Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
SESELĖ BETĖ (2000) 108 min.
Nurse Betty
“Juodoji” komedija T
JAV, Vokietija
Premjera Lietuvoje: 2001 03 23
Kino platintojas: Acme

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Kanzasas – Amerikos provincija. Kanzasas - užkampis, toli nuo Brodvėjaus šviesų ar Holivudo blizgesio. Nors ir Amerika, visgi, čia gyventi – ne pyragai. Bet kai realybė piktai kandžiojasi ar – atvirkščiai – nenumaldomai kasdien atrodo vis pilkesnė ir pilkesnė, yra išeitis: ĮSIJUNKITE TELEVIZORIŲ.

Kanzase gyvena Beti (Renee Zellweger), kuri dirba padavėja pigiame restoranėlyje. Beti – daili mergina, tačiau nekokia padavėja: dažnai ji taip užsižiūri televizorių, kad pamiršta savo klientus. Kas taip sudomina Beti? Ogi dieninės muilo operos “Dėl ko verta mylėti” dailių herojų nesibaigiančios romantiškų nuotykių peripetijos. Kas geriau, jei ne populiaraus TV serialo grožybės, ekrano sukurta fikcija padeda pamiršti nuosavo gyvenimo negandas? O Beti gyvenimas – tikrai ne rožėm klotas. Padėvėtais automobiliais prekiaujantis jos vyrelis Delas (Aaron Eckhart) – nepraustaburnis tipelis, vertinantis žmoną ne ką daugiau nei šiukšles už namo. Lyginti simpatingąjį daktarą Deividą Reivelą (Greg Kinnear) iš tos mylimos Beti muilo operos ir Delą – tas pats, lyg lyginti dieną ir naktį. Argi daktaras Deividas galėtų pamiršti, pavyzdžiui, Beti gimtadienį?

Bet vieną naktį viskas pasikeičia. Beti peržiūrinėja “Dėl ko verta mylėti” paskutiniosios serijos įrašą (o taip, serialą ji myli TAIP labai!), o mylimas daktaras Deividas Reivelas, žvelgdamas į mėnesieną, staiga taria: “Aš žinau, kad manęs laukia kažkas ypatinga!” Užgavusi jautriausias stygas frazė lyg aidas vėl ir vėl atsiliepia Beti viduje. Nuo to momento jos gyvenimas pradeda keistis.

Pasirodo, progos pasprukti iš apmusijusio Kanzaso ilgai laukti nereikėjo – nekenčiamą vyrą Delą, neapsikentę nevykusio sandėrio ir absurdiškų rasistinių užuominų, nudobia šaltakraujai žudikai - tėvas ir sūnus - Čarlis (Morgan Freeman) bei Veslis (Chris Rock). Beti, netyčia mačiusi kraupų nužudymą, į tragediją reaguoja netikėtai – tarytum žengia į alternatyvią realybę, savo fantazijose (o gal tikrovėje?) virsdama sesele Beti iš “Dėl ko verta mylėti”. Dabar svarbiausias jos gyvenimo tikslas – susigrąžinti mylimąjį – daktarą Deividą Reivelą…

Ar dar verta pridurti, jog Beti sprunka iš Teksaso su “biuiku”, taip ir nesuvokusi, kad būtent jo bagažinėje yra tai, ko ieškojo vyro žudikai? Jūs nesunkiai atspėsite, kas dabar yra Nr.1 jų aukų sąraše… Gaudynės ir šiurpiai juokingi nuotykiai prasideda!

* * *

Tai – trečiasis kontraversiško ir skandalingo Amerikos “nepriklausomųjų” režisieriaus Neilo LaBute’o filmas po puikiai įvertintų, tačiau užmoju ir žvaigždėmis kur kas kuklesnių juostų “Vyrų draugijoje” bei “Draugai ir kaimynai”. Šių metų Kanų kino festivalyje ši juosta buvo vienintelė, kuri parvežė trofėjus – apdovanojimą už geriausią scenarijų – į pasaulio kino Meka vadinamą Ameriką.

Susipažinkite su Amerika, kuri mažai primena jūsų mylimą saldžią muilo operą!

BARCLAY  2001-04-17 04:25:06 

Bukesnio filmo dar nesu matęs, vien dėl tokio idiotiško siužeto verta pažiūrėti...


KINOMANAS  2001-04-12 11:25:08 

Džiugina kaip autoriai pasiėmę iš pažiūros paprastą komedijinę temą,lą sugeba perteikti kino juostoje. Filmą ypač reikėtų rekomenduoti tiems, kurie gaištą laiką, žiūrėdami teleserialus...


ARUNAS  2001-04-10 09:11:04 

Tikrai puikus filmas, ne veltui vienintelis iš amerikonų gavo prizą Kanuose (už scenarijų).Kaip visada žavi veteranas MORGAN FREEMAN - vienas iš nedaugelio JAV aktorių, niekada "neapsikiaulydamas" tiek rinkdamasis filmus, tiek ir filmuodamasis juose. "Seselė Beti"-neabejotinai geriausias iš dabar rodomų JAV filmų...Filmo aprašymas aplankytas kartų: 7151
1998-2021 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt