Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
IMPERATORIUS IR ŽUDIKAS (1998) 160 min.
Jing Ke ci Qin Wang  (The Emperor and the Assassin)
Istorinė epinė drama
Japonija, Kinija, Prancūzija
Kino platintojas: Amfiteatro filmai

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Keletą šimtmečių šiandieninės Kinijos rytuose egzistavo septynios savarankiškos, tarpusavyje konkuruojančios karalystės. Pavydas, nepasitikėjimas ir neapykanta baigėsi ilgu kruvinu konfliktu, dabar žinomu, kaip “Kovojančių valstybių era”. Tačiau III-jame amžiuje pr.m.e. situacija pasikeitė: trylikametis berniukas atsisėdo į galingiausios karalystės Čin (Quin) sostą, ir šis įvykis pakeitė Kinijos istoriją amžiams…

Kinija. Trečiasis amžius prieš mūsų erą. Nenumaldomo valdžios troškimo apakintas Čin karalystės valdovas Žen Jinas siekia pavergti kitas kinų karalystes. Žiaurus tironas turi ištikimą patarėją - kerinčio grožio sugulovę Žao (Zhao). Klastingoji moteris pasiūlo savo mylimajam kaimyninių žemių užgrobimo planą: jis turįs suorganizuoti sąmokslą prieš save patį! Sąmokslą, kuris, žinoma, būtų atskleistas ir pasitarnautų kaip pretekstas tolimesniems Žen Jino veiksmams: keršydamas jis galėtų pradėti puolimą!

…Tačiau kai imperatoriaus kariuomenė kraujyje paskandina gimtąją Žao karalystę, sugulovės širdį užvaldo aistringas keršto troškimas. Neapykanta imperatoriui – jos viešpačiui ir meilužiui – pasirodo stipresnė už meilę, ir moteris pasuka rizikingu sąmokslo keliu…

* * *

Filmo režisierius Chen Kaige už juostą “Sudie, mano sugulove” apdovanotas Tarptautinio Kanų festivalio “Auksine palmės šakele“. “Imperatorius ir žudikas” - tai naujausias jo darbas, stebinantis didžiuliais užmojais ir masinėmis scenomis. Ši epinė juosta apie deginančią aistrą ir kruviną kerštą kartais lyginama su Williamo Shakespeare’o tragedijomis ir Japonų kino klasiko Akiros Kurosawos filmais. Stulbinančio vizualaus grožio filme vieną pagrindinių vaidmenų atlieka garsioji kinų aktorė Gong Li, 1992 m. pripažinta viena gražiausių pasaulio moterų.

1999 metų Kanų tarptautiniame kino festivalyje filmas nominuotas "Auksinei palmės šakelei" ir apdovanotas prizu "Už techninius efektus".

CCCC  2005-03-31 17:51:58 

Geras filmas.


SIMAS  2001-07-03 09:25:42 

Man šis filmas _labai_ nepatiko. Išskyrus porą efektingų masinių scenų, ten daugiau veiksmo nėra - vien plepalai (kinietiškai), kaip kokioje muilo operoje. Kentėti tris valandas antrą sykį nesiryžčiau.


SERGEJ  2001-03-05 13:53:03 

As ivertinu filmus pagal jausma, kuris liko/neliko po kazkiek laiko po filmo perziuros. Kai kurie filmai tuo momentu kai ziuri labai ispudingi, pilni veiksmo, muzikos ir spalvu... bet kita diena visai nieko nelieka. Tuo labiau po menesio, po metu... Nors ziurejau si filma pries kelias dienas vis dar lieka prisiminimai. Tai visai nezinoma mums kultura, visai kitas pasaulis. Gal tai ju klasikine istorija, o mes net nesapnavom apie ka eina kalba. Todel sunkoka pasakyti - blogas, geras, siaip sau ir t.t. filmas. Panasiai kaip sovietu laikais buvo statomi filmai apie kara - ispudingos batalines scenos, heroju charakteriai, pasiaukojimas del tevynes ir panasiai. Man atrodo kad yra daug bendro su tais sovietiniais filmais. Tai ne blogai ir ne gerai - tiesiog taip yra. Siam filmui labai tinka apibudinimas "epine drama".


DJ DOFK?  2001-03-05 13:53:03 

As nemanau kad sis filmas yra geras, bet pasiziureti ji galima...


PRISTUPAS  2001-03-05 13:53:03 

Filmas ishties nuostabus, Tachai tokiu jis taps jums tik jei sugebesite jau pamate kinishka filmo pavadinima ekrane visishkai atsipalaiduoti. Butent atsipalaiduoti, nes filmo heroju veiksmai ar pats elgesys gali mums pasirodyti beprotishkas daugeliu atveju. Tachiau turime suprasti kad kalba eina apie kita epocha ir kita kultura. Ir jei sugebesite zhiureti shi filma be subjektyvaus nusistatymo, jis jums tikrai patiks. juk tai ir yra tikrieji rytai , tokie kokius patys kinai mato savo akimis.


MACAITIS  2001-03-05 13:53:03 

filmas tikrai neblogas, bet kas ketinant nueit paziuret siulyciau pasidomet ar jis nebus rodomas pvz. Vingyje didziojoj salej, kur labai super kedes. Ju prireiks norint neprisedet hemorojaus per beveik 3 valandas, be to bus galima patogiai numigt per i gala jau pradedancias uzkinst nereikalingas pauzes (filmas tikrai uztestas be jokio reikalo). O kas del prisiminimu, kaip cia sake sergejus, tai jie tikrai liks :)) O tie kurie tikisi ispudingu "masovkiu" a laFilmo aprašymas aplankytas kartų: 9668
1998-2021 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt