Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
U-571 (2000) 116 min.
U-571
Karinė veiksmo drama
JAV
Premjera Lietuvoje: 2000 10 20
Kino platintojas: Acme

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Herojai – paprasti žmonės, darantys ypatingus dalykus
ypatingais laikais

Apie šiuos keistus sutapimus jūs neskaitėte nei viename istorijos vadovėlyje. Netikėta statistika, įkvėpusi Jonathan Mostow sukurti šį filmą: daugiau kaip ketvirtadalis sąjungininkų laivų, nuskandintų per Antrąjį pasaulinį karą Atlanto vandenyne, dugną pasiekė rytinėse Jungtinių Amerikos Valstijų pakrantėse. Vadinasi, Antrojo pasaulinio karo pradžioje tose vandenyno vietose, slepiami juodų kaip smala Atlanto paklodžių, knibždėte knibždėjo nacių povandeniniai laivai – “U-botai”. Adolfas Hitleris žinojo, kad laimės karą, jei sugebės neleisti Amerikos karių pastiprinimui ir tiesiamai visokeriopos pagalbos rankai pasiekti Europą. Ir jis tą bandė daryti.

Šiandien mes žinome, kieno naudai baigėsi karas. Tiesa, šiandien nebent suabejojame, ar galima vienareikšmiškai teigti: karą laimėjo “geriečiai”, pralošė – “blogiukai”? Ar kare apskritai buvo herojų? Argi didvyriai nebuvo eiliniai bailiai, kurių lemtis - būti pirmose gretose?

Visi blogi dalykai, kurie gali nutikti, būtinai nutinka, jei esi kare. Ypač, jei likimas “padovanojo” laimę būti povandeniniame laive.

Koks turėtų būti pagrindinis vado bruožas, kurį privalu išsiugdyti kare? Vadas privalo mokėti be jokios sąžinės graužaties ar gailesčio pasiųsti savo karius į mirtinas užduotis. Amerikietis leitenantas Endrius Taileris (Matthew McConaughey) tokio “garbingo” - povandeninio laivo vado - posto, galbūt, dar nesugebėdamas paminti savo žmogiškumo, užimti negali. Užtat leitenantas Maikas Dalgrenas (Bill Paxton) – žmogus be iliuzijų, tikras karo vaikas, kuriam svarbūs tik įsakymai, užduotys ir kaip jas įgyvendinti. Čia ir dabar. Gyventi šiandien. Kare toks principas nepaprastai svarbus. Jis padeda ištverti. Ankštame povandeniniame laive, po milžinišku kilometriniu vandens sluoksniu, kur per metalą, sakytum, sunkiasi drėgmė, o kažkur esančio didžiausio priešo vienintelis geismas – išvysti tavo metalinį “pasaulį” savo torpedos taikiklyje, tai – privaloma.

Mūsų herojams ir jų komandai patikėta svarbi užduotis: surasti ir pargabenti nacių “U-botą”, kuriame yra paslaptinga įranga. Būtent ji leidžia vokiečiams atakuoti sąjungininkų laivus, gauti įsakymus ir likti nepastebėtiems bei neužfiksuotiems radaruose.

Čia tik viena iš karo istorijų – įvykusi arba galėjusi įvykti. Kareivis, verčiamas aplinkybių, kurios yra neišvengiamos, privalo užaugti vadu. Arba mirti pats. Čia - visas mūšio siaubas, apie kurį gali papasakoti nebent tie, kurie patys išgyveno karą.

* * *

Istorija apie povandeninį laivą kare gali būti ne mažiau įtikinama, prikaustanti ir žiauri, nei gigantiškos mūšio batalijos žemės plynėje. Įtampa ir realumu šis filmas nenusileidžia St.Spielbergo šedevrui “Gelbstint eilinį Rajaną”. Tarp filmo žvaigždžių – aktoriniu meistriškumu pirmą kartą nenusileidžiantis dainininkas Jon Bon Jovi.

DOMANTAS  2001-07-26 11:16:00 

Geriausias filmas koki man teko matyti


DIDZHEJ  2001-07-14 13:44:26 

Pirma karta ziurejau per VCD- uzmigau, antra karta per VHS- uzmigau... trecia karta ziurejau nromaliai... vos neuzmigau, garsas neleido... NU SORRY, dishovke. Galo filmo taip normaliai ir neatsimenu.


MINDAUGAS  2001-03-05 13:52:21 

Pažiūrėjau šį filmą piratinėje videokasetėje (nu ką padarysi...) Tikiu, kad kinoteatre vaizdo ir garso efektų įspūdis didesnis, bet šiaip filmas nėra toks geras kokio tikėjausi. Siužetas nelogiškas ir neatitinka istorijos. Bent jau man nežinoma, kad povandeniniai laivai WW-II metu būtų šaudę vienas į kitą pasinėrę po vandeniu. O taip arti sproginėjančios giluminės bombos tikrai turėjo sunešioti laivą į šipulius. Na, o pabaiga išvis be ryšio.


EVALDAS  2001-03-05 13:52:20 

Vidutinis filmas. Gana dinamiškas scenarijus ir pakenčiami efektai pateisina praleistą laiką, tačiau nieko, kas paliktų didesnį įspūdį. Niekuo neišsiskiria.


IEVA  2001-03-05 13:52:20 

Kaip savo zanro, t.y. karinis filmas, jis yra tikrai geras. Daznos siu filmu ligos - nuspejamumas, kruvinu kuno gabaliuku lakstymas i visas puses kas antram kadre ir priesu polinkis stoviniuoti su uztaisytais ginklais ir laukti kol juos nupils cia pasireiskia gana saikingai.Techninis atlikimo lygis yra, mano supratimu, labai aukstas, nors gal koks juru vilkas ir pastebetu nesamoniu. Labai didele ispudzio dali lemia kino teatro galimybes,todel bekit i Vingi, kitaip kokiam H****se ar net V*l**uje (sorry)galit nemazai prarast. O del to begimo - tai KARINIS filmas. Geras KARINIS filmas.Jei tai ne megstamiausias jusu zanras-gal nesivarginkite,bus nuobodu.O jei tokiems filmams nejauciate paniekos - turetu patikti.Spreskite patys.


DADIS  2001-03-05 13:52:20 

Na ka aš galėčiau pasakyt... Tokių nesamonių retai tenka pamatyt: du kartus giluminių bombų atakas patyrusi, apdaužyta submarina neria į >200 m gelmę (2 p.k. laikų submarinų standartinis max. panėrimo gylis buvo 100-120 m., o rekordas - 150 m.), jankiai net kojų neapšilę vokiečių submarinoje ir kaip reikiant su ja nesusipažinę sugeba laimėt povandeninį mūšį su kitu vokiečių "u-botu", o filmo "viršūnė" - kai besprukdami jankiai sugeba torpeduot vokiečių eskadrinį minininką pataikydami tiesiai į jo nosį ! Padariau krūvą skaičiavimų (atsižvelgiau į laivų ir torpedos greičius, eskadrinio minininko plotį, atstumą tarp laivų), ir iš jų padariau išvadą, kad tie vokiečiai turėjo būti visiški "moliai", jei nesugebėjo išsisukt iš po tokio torpedos šūvio (operatyvus vairo perdėjimas 1-2 rumbais būtų išgelbėjęs tą vokiečių laivą). Nors čia ne naujiena - amerikiečiai savo priešus filmuose dažnai rodo kaip visiškus "laucius". Tik tada kyla klausimas - kaip tie "lauciai" sugebėjo 6 metus kariaut su puse pasaulio ??? Vienintelis filmo pliusas - labai gražūs sprogimai (torpedų, giluminių bombų, laivų). Tik ar tikrai vienos torpedos pataikymas į gabalus suplėšo eskadrinį minininką ? Susidarė toks įspūdis, kad torpeda pataikė ne į laivą, o į šaudmenų sandėlį. Gal tai ir realu, jei torpedos sprogimas iššaukė eskadrinio minininko amunicijos detonaciją, bet ar ne per daug laimingų sutapimų, naudingų tik vienai pusei, vienam filmui ?


SDA  2001-03-05 13:52:20 

Filmas neblogas , bet prasilenkiantis su tikrove.Jie plauke su nesusprogdinamu laivu kuris niekaip nenuskesta.O siaip filmas geras(puikus budas praleisti laika.)


MAUZAS  2001-03-05 13:52:20 

Visishkas jankishkas blogis. Jau galvojau kad jie bus ishsiseme su filmais apie savo karinius pasiekimus. Po filmo apie


DRUID  2001-03-05 13:52:20 

Pirmiausia pasakysiu kad tai nera blogas filmas. Daug BUM BUM ir geri efektai. Kam patinka koviniai su daug shaudymu, prashom,- neshkites cipsus - nepajusite kaip juos suvalgysite laukdami kol kas nors nusibaigs. Pabreztina tai kad vokieciai tikri neishmaneliai savo laive. Kai tik jankiai sulipo i ju laiva, tuoj pradejo jis stebuklingai veikt. Tikriausiai Amerikoje visi uzsigime mechanikai ir specialistai. Happy endas geras - chebra visus laivus nuskandino ir valtele nusiyre link Amerikos. Logishka... Ir jura staiga nurimo, kad like herojai parplauktu sveiki i savo darzus...


MARIUS  2001-03-05 13:52:20 

Manau, kad filmas tikrai ne blogas, nepaisant to, kad istorija buvo perdaryta pagal amerikieciu pageidavimus. Tai pilnas itampos, rimtas, be ivairiu juokeliu filmas. Dvi filmo valandos man tikrai neprailgo. Patarimas: ziurekite ji kino teatre, nes tik tada pajusite tikra musio dvasia.12
Filmo aprašymas aplankytas kartų: 11578
1998-2021 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt