Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
AMERIKOS PSICHOPATAS (2000) 102 min.
American Psycho
Juodoji komedija-drama. (Rekomenduojama nuo 16 m.)
JAV
Kino platintojas: Cinemark

Lankytojų reitingas:
Režisierė: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

“Amerikos Psichopatas” – filmas apie žavų, jauną, išsilavinusį, inteligentišką tarnautoją Patrick’ą Bateman’ą (Christian Bale). Jis dirba Wall Street’e ir yra pakankamai turtingas. Dienomis gyvena įprastą solidaus, jau nemažai pasiekusio jauno valdininko tvarkingą ir nepriekaištingą gyvenimą – prabangūs apartamentai, prabangi ir stilinga apranga, deranti tokio statuso jaunam vyrui, kasdienė rytinė mankšta, ilgas stilingas prausimasis, kūno puoselėjimo procedūros (kad mylintis būtų galima savo tobulybėmis pasigrožėti veidrodyje), kremai, masažai ir, pagaliau, darbas, apsiribojantis “susitikimų su svarbiais asmenimis” kalendoriaus užpildymu… Jį supantys – tai tokia patys stilingi gražuoliai (negi karjerą padarys picų prisikimšęs pilvotas amerikietis), demonstruojantys vieni kitiems, kurio vizitinė kortelė solidesnė… Bateman’ą iš proto varo vien mintis, kad draugo kortelė klasiškesnė…

Visa ta "rutina" Patrickui labai svarbi – tai visas jo gyvenimas. Na, beveik… Naktis jis praleidžia kiek netradiciškai… Jam 26-eri ir jis įgyvendina savo susikurtąją Amerikietiškąją Svajonę, kaip serijinis prievartautojas ir žudikas. Jam patinka “pirkti” prostitutes ir užsiiminėti seksu be jokių apribojimų… Tačiau ir “visą tai” jis daro stilingai, inteligentiškai, prieš žudydamas, aukas ilgai vargina savo pseudointelektualinėmis Whitney Houston, Phillo Collinso muzikos analizėmis… Tik kartą jis padaro klaidą, be jokios akivaizdžios priežasties nužudydamas draugą… Paskui jį pradeda sekti detektyvas, o Patricką tai neabejotinai nervina… Ramybės įsikūnijimas pamažu virsta paranojiku…Veiksmas vyksta 80-ųjų Manhattene. Kaip viskas baigsis, nuspėti neįmanoma. TOKĮ filmą reikia pamatyti pačiam.

* * *

“Stilingas, protingas, ironiškas, netikėtas ir tikrai geras filmas su puikiai savo “darbą” atlikusiais aktoriais. Režisierius nusipelno pripažinimo. Čia galima rasti net paralelių su Tarantino – toks stilizuotas filmas nebuvo sukurtas nuo “Bulvarinio skaitalo” laikų…”
(Mik Haigh)

“Jau vien tai, kad kažkam toptelėjo mintis į ekraną perkelti Easton Ellio romaną su jo reputacija (aiškiai pelnyta) dėl vidurius sukančių žiaurių detalių ir smurto prieš moteris aprašinėjimo, verta dėmesio… Režisierius filmą sukūrė kaip juodą 80-ųjų satyrą, o tų žiaurių scenų liko ne tiek ir daug…”
(Gary Jones)

“Amerikos psichopatas” – tai techniškai puikiai sukurtas filmas, tai ambicinga, morali ir gerai suvaidinta juosta.”
(Eugene Novikov)

RAMAS  2001-07-29 20:26:17 

Labai gilus filmas. Visos detales, kaip ir kiekvieno kokybisko produkto, reikalauja demesio, todel patartina ziureti bent du kartus, kad galima butu atsiriboti nuo emociju ir pastebeti visus tragikomiskus niuansus. Fantastiskas rezisieriaus ir aktoriu darbas.


ZILVARAS  2001-03-05 13:52:32 

Si filma galeciau ivardinti kaip klasikini. Ji verta paziureti zmonems,kurie aklai zavisi turtinguju gyvenimu ir nesupranta, kad butent turtas gadina zmogaus vidu. Nepatarciau merginoms eiti i ji, nes is ties kai kurios scenos ne is maloniuju. Filmui duociau 100 balu simtabaleje sistemoje, nes nera prie ko prisikabinti: tiek turinys, tiek aktoriu vaidyba ideali.


KEYER  2001-03-05 13:52:32 

Dar karta perskaiciau anotacija desperatiskaitikedamas atrasti kazka ko gal neizvelgaiu ziuredamas filma. Deja....Uzuomina i Tarantino Bulvarini skaitala mane prajuokino ... mintyse pagalvojau "palygino pirsta su tuo daiktu..:) " Kartais kai taip jau pasitaiko kad papuoli i "filma apie nieka" as vistik susirandu bent jau is ko pasijuokti.. taciau si karta jauciau Visiskai Tragiskai Apviltas. Buciau daves dar 10 Litu jei galeciau isvengti to laiko sugaisimo..:)


TOMS  2001-03-05 13:52:32 

Na kadangi niekas dar nieko neparase, tai parasysiu as ;) Butinai nueikite i sita filma. :) Labai subtiliai 3,14zdavojamas siuolaikinis gyvenimas.. Vietose, kur kalbama lygtais visai rimtai galima luzhti is juoko :)) Sunku komentuot, bet pamatyt tikrai verta.


ROUTE666  2001-03-05 13:52:32 

Totalinė banalybė iš jankių pižonų gyvenimo, savo stilium kažkiek primenanti American Beauty.Pastoviai svaigstama dėl kuo prabangesnių šmutkių ir kažkokio mistinio restorano,tad nenuostabu,kad nuo tokio gyvenimo ir pačiuožia stogas.Idėja gal ir nebūtų bloga,tačiau pavykę tik keli įdomesni momentai ir paskutinės filmo minutės.Kiek pažiurėjus,tolesnių veiksmų seka pakankamai lengvai nuspėjama.Ganėtinai nuobodu.


GIDZO  2001-03-05 13:52:32 

Nuobodus, beprasmiškas, aktualus tik amerikiečiams. Pabaiga (jeigu jos sulauksit) visiškai kvaila.


ARMIS  2001-03-05 13:52:31 

Filmas tikrai neblogas, bet tik neikite ziureti i "Romuvos" kinoteatra, nes gana smarkiai iskarpytas ir sunku suprasti filmo pabaiga.


LAURYNA  2001-03-05 13:52:31 

Filmas absoliuciai ne toks, kokio tikejausi ir koks isreklamuotas. Visa filma lauki uzuomazgos, kazko, kas "uzvestu", o pabaiga tokia be rysio, kad is pradziu nesupratau, kad titrai jau eina. Iseini is filmo taip nieko ir nesuprates. Kazkoks kratinys minciu ir vaizdu. Knyga angliskai nepalyginamai geresne!


JUST?  2001-03-05 13:52:31 

Man šis filmas paliko nors ir kiek slogų, bet stiprų įspūdį. Režisierius per herojaus smulkmeniškumą, stilingumą ir žiaurumą atskleidžia žmonių susidvejinimą ir dabarties absurdą


THE MASS  1970-01-01 02:00:00 

Filmą galima palyginti su "Kovos klubu". Herojus gyvena pasaulyje kuriame viską lemia daiktai. Filmo pradžioj herojus sako "manęs nėra" - jis yra tik aplinkos suasmeninimas. Knyga padarė labai daug šumo. Netgi turėjo būti uždrausta. Feministinės organizacijos netgi išreiškė protestus. Kažkas lygino šį filmą su "Amerikos grožybėmis", bet aš manau, kad to daryti neverta, nes filmai šneka apie skirtingus dalykus. Knygoj viskas yra aprašyta žymiai detaliau, o ekrane daug kas palikta žiūrovo vaizduotej.Filmo aprašymas aplankytas kartų: 7188
1998-2022 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt