Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
ŠAFTAS (2000) 98 min.
Shaft
Kriminalinis veiksmo trileris
JAV
Kino platintojas: Bombos filmai

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Oficialus tinklapis
Daugiau apie filmą

Džonas Šaftas (Samuel L. Jackson) yra pats kiečiausias Niujorko policijos departamento pareigūnas. Jis yra aistringas meilužis ir bebaimis policininkas, visuomet dėvi juodos spalvos odinį apsiaustą ir veikia ypatingais metodais. Jis visuomet paklausia, ar nusikaltėlis (narkotikų platintojas ar smulkus vagišius) žino, su kuo kalba, nepaiso jokių autoritetų, dažnai konfliktuoja su kolegomis, aštriausius ginčus išsprendžia kumščiais, stengiasi apginti kiekvieną žmogų gatvėje. Johnas Shaftas dažniausiai tiria sudėtingas ir painias bylas, susijusias su rasizmu.

Vieną naktį prie naktinio baro žiauriai nužudomas juodaodis jaunuolis. Į nusikaltimo vietą atvykęs Džonas Šaftas net neabejoja, kad tai pagarsėjusio žiaurumu rasisto Valterio Vadeo (Christian Bale) rankų darbas. Patyręs detektyvas yra įsitikinęs, kad vienintelė nužudymo liudininkė to paties baro padavėja Diana (Toni Collette) žino žymiai daugiau, nei pasakė per apklausą. Tačiau jauna mergina bijo įtakingo ir turtingo žudiko keršto. Neturėdamas reikiamų įkalčių, teismas paleidžia Valterį Vadeą už piniginį užstatą, kurį sumoka jo turtuolis tėvas. Jaunuolis tą pačią akimirką pabėga į Šveicarijos slidinėjimo kurortą. Pralaimėjęs Džonas Šaftas savo noru išeina iš departamento ir asmeniniais metodais pradeda valyti Niujorko gatves nuo įvairių banditų ir narkotikų platintojų.

Po dviejų metų, padedamas patikimo informatoriaus Rasano (Busta Rhymes), darbštusis detektyvas išsiaiškina, kad visus svarbiausius narkotikų platinimo mieste punktus kontroliuoja apsukrus gangsteris Peopelsas Hernandezas (Jeffrey Wright). Kinišką maistą dievinantis nusikaltėlis dar mėgina pasipriešinti, bet susipažįsta su Džono Šafto kumščiu ir atsiduria už grotų.

Netrukus į tą pačią kalėjimo kamerą pasodinamas įtariamas žudikas Valteris Vadeas, kuris vis dėlto sugalvoja grįžti į Niujorką ir akimirksniu patenka į Džono Šafto spąstus. Du stambūs nusikaltėliai sudaro sandėrį. Už pagalbą narkotikų verslo plėtimui aukščiausiuose turtuolių sluoksniuose, Valteris pasamdo Peopelsą, kad jo vadovaujama gauja surastų ir nužudytų padavėją Dianą ir ji niekados neprabiltų apie kruviną pasišvaistymą su geležine beisbolo lazda.

Tuo tarpu Džonas Šaftas stengiasi apsaugoti baimės persekiojamą merginą ir įkalbėti ją duoti parodymus teisme. Tačiau bebaimis policininkas nenutuokia, kad reikalingiausiu momentu gali pasitikėti tik buvusia savo meiluže detektyve Karmen (Vanessa L. Williams), nes kiti policijos pareigūnai, tiriantys narkomafijos bylas, yra korumpuoti ir bet kada gali apdovanoti kulka į galvą...

BLINAS  2001-03-05 13:52:51 

Filmas praktiskai niekam tikes. Pastaruoju metu filmu kurejai stengiasi ziurovus sudominti nerealiu scenarijumi, nerealiais efektais, rezisura ar pan. Siame filme nera nieko ipatinga, tik eilini karta narpliojama rasiu problema. Vienu zodziu "televizijos filmas".


TADUTIS  2001-03-05 13:52:51 

Jei atvirai, tikejausi daugiau is sio filmo, pagrindinis filmo veikejas visiskai tuscia, pavirsutiniska asmenybe. Man atrodo kad JAV kinemotografininkai jau nebemoka kurti filmu su "tvirtais" charakteriais. Sumanymas kurti dar viena amerikietiska supermena ji priartinant prie realybes buvo visai nebloga ideja, taciau amerikieciams tai visikai nesigauna. Filmas gaunasi visiskai sausas, niekuo negali nustebinti ir spec. efektai, kuriu paprasciausiai nera, nors manau ir jie nepadetu filmui "skenduoliui". Ir siaip jis ir vertas guleti juros dugne, kur laidojama visos Holivudo siukslesFilmo aprašymas aplankytas kartų: 7220
1998-2022 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt