charlesas Xavieras (Patrick Stewart) per ilgą laiką surinko juos iš įvairių pasaulio kraštų ir suformavo specialų būrį pavadinimu "X-menai". Jis išmokė šiuos mutantus panaudoti savo nežmoniškas galias geriems tikslams, kad kovotų už taiką visame pasaulyje ir apsaugotų žmones, kurie bijo ir nekenčia jų.

Tačiau mutantai būna ne tik geri ir geraširdžiai. Štai žiaurusis ir demoniškas Magneto (Ian McKellen), visą vaikystę iškentęs nacistinėse koncentracijos stovyklose, įkuria specialią mutantų broliją. Pagrindiniais šios grupuotės nariais yra tikros normalios visuomenės atmatos ir bjaurybės, kurių smegenyse užkoduota vienintelė informacija - ŽUDYTI ir žudyti visus iš eilės. Be jokio gailesčio. Blogųjų mutantų lyderiais yra mėlynaodė gražuolė Mystique (Rebecca Romijn-Stamos), galinti per akimirką pavirsti bet kuriuo žmogumi, negailestingasis aštriadantis Sabreboothas (Tyler Mane), sugebantis užuosti ar išgirsti aukos judesius per labai didelį atstumą, ir baisuolis iš prigimties Toadas (Ray Park), kuris be vargo pakelia sunkius objektus ir dėl neteisingai susiformavusio stuburo gali lankstytis į bet kurią pusę.

Magneto turi tobulą svajonę. Užgrobti ir valdyti visą pasaulį, kuriame gyventų tik įvairios mutantų rasės, o normalūs žmonės būtų jų vergai ir patarnautojai. Tam tikslui jam reikia specialios medžiagos Adamantiumo, kuri padaro kūną praktiškai nepažeidžiamu ir nesenstančiu. Kad gautų taip trokštamos paslaptingos medžiagos pavyzdį nepavargstančiam senukui Magneto ir jo siaubūnų būriui reikės sučiupti mutantą Wolverine'ą (Hugh Jackman), kuris buvo priimtas į "X menų" būrį.

Tačiau Magneto, kurio gyvenimo kredo "žudyk arba būk nužudytas", net nesiruošia išsigąsti "X menų" ir seno vaikystės draugo Profesoriaus X. Jis nusprendžia padaryti pirmą žingsnį link pergalės ir pagrobia mergaitę-mutantę Rogue (Anna Paquin), kuri sugeba absorbuoti ir įsisavinti žmogaus ar kito mutanto mintis, savybes, žinias, talentus ir fizines savybes, vos tik jį prilietusi.

Neišvengiamas blogio ir gėrio mūšis artėja. Nuo jo baigties priklauso visos žmonijos ateitis.

* * *

“IKSMENAI” – pirmoji būsimos trilogijos dalis. Tai nauji herojai, įdomi istorija ir Matricai nenusileidžiantys specialieji efektai, tai nepaprastos erdvės paslaptingame Iksmenų pasaulyje ir įspūdingi kostiumai bei moderniausių priemonių sukurtas grimas. Įtampa, veiksmas ir įžanga į kitas filmo dalis.

Faktai:

  • Herojų kostiumams ir grimui panaudotos moderniausios šių laikų technologijos; vien Mystique “kostiumui- aplikacijai” paruošti prireikdavo 10 val. darbo.

  • Projektui dirbo garsiausi filmų kūrėjai, o režisieriui patarinėjo pats George Lucas’as ( “Žvaigdžių karai” ).

  • Per ištisus 37 metus išleistas komiksų knygas reikėjo sudėti į 2 val. filmą.

  • “20th Century Fox” skyrė 75 mln filmo gamybai; čia nėra super žvaigždžių, tačiau surinkta garsi kūrėjų komanda – tokia formulė pasiteisino, kuriant “Žvaigždžių karus” ir "Titaniką".

  • Buvo nufilmuota daugiau kaip 400 komplikuotų spec. efektų epizodų.

  • Filmavimas užtruko 5 mėn.

  • Visa filmo komanda – daugiau kaip 400 žmonių.

GROODAS  2007-04-21 11:41:59 

1 ir 2 dalys nerealios žiauriai noriu pamatyti 3 dalį


ROBISSSSSSSSS  2005-10-12 17:03:39 

Filmas atitinka tikrove, kaip buvo afgane va del ko zmonem stogai nuvaziavo


ZUIKA  2005-02-03 11:21:33 

man sis filmas patiko ji ziurejau per televizoriu. nekantriai laukiu 2 dalies. man patiko kaip Storm sako: ar zinai kas nutinka rupuzei kaip i ja trenkia zaibas? ir zaibas tik pyyksssssssssssstt o vaidino: Audra,wolwerinas.


ELECTRA  2004-08-05 15:35:18 

Filmas įdealus. Labai džiaugiuosi kad bus X MEN 3 =)


DŽIN GREJ  2003-06-02 22:14:27 

FILMAS NUOSTABUS ,FANTASTIŠKAS,BE JOKIŲ PROBLEMŲ. MAN JĮ ZIŪRINT PRADĖJO PLAKTI ŠIRDIS ...


VIENISE  2003-06-01 21:58:56 

Sis filmas nuostabus . Pats geriausiais nors as ten pasirodziau baisiai ...Filmas geru efektu , bet nusileidzia antrai jo daliai .


DEMONBOZ  2001-07-14 15:46:54 

Filmas visai neblogas.Taciau ir vel nieko naujo...Grazus spec.efektai nebloga aktoriu vaidyba taciau jis labai primena filma vaikams...


EGL?  2001-03-05 13:52:11 

Mano nuomone tai labai neblogas filmas,kas turi ką nors prieš tą filmą tegu man parašo ir mes padiskutuosim.Kompiuterio dar neturiu bet gal kas nors galėtų man jį padovanoti.Iš anksto AČIŪ


DEIMON  2001-03-05 13:52:11 

Na teko pamatyti ta filmuka. Taigi kas megsta filma su normalia fantastika, rekomenduoju nueiti, nes tikrai vertas demesio, ir seip kompiuterine grafika labai tobula, na ka cia bekalbeti nueikit ir pamatysite.


[NRG]  2001-03-05 13:52:11 

Komixus skaityti arba multika ziureti daug smagiau negu filma, shiaip intriguojantis scenarijus bet visishkai vaikishkas pastatymas ir jau laaabbaaaii hapy endas123
Filmo aprašymas aplankytas kartų: 14390
1998-2021 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt