Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
PROFESIONALAS (1999) 94 min.
Thick As Thieves
Kriminalinė drama
JAV
Premjera Lietuvoje: 2001 03 30
Kino platintojas: Acme

Lankytojų reitingas:
Režisierius:  Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Jei esate romantikas arba mėgstate senus gerus Holivudo detektyvus, išgirdęs apibūdinimą “užkietėjęs vagišius”, greičiausiai pagalvojate ne apie kaukėtą tuščiagalvį, nupjauta vamzdžiu grasinantį degalinės operatoriui, bet apie rafinuotą džentelmeną, kuriam nėra neįveikiamų kliūčių. Tikriausiai jau įsivaizduojate, kaip dirba šis inteligentiškos išvaizdos vyriškis – apiplėšinėja taip rafinuotai, lyg kurtų meno kūrinį. Žinoma, pinigų niekuomet nebus per daug, bet menininkas pirmiausia padarys viską, kad jo darbas būtų švarus ir tobulas. Vagis yra menininkas. Išstudijuoti, apskaičiuoti judesiai, nesugriaunamas planas ir laki fantazija jam visuomet pasiūlys išeitį, kai apsaugos sistemos pasirodys neįveikiamos.

Galbūt mūsų naujasis pažįstamas – užkietėjęs vagišius Makinas (Alec Baldwin) jums dar primins tą vienišą įspūdingą “blogiuką”, kuriam gali slapta pavydėti jo veržlumo ir neabejotinos laisvės. Makinas – tikras sukčius profesionalas, kuris padaro savo purviną darbą ir lyg vilkas grįžta atgal į savo irštvą - ramų būstą, kur klausosi senų džiazo įrašų ir prižiūri keturkojį bičiulį Volį. Mandagus ir tvarkingas, tikras Vagis džentelmenas.

Bet vieną dieną Makiną “pakišo” ir šis vos per plauką liko gyvas. Bjauriausia, kad tai padarė kitas vagis. O savitas garbės kodeksas? Pasirodo, jį galima “pamiršti” dėl niekingų 20 tūkstančių “žalių” vertos prekės. Pointis (Michael Jai White) – vietinis gangsteriukas, pamišęs dėl prancūziško maisto panašiai kaip Makinas dėl savo mylimo šuns. Pointis - tas pats, kuris surezgė planą “patvarkyti” patį Vagį ir taip atsikratyti konkurento. Ką gi, sportininkas nepasieks geresnių rezultatų, jei nesitreniruos. O vagis dar yra ir sportininkas.

Už išdavystę reikia keršyti ir nedelsiant. Tokioje situacijoje ypač praverstų pagalba. Ir ji atsiranda. Bo (Bruce Greenwood) padės senam bičiuliui atkeršyti… Tai – jau nebe dviejų vyrų tarpusavio santykių aiškinimasis. Tai panašiau į… gaujų karą! Kas pateks į kryžminę ugnį tarp dviejų užkietėjusių vagišių? Kam pavyks laimėti? Ar policijos pareigūnė (Rebecca deMornay) gali pakeisti tai, kas neišvengiama? Ar reikšmingo mafijos boso Salo Kapečio (David Byrd) įtūžis dar gali sulaikyti įvykius, kai du profesionalūs vagys ir jų komanda nusprendė sužaisti koridą iki paskutinio kraujo lašo?

* * *

Pripažinkite: situacija neeilinė, intriga – rafinuota ir žaisminga. Todėl ir scenaristas bei režisierius debiutantas Scott Sanders savo filmo herojams pasiūlo neįtikėtinas situacijas, “juodojo” humoro persunktą katės ir pelės žaidimą. O šis žaidimas toks vykęs ir prikaustantis dėmesį, jog ne vienam jūsų maloniai primins garsiausius kriminalus su ironijos priemaiša – garsųjį kultinį amerikiečių “Bulvarinį skaitalą” ar britų gangsterinę komediją “Lok, stauk arba šauk”.

COOPER  2001-04-03 21:56:14 

Na visokiu filmu buna,taсiau siame neizvelgiu jokios idejos. Ir aplamai filmas neblizga intelektu... Nei romantikos, nei specefektu...0 Nusivyliau.Filmo aprašymas aplankytas kartų: 4131
1998-2021 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt