Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
PRAŽŪTINGA AUDRA (2000) 129 min.
The Perfect Storm
Nuotykinis veiksmo trileris
JAV
Premjera Lietuvoje: 2000 09 22
Kino platintojas: Garsų pasaulio įrašai

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Išplaukti į jūrą, tai yra tas pats kaip sėsti į kalėjimą.
Skirtumas tik tas, kad žmogus turi galimybę nuskęsti

1991 m. ruduo. Eilinis žvejybos sezonas eina į pabaigą. Tačiau patyrusiam kapitonui Billy'ui Tyne'ui (George Clooney) vis nesiseka. Jo vadovaujamo laivo "Andrea Gail" reisai baigiasi beveik nuostolingai. Už pagautą žuvį jis vos sugebėdavo sumokėti laivo nuomą, o komandos nariai tenkindavosi minimaliu atlyginimu. Žymiai geresnių žvejybos rezultatų pasiekia netgi moters Linda'os Greenlaw (Mary Elizabeth Mastrantonio) vadovaujamo laivo įgula.

Tačiau Billy'is Tyne'as nesiruošia pasiduoti. Jis planuoja dar vieną reisą į Šiaurės Atlanto vandenyną. Nors ir nelabai patenkinti, pagrindiniai įgulos nariai sutinka plaukti kartu. Jie tai daro dėl vienintelės priežasties - dėl pinigų. Vis dėlto vienas žvejys iš senosios gvardijos atsisako išvykti ir jį pakeičia Davidas Sullivanas (William Fichtner), kuris labai nesutaria ir pastoviai riejasi su Dale'u Murphy (John C. Reilly). Šiam stambaus sudėjimo vyrukui labiausiai rūpi kaip išlaikyti mažą sūnelį ir nuo šeimos atitolusią žmoną. Panašios problemos kamuoja geraširdį Michaelą Moraną (John Hawkes) pravarde "Bugsy", kurį prieš ilgą kelionę padrąsina paskutinį vakarą sutikta moteris, ir pagarsėjusį miestelio mergauninką Alfredą Pierre'ą (Allen Payne).

Prie senosios laivo įgulos prisijungia žvejys naujokas advokatas Bobby Shatfordas (Mark Wahlberg), kuris išvyksta į lemtingąją kelionę, nepaisydamas savo mylimos merginos nuogąstavimų ir blogos nuojautos. Jis pažada, kad tai bus paskutinis jo reisas į atvirą vandenyną. Žvejyba - tai vienintelis darbas, kurį jaunuolis puikiai išmano ir tikisi uždirbti daug pinigų.

1991 m. spalio 27 d. laivas "Andrea Gail" su šešiais žmonėmis išplaukia iš Gloucesterio uosto. Po kelių dienų jie pasiekia savo kelionės tikslą ir užmeta tinklus. Kaip bebūtų keista, žvejams nusišypso laimė. Jie traukia iš vandens vieną žuvį po kitos. Ant denio atsidūręs kruvinas ryklys dar pamėgina pasipriešinti, tačiau kapitonas Billy'is Tyne'as jį akimirksniu nudobia.

Užmezgęs radijo ryšį su krante esančiais žmonėmis, Billy'is sužino, kad palei krantą pradeda siautėti nuo Karibų slenkantis uraganas Grace, kuris gali užtverti žvejams tiesiausią kelią namo. Patyrusi jūrininkė Linda Greenlaw pataria savo kolegai neskubėti ir pamėginti aplenkti audros židinį. Tačiau kapitonas nenori prarasti tokio neįprastai didelio laimikio, kurio vertė siekia apie 200 tūkst.$, nes sugedus laivo šaldikliui, sugauta žuvis gali sugesti. Jis ryžtasi šturmuoti ir įveikti audrą.

Svarbiausiu metu "Andrea Gail" radijas sugenda ir įgula negauna naujausios informacijos apie oro sąlygų pasikeitimus. Kapitonas Billy'is Tune'as jau nesužinojo, kad šiltų srovių uraganas Grace susijungė su dar dvejomis audromis (viena iš jų šaltų oro gūsių audra nuo Kanados, o kita tradicinė tokiam metų laikui Šiaurės Atlanto audra), kurių neįmanoma įveikti su tokiu mažu žvejybiniu laiveliu. Žvejai net neįsivaizdavo su kokiu baisiu ir nekontroliuojamu gamtos monstru jiems teks susidurti.

Žuvimi perkrautas laivas "Andrea Gail" taip ir negrįžo į krantą. Niekas nežino, kas nutiko šešiems drąsiems žvejams, kurių nesulaukė artimieji. Jų kūnai nebuvo surasti net po gausios paieškų operacijos, kurioje dalyvavo laivai ir lėktuvai. Meteorologijos specialistai galėjo tik spėlioti, kad šis laivas pateko į patį milžiniškos audros sūkurį.

* * *

Tai buvo tokia audra, kurią savo akimis matė galbūt tik keletas žmonių. Milžiniškos jėgos vėjas kėlė daugiau nei 30 metrų aukščio bangas (jas galima palyginti su maždaug 10-ties aukštų namu), nė akimirkai nenustojantis lietus buvo toks stiprus, kad netgi paukščiai nesugebėdavo skristi. Audra ne tik amžiams palaidojo jūroje plaukiojančius laivus, jachtas ir atskrendančius gelbėtojų sraigtasparnius, bet nuniokojo arčiau pakrantės stovinčius namus ir padarė didžiulės žalos vietiniams gyventojams. Todėl niekas nemėgino prieštarauti, kai meteorologai pavadino šį mirtį siejantį gamtos reiškinį Amžiaus audra. Pirmomis dienomis ji neturėjo pavadinimo, kiek vėliau vietiniai žmonės ją pakrikštijo "Helovyno audra", bet patį tiksliausią pavadinimą sukūrė rašytojas Sebastianas Jungeris, parašęs knygą apie laivo "Andrea Gail" likimą ir baisiausią šio amžiaus audrą. Anot jo, tai buvo TOBULA AUDRA.

MIRIAM  2006-07-09 09:51:35 

Nemachiau, bet nemanau, kad buvo labai geras... dar vienas katastrofu filmas


DONCE  2004-10-08 09:41:44 

Labai vykes filmas. bet baigiasi nekaip. gaila tu kentu kad ne vienas neisliko. bet siaip visai ciki...


KAPITONE  2002-05-25 20:49:57 

Filmas puse velnio geresnis nei tikejausi. Aciu Dievui nevisiskai lekstas(baigiasi nelaimingai)Jei patinka filmai apie jura butinai paziurekit


XXX  2002-05-15 08:23:23 

Filmas yra geras ir audra parodyta labai tikroviskai. O del gelbejimo operacijos - siaip tai is tiesu sraigtasparnis bande per audra is laivo pasipildyti degalu, bet tam nepavykus, igulai teko shokti i vandenyna, nes nebuvo jokiu shansu pasiekti kranto. Ir beje juos isgelbejo laivas, tik pilotas zuvo. Taigi sita scena visai nekelia sypsenos, kai zinai kad tai buvo is tiesu...


OKK  2002-05-11 07:52:12 

Nuostabus filmas,bet viena zvaigzdute


JUKA  2001-03-05 13:52:35 

jei turit ką veikt geriau neikit. tai kažkos šviečiamasis filmas apie žvejybą, kardžuves ir audras jūroje (vandenyne). jeigu norite praplėsti šias savo žinias vaizdais tai filmas vertas nueiti, o jei tikitės kažko daugiau tai geriau neikit.


DAIVA  2001-03-05 13:52:35 

Filme truputį užtęsta įvykiai "ant žemės", tačiau tai vėliau gerai įsikomponuoja į belaukiančiųjų artimųjų stebėjime. Šis filmas vertas pažiūrėti ir dėl to, kad labai nuostabiai parodyta stichija ir žmogaus kova su ja. Nuoširdžiai sužavėjo kapitonas ir kapitonas ir jo atsidavimas jūrai. Taigi filmas vertas dėmesio.


ALLA&CO  2001-03-05 13:52:35 

Filmas nustebino savo ne "holyvudiska" pabaiga. Pirma ramioji puse leidzia atsipalaiduot ir pasiruost audringajai antrai pusei. Efektu pagalba jautiesi tartum pats esi ivykiu sukury, bet dziaugiesi,kad sedi siltoje kinoteatro saleje :) . Vienu zodziu..geras filmas..nueikyt, paziurekyt ir turesyt SAVO nuomone.


SDA  2001-03-05 13:52:34 

Filmas tikrai neblogas.Efektai tikrai fantastiški.Na gal kiek užtesta neįdomi pradžia.Rekomenduoju nueiti(tik ne silpnų nervų -monėms).


WHAT  2001-03-05 13:52:34 

Labai ishtemta pradzia, tipo va pasiziurekit kokie zmoniu likimai , kokios viltys, o jie po to bac ir paskenda... Ir kai tas laivas paskenda taip ant staigiu, tai jauchiu dauguma ziurovu galvojo, kad va jis tuoj ishkils ir toliau vyks kova uz buvy, o chia pradeda eiti titrai... Na palyginus su12
Filmo aprašymas aplankytas kartų: 11884
1998-2021 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt