Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
ŽMOGUS BE ŠEŠĖLIO (2000) 114 min.
Hollow Man
Fantastinė drama su įspūdingais spec.efektais. (nerekomenduojame vaikams iki 12 m.)
JAV
Kino platintojas: Cinemark

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

“Nuostabu, kas įmanoma, kai tau daugiau nebereikia žiūrėti
į save veidrodyje…”

Ištisus amžius žmones kankino ir intrigavo mintis apie žmogiškosios būtybės sugebėjimą tapti nematomu. Ši tema, išlikusi senovės raštuose ir tradicijose, sudomino ir garsų šių dienų režisierių Paul’ą Verhoeven’ą, kuris, pasitelkdamas moderniausius specialiuosius efektus, sukūrė provokuojantį detektyvinį fantastinį trilerį “Žmogus be šešėlio”.

Talentingas mokslininkas Sebastijanas Keinas (Kevin Bacon) vadovauja slaptam JAV valstybės tyrimo projektui, kuriam pavesta išspręsti žmogaus nematomumo paslaptį. Kai formulė puikiai suveikia eksperimentuose su gyvūnais, arogantiškas, nepaprastu talentu gamtos apdovanotas tyrėjas nepaklūsta Pentagonui ir nusprendžia išbandyti stebuklingą serumą su savimi… Jam atsiveria neregėtos galimybės, sunkiai įsivaizduojamos galios, pamažu užgožusios bet kokius Sebastijano moralės principus ir atvedusios į nenuspėjamą ir bauginančią baigtį…

Pasirodo viskas ne taip paprasta - proceso sustabdyti ir grąžinti atgal neįmanoma… Leitenantų Lindos McKay (Elisabeth Shue) ir Matthew Kensigtono (Josh Brolin) pastangos neutralizuoti serumo veikimą eina perniek. Sebastijanas Keinas tampa pavojingu … Mokslininkai nežinojo, jog formulės veikimas žmogaus kūne yra visiškai kitoks, nenumatė ir to, kas gali nutikti nematomam žmogui, apnuodijus kūną…

Nevaldomas, nekontroliuojamas, nematomas maniakas pradeda siautėti, nes kiekvienas slaptosios laboratorijos mokslininkas tėra grėsmė jo egzistencijai…

Kaip greit žmogus gali tapti velniu…

* * *

Ambicingas, aštrus, protingas talentingų kūrėjų filmas su puikiais specialiaisiais efektais, stipria, nuoseklia ir logiška istorija ir gerais aktoriais. Nematomo žmogaus istorija perteikiama taip, kaip ligi šiol nebuvo įmanoma.

“Tai įspūdinga istorija apie lyderį mūsų visuomenėje, kurioje viskas sudėliota tvarkingai ir viskas yra “pagal taisykles”, tačiau, kai tų taisyklių tampa nebebūtina laikytis, net ir pats tobuliausias, jų nesilaiko…Išnyksta kūnas, išnyksta vertybės…”
Scen.aut. Andrew W. Marlowe

ZILVARAS  2001-03-05 13:52:25 

Filmo efektai labai geri. Pradzia taip pat pritrenkianti, ypac scena su ziurke. Bet kuo toliau tuo blogiau. Pabaiga verte vemti. Nezinau ar nors vienas saleje buves zmogus norejo, kad tie du lievakai issigelbetu.


IRMANTAS  2001-03-05 13:52:25 

Manau, filmo kurejai neisnaudojo puikios idejos. Autoriams, tikrai, pritruko kurybos ir sumanumo. Cia tiesiog daug standartiniu scenu, kurias galime rasti daugelyje pigiuose kino filmuose. Ne tik nematomas zmogus fantastika, bet ir gyvenimiskos situacijos, kuriu visai nesiekiama priskirti prie filmo fantastiniu elementu, yra nerealios, t.y. nesuderinamos su logika.


ERNIS  2001-03-05 13:52:25 

Aristotelis (and Co.) yra pasakęs, kad žmogus yra visuomeninis gyvis. Ne visuomenėjė gali gyventi tik Dievas arba gyvūnai. Šiame filme mokslininkas, atradęs raktą į nematomą žmogaus būseną, įsivaizduoja tapęs Dievu. Iš tiesų gi, jis kartu užkerta sau kelią ir normaliam pilnaverčiam savo gyvenimui visuomenėje, nes "atvirsti" į normalią būklę nebegali. Filmas parodo, kad "tarp genialumo ir beprotybės yra ypač maža riba" (lyg F. Nyčė). Šiaip labai protingų minčių filme ieškoti neverta, tačiau vaizdas geras.


P@ULIUKS  2001-03-05 13:52:25 

na kadangi keiksmažodžius vartoti yra negražu, tai aš labai ir nesiplėtosiu... vienu zodžiu filmo turinys: beždžionė nematoma... nematomas žmogus. o paskui... oi blogai blogai. padekite man. as isprotejau. begu begu. mušu mušu. pjaunu pjaunu. BOOM BOOM BACH BACH. oi oi... kraujas... dar kraujas... begam begam. gaudom gaudom. rekiam rekiam. valio geris laimejo nea... vel begam begam. gaudom gaudom. rekiam rekiam. valio filmas baigiasi. ačiu tv3 klubui, kad man nereikėjo už šį filmą mokėti.


ROKAS  2001-03-05 13:52:25 

Visiška banalybė. Imho būtų žymiai įdomiau, jei išsigelbėjęs liktų būtent blogiukas (sumuštas, sudegintas, nutrenktas elektros, etc. :)) Anyway, išvada viena - filmo negelbsti net visi `super` efektai.


AISTE  2001-03-05 13:52:25 

Pritariu, kad filmo kurejai tinkamai neishnaudojo idejos ir tokio aktoriaus kaip K.Beikonas. Jie tiesiog pasuko lengviausiu "uzmusti spec. efektais" keliu. Efektai - stulbinantys, bet po jais nesimate jokios psichologines ar filosofines potekstes. Vis delto, nematomu tampi ne kas diena... O pabaiga tikrai nuvyle.


VILTE  2001-03-05 13:52:25 

Shiaip tai filmas LABAI geras, idomus, intriguojantis, fainas ir t.t., bet jau pabaigoje tai filmo kurejai visai ishsiseme...Tokio banalaus finalo net nesitikejau...Bet shiaip tai gerai praleisit laika, jei nuesit.Tik pasiimkit popcornu.


DAINIUS  2001-03-05 13:52:24 

Senai nemaciau prastesnio turinio filmo, patarciau norinciams eiti i si filma geriau pasirinkti pvz


OFFLAIN  2001-03-05 13:52:24 

Pirma filmo dalis labai gera, tačiau antra dalis pritrenkė. Gal kas pasakys, ar "Terminatoriaus" robotas butu likes gyvas ir toliau pultų po to, kai: buvo apdegintas kažkokiom dujom iš baliono. nuplikytas garais gavo su didzhiuliu laužtuvu per galvą gavo nerealų elektros smugį galiausiai buvo sprogimo, kurio banga metė liftą vos ne kokį 30 metrų viršun, centre Terminatorius įtariu būtų ir blogesnius laikus pergyvenęs, o va žmogus - niekaip, išskyrs vieną, - ar jūs norite jį pamatyti ? p.s. efektai superFilmo aprašymas aplankytas kartų: 6793
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt