Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
INFORMATORIUS (1999) 157 min.
The Insider
Šokiruojanti dokumentinė drama
JAV
Premjera Lietuvoje: 2000 08 11
Kino platintojas: Acme

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

JAV, 1994-ieji. Sudalyvaukite tv naujienų šou "60 minučių" - CBS kanalo laidoje, kurios autoriai atskleidžia visą tiesą apie valdininkų korupciją ir nebijo "slidžių" temų! Arba bent jau turėtų nebijoti.

"60 minučių" epizodas su Džefriu Vigandu taip ir nebuvo parodytas. Beveik neįmanoma garsiai pasakyti tai, ko nenori išgirsti labai galingų ir turtingų žmonių ausys. Net ir tuomet, kai gyveni Amerikoje.

Kodėl Džefris Vigandas sutiko dalyvauti "60 minučių"? Gal dėl to, kad jis buvo niūrus, savo ne itin šviesiu gyvenimu ir byrančia santuoka nepatenkintas vyriškis… Gal dėl to, kad jį įkalbėjo laidos autorius Lovelas Bergmanas - aršus profesionalas, iš toli užuodžiantis skandalingą medžiagą… Gal dėl to, kad jis tiesiog norėjo atskleisti tiesą.

O tiesa buvo tikrai skandalinga. Cigarečių kompanija, kurioje dirbo Džefris Vigandas, žinojo, kad jų gaminamos cigaretės yra labai kenksmingos sveikatai. Negana to, kompanija apgalvotai kenkė vartotojams, didindama nuodingųjų medžiagų kiekį savo produkcijoje. "60 minučių" norėjo, kad tiesa išaiškėtų, tačiau…. kaip tokiais atvejais įprasta, lemiamą vaidmenį šioje istorijoje suvaidino pinigai ir galingų struktūrų įtaka. Tačiau kas apsaugos tą, kuris vienas išdrįso stoti prieš savo darbdavius, demaskuodamas jų veidmainystę ir nenumalšinamą pinigų troškulį?

* * *

"Oskaro" laureato Al Pacino, šiame filme sukūrusio įtaigų Lovelo Bergmano personažą, atskiraipristatinėti nereikia. Kitas puikus aktorius - Russell Crowe šiame filme talentingai įkūnija svarbiausią istorijos personą, hamletišką, nervingą ir įvairialypį Džefrį Vigandą. O pats filmas turi daug prasmių. Tai istorija apie šeimos išdavystę. Tai istorija apie tai, ką kiekvienas mūsų žino, bet dažnai nenori sau pripažinti: kad ir koks svarbus tu būtum savo darbe, jei tiems "iš aukščiau" prireiks, greitai būsi sunaikintas. Stabilumas yra iliuzija.

Filmo režisierius - Michael Mann, nuo 1981-ųjų "Vagies" iki 1995-ųjų "Karščio" ir kultinio policinio serialo "Majamio policija" puikiai analizavęs tamsiojo pasaulio dėsnius. Naujausiame savo filme (beje, režisierius garsėja dideliais tarpais tarp projektų - tai byloja apie kruopštų pasiruošimą) Michael Mann atsisakė vizualinių trilerio kanonų - puikiai surežisuotų susišaudymų ir gaudynių scenų. Bet įtampa nuo to nė truputėlio neatlėgo. "The Insider" - septyniems "Oskarams" nominuotas ne eilinis pasakojimas apie "kietą" vaikiną, kuriuo norisi žavėtis, tai dramatiška istorija apie paprastą žmogų, už tiesą sumokėjusį milžinišką kainą.

IRMANTAS  2001-03-05 13:52:16 

...manau, filmas nepritaikytas Lietuvos rinkai. Problemos pateikiamos grynai amerikietiškame kontekste. Viskas atrodo taip sena ir žinoma: tabako kompanijos nuodija žmones, sąžiningas aukšto rango specialistas išmestas iš darbo sugeba susirasti tik chemijos mokytojo vieta, o žmona susikrauna savo skudurus ir su vaikais pabėga... labai jau panašu į muilo operą... :(


BADAMIGO  2001-03-05 13:52:16 

Na, del rukymo nebuvimo nesutinku -- neruko tik pagrindiniai herojai, o pirmoj filmo pusej duma plesia tiek apsauginiai kareivukai, tiek to musulmonu dvasinio lyderio sargas. Be to, fotokorespondentai, fotografuojantys Viganda, taip pat nevengia parukyti. Filmas ne tiek sukrete (kadangi nerukiau, nerukau ir toliau :-), kiek sunervino. Viskas zinoma grazu, sveika, zmoniska ir etc., taciau isivaizduokit, kad toki "insaideri" turetumet savo kompanijoj, kuris ismestas is darbo ir budamas ambicingu kvailiu isklotu visas kompanijos paslaptis. Deja, tokiu idiotu yra... Filmas IMHO tinkamas paziuret zurnalistams, kad pasimokyti, kaip laidos vedejai ir manageriai sugeba ikalbinti pokalbiui pasnekovus.


KAROL  2001-03-05 13:52:16 

Sukreciantis ir verciantis susimastyti. Gerai, kad tokia pabaiga. O jei nebutu isaiskejusios tabako kompanijos melagystes. Tada bijociau sakyti tiesa :)) . . .


WHAT  2001-03-05 13:52:16 

Na filmas neblogas, bet l. jau ishtemptas siuzetas, viskas rutuliuojasi labai palengva, pavarges zmogus gali net pasnuduriuoti :) Idomi detale, kad per visa filma,bent jau ash nepastebejau, kad nors vienas zmogus ekrane rukytu...


ZILVE  2001-03-05 13:52:16 

Gaila, kad kartais zmones kalba apie kazkokias problemas butent amerikietiskame kontekste ir bla bla bla. Geraiu atkreiptumet demesi i puikiu aktoriu puikia vaidyba, puikiai rezisuojant ir filmuojant. Juk daug sunkiau islaikyti intriga ir itampa, kai nerodai kokio nors kompiuteriu padaryto marsiecio, o parodai tik tai kas yra realiame gyvenime. Bandykime suprasti tikras vertybes. Amen


HEY  2001-03-05 13:52:16 

Na, jei tu, zmogau, vis dar tiki valdzios lojalumu ir pasaulio zmoniu garbingumu, tai tau vertetu nueiti i si filma. Taciau tokiu filmu tikrai jau buvo (na,manau ir bus) pakankamai, kad galetum isitikinti, jog viska valdo pinigai. Taciau nepatarciau eiti i kinoteatra 9val. vakaro (kaip padariau as), nes tada tikrai ieskosi kaimyno peties...


LOOB  2001-03-05 13:52:16 

Labai idomus ir itraukiantis filmas, veitomis gal kiek perdauk istemptas, bet senarijus atstoja viska. Viseims kas dar nemate butinai rekomenduoju nueiti.


SO WHAT?  2001-03-05 13:52:16 

Filmas-jega, galetu laisvai dalytis oskarus su


DONI  2001-03-05 13:52:15 

Labai geras filmas, net netikėjau, kad bus toks geras. Įtampa laikėsi iki pat galo, o išėję ilgai negalėjom atsipeikėt nuo patirto įspūdžio.


BARBE  1970-01-01 02:00:00 

Tikrai geras filmas. Pakankamai sunkus ir duoda apie ka pamastyti. Meciau net rukyti po jo.Filmo aprašymas aplankytas kartų: 7686
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt