Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
U-571 (2000) 116 min.
U-571
Karinė veiksmo drama
JAV
Premjera Lietuvoje: 2000 10 20
Kino platintojas: Acme

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Herojai – paprasti žmonės, darantys ypatingus dalykus
ypatingais laikais

Apie šiuos keistus sutapimus jūs neskaitėte nei viename istorijos vadovėlyje. Netikėta statistika, įkvėpusi Jonathan Mostow sukurti šį filmą: daugiau kaip ketvirtadalis sąjungininkų laivų, nuskandintų per Antrąjį pasaulinį karą Atlanto vandenyne, dugną pasiekė rytinėse Jungtinių Amerikos Valstijų pakrantėse. Vadinasi, Antrojo pasaulinio karo pradžioje tose vandenyno vietose, slepiami juodų kaip smala Atlanto paklodžių, knibždėte knibždėjo nacių povandeniniai laivai – “U-botai”. Adolfas Hitleris žinojo, kad laimės karą, jei sugebės neleisti Amerikos karių pastiprinimui ir tiesiamai visokeriopos pagalbos rankai pasiekti Europą. Ir jis tą bandė daryti.

Šiandien mes žinome, kieno naudai baigėsi karas. Tiesa, šiandien nebent suabejojame, ar galima vienareikšmiškai teigti: karą laimėjo “geriečiai”, pralošė – “blogiukai”? Ar kare apskritai buvo herojų? Argi didvyriai nebuvo eiliniai bailiai, kurių lemtis - būti pirmose gretose?

Visi blogi dalykai, kurie gali nutikti, būtinai nutinka, jei esi kare. Ypač, jei likimas “padovanojo” laimę būti povandeniniame laive.

Koks turėtų būti pagrindinis vado bruožas, kurį privalu išsiugdyti kare? Vadas privalo mokėti be jokios sąžinės graužaties ar gailesčio pasiųsti savo karius į mirtinas užduotis. Amerikietis leitenantas Endrius Taileris (Matthew McConaughey) tokio “garbingo” - povandeninio laivo vado - posto, galbūt, dar nesugebėdamas paminti savo žmogiškumo, užimti negali. Užtat leitenantas Maikas Dalgrenas (Bill Paxton) – žmogus be iliuzijų, tikras karo vaikas, kuriam svarbūs tik įsakymai, užduotys ir kaip jas įgyvendinti. Čia ir dabar. Gyventi šiandien. Kare toks principas nepaprastai svarbus. Jis padeda ištverti. Ankštame povandeniniame laive, po milžinišku kilometriniu vandens sluoksniu, kur per metalą, sakytum, sunkiasi drėgmė, o kažkur esančio didžiausio priešo vienintelis geismas – išvysti tavo metalinį “pasaulį” savo torpedos taikiklyje, tai – privaloma.

Mūsų herojams ir jų komandai patikėta svarbi užduotis: surasti ir pargabenti nacių “U-botą”, kuriame yra paslaptinga įranga. Būtent ji leidžia vokiečiams atakuoti sąjungininkų laivus, gauti įsakymus ir likti nepastebėtiems bei neužfiksuotiems radaruose.

Čia tik viena iš karo istorijų – įvykusi arba galėjusi įvykti. Kareivis, verčiamas aplinkybių, kurios yra neišvengiamos, privalo užaugti vadu. Arba mirti pats. Čia - visas mūšio siaubas, apie kurį gali papasakoti nebent tie, kurie patys išgyveno karą.

* * *

Istorija apie povandeninį laivą kare gali būti ne mažiau įtikinama, prikaustanti ir žiauri, nei gigantiškos mūšio batalijos žemės plynėje. Įtampa ir realumu šis filmas nenusileidžia St.Spielbergo šedevrui “Gelbstint eilinį Rajaną”. Tarp filmo žvaigždžių – aktoriniu meistriškumu pirmą kartą nenusileidžiantis dainininkas Jon Bon Jovi.

MARIUS  2001-03-05 13:52:19 

Filmas neblogas, yra turinys netruksta veiksmo, taciau toli grazu atsilieka nuo kito panashaus stiliaus ir gerokai asnksciau pasirodziusio filmo12
Filmo aprašymas aplankytas kartų: 11410
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt