Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
NIEKUR (1997) 82 min.
Nowhere
Ironiška sekso ir smurto drama (Rekomenduojama 11-12 klasių moksleiviam) N-16
JAV

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

"Nowhere" - tai paskutinė Gregg'o Araki trilogijos apie paauglius dalis. Pirmomis šios trilogijos dalimis tapo filmai "Visiškai išdulkintas" (Totally fucked up) ir "Pasmerkta karta"(Doom generation).

Vienintelis Araki herojų, išbandžiusiu beveik viską, klausimas - KAS TOLIAU?

Toliau Araki stengiasi net nežiūrėti. Sprendžiant iš jo filmų finalų jis to ir nenori. Matosi, kad jis baigtas pesimistas kuris net nenori matyti jokios ateities. Araki specifika kaip režisieriaus yra visiškai nesuprantama kitos kartos žmogui - "svetimam". Jam (svetimam) gali pasirodyti, kad visi Araki filmai yra patologinis narkomanų, įvairaus sekso ir mirties demonstravimas. "Svetimam" gali pasirodyti keista ir nepažįstama ta karta, kurios vardu išdrįso prabilti Araki. Patys bjauriausi filmo personažai - tėvai, nesuprantantis savo vaikų ir sugebantis tik tai bejėgiškai verkti kai kai tie miršta.

Labai sunku atpasakoti Araki filmus nes jų siužetas beveik neturi prasmės. Pavizdžiui "Niekur" susideda iš mažu istorijų apie paauglius, ir tai visai ne istorijos apie meilę, mokslą ir darbą. Tai pasakojimai apie narkotikus, seksą ir pasmerkimą, o jeigu ir apie meilę - tai tikrai nelaiminga. Ir vis dėl to "Niekur" galima rasti vieną pagrindinę istoriją apie berniuką vardu Dark, kuri vaidina James Duval - pastovus Araki aktorius. Filmas prasideda iš to, kaip Dark'as prausiasi vonioje ir labai susijaudina prisimindamas savo juodaodę merginą Mel ir tuo pačių laiku apie naują pažįstamą vaikiną vardu Montgomery. Tuo laiku į vonią įsibrovė mama su žodžiais: "Mielasis, tu ir vėl prievartauji savo kraneli!". Ir tai tik pradžia. Toliau mes su Dark'u išgyvenam vieną jo gyvenimo dieną, kurios bėgyje jis išsiskiria su Mel, du jo pažįstami nusižudo ir dienos gale, kai Dark'as mano suradęs laimę su savo pažįstamu Montgomery, tas staiga virsta į milžinišką, šlykštų vabalą ir iššliaužia iš Dark'o kambario su žodžiais: "Manęs čia jau nėra".

Araki yra dažnai bariamas už tai, kad jis persistengia pavaizduodamas paauglių gyvenimą kaip narkotikų, pastovaus ir dažnai "iškripiliško" sekso(čia pasitaiko visko - ir mastrubacija, ir homoseksualizmas, ir išprievartavimai) ir pilno pasmerktumo "mišrainę". Dark'as sako: "Aš gyvenu civilizacijos pabaigoje, visko pabaigoje. Man tik 18 metu, bet aš jau totaliai pasmerktas", arba "Aš greit mirsiu. Kur ir kada nežinau". Mel miega su bet kuo, kas tik jai pasiūlo ir taip paaiškina Dark'ui savo elgėsi: "Mes turime mylėtis, kol nepasenome ir netapome bjauriais. Tada mūsų jau niekas nenorės". Araki filmų žavėsis ne tik tame, kad jo herojai kalba arba elgiasi nepadoriai. "Niekur" nufilmuotas labai dinamiškai, priartina vienus dalykus ir nutolina kitus. Filme interjerai papuošti dideliais užrašais arba ryškiai nuspalvinti, paprasčiausiai Araki įveda mus į pop stilių tuo pačiu ironizuodamas televizijos ir reklamos įtaką mūsų gyvenimui.

Filme dažnai pasirodo ir iškart pranyksta tokios kultinės gražuolės, kaip Beverly D'Angelo, Shannen Doherty, Denise Richards, Rose McGowan, Traci Lords, Debi Mazar. Araki tarsi žaidžia su mumis: "Ar tą atpažinot? O tą? ". Kitų personažų vardai yra Elvis, Lucifer, Zero, Zoe, Egg - galima priimti tai rimtai arba kaip paprastą nesąmonę. Šiaip tai jeigu jūs nemanote, kad šios kartos gyvenimas ne toksai kaip jis pavaizduotas filme "Niekur", tai ir visas filmas jums gali pasirodyti didele nesąmone.


Filmo aprašymas aplankytas kartų: 2589
1998-2021 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt