Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
SEMO VASARA (1999) 142 min.
Summer of Sam
Urbanistinė drama
JAV
Premjera Lietuvoje: 2001 02 16
Kino platintojas: Acme

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Niekas neprisimena karštesnės vasaros Niujorke, kaip 1977-aisiais. Naktį oras vibruodavo nuo karštų disko ritmų, dieną – nuo dar karštesnių saulės spindulių. Atrodė, kad vasara niekuomet nesibaigs. Temperatūra kasdien vis kilo, mieste darėsi tiesiog nepakenčiamai tvanku…

Tada Niujorkas pradėjo keistis. Įtampa, regis, tiesiog tvyrojo ore. Ar kaltas buvo vien neapsakomas karštis? Sunku pasakyti. Aišku tik, kad karščiausiu metu toje miesto pragaro virtuvėje apsireiškė Semo Sūnus. Kol ”44-ojo kalibro” žudiką maniaką sučiupo policija, jis spėjo nušauti arba sužeisti 12 žmonių. Siaubingas teroras ilgam įsirėžė į Niujorko gyventojų atmintį - 1977-ųjų vasara visada liks Semo Sūnaus vasara.

…Iki tų žudynių, nepaisant baisaus karščio, Vinis (John Leguizamo) jautėsi kaip niekada puikiai: stilingas automobilis, puikiai įvaldytos disko šokio subtilybės, daili žmona Diona (Mira Sorvino), nieko neįtarianti apie ilgakojes drauges. Niujorko Bronksas, regis, buvo jam po kojomis. Bet kartu su Semo Sūnaus pasirodymu, Vinio gyvenimas pradėjo po truputį byrėti. Nenuostabu, kad žmogžudysčių seriją vyrukas suprato kaip Dievo jam siųstą ženklą: nustok apgaudinėti, pagaliau tapk doru vyru.

Tačiau vieną dieną Diona išėjo, nepalikdama jokių vilčių, kad kada nors sugrįš. Vieną dieną darbas išslydo iš rankų. Vieną dieną draugužiai nusprendė, kad sugrįžęs senas Vinio bičiulis Ritčis (Adrien Brody) yra paslaptingasis Semo Sūnus… Ar vien 1977-ųjų vasaros karštis lėmė, kad draugystė ir pasitikėjimas virto mirtinu pykčiu ir teroru?

* * *

Kaip ir savo geriausiame ir labiausiai provokuojančiame filme “Daryk tai, kas teisinga” (Do the Right Thing, 1989 m.), režisierius Spike Lee “Pragaro virtuvėje” piešia sudėtingą Bronkso gyventojų santykių freską. Svarbiausia net ne tai, kas slepiasi po Semo Sūnaus pravarde, bet tai, kaip siaubingi maniako siautėjimai, paranojiškos laikraščių antraštės paveikė paprastus žmones. “Jie skaito laikraščius, žiūri televizorių ir kiekvienoje miesto vietoje šneka apie žudiko bylą, lyg nuo to priklausytų jų gyvenimas. Kaip ir kiekviename Niujorko pasakojime, šioje istorijoje yra absurdo”,- sako režisierius.

“Filmas hipnotizuoja, svaigina ir iurpina. Kartais nežinai, juoktis ar tiesiog rėkti”
“The New York Post”

KWANZA  2001-05-17 22:05:32 

Sis filmas tikrai nera labai geras. Visu pirma jam tai trukdo pasiekti nuobodus scenarijus. O pati ideja jau kazkur matyta. O tai jau yra blogai. Nors siaip filmas visai neblogas is siuo metu rodomu. Pvz is visiskos nesamones "Narai"


ANUSIA  2001-04-19 11:30:38 

man patiko! net keleta kartu ziurejau ir dar tikiuos! vien verta paklausyti puikiu gabaliuku, bei pasimegauti ziurint sokancia diona. vienas gabaliukas tai ir dabar ausyse skamba. na gal rimtos esmes cia ir nera, taciau toks gyvenimelis!


RITA  2001-03-14 08:51:01 

As negaliu sakyt kad tai geras filmas,bet man jis ziauriai patiko. cia yra visko:sekso, orgiju, meiles, ziaurumo, realumo, beprotiskumo...Toks kokteilis taip paveike mano smegenys, kad as supratau daug visokiausiu dalyko, apie kuriuos anksciau net negalvojau... visi aktoriai tokie grazus, o Leguizamo ir Sorvino duetas!!!!!Filmo aprašymas aplankytas kartų: 5053
1998-2021 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt