Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
SKANDALINGOJI PLUNKSNA (2000) 124 min.
Quills
Erotinė drama, pagal skandalingo 18a. rašytojo Marquis’o de Sade’o gyvenimo istorija (Nerekomenduojama jaunesniems nei 16 metų)
JAV
Kino platintojas: Cinemark

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Aštri, intriguojanti, erotinė drama apie beribes laisvo ir genialaus žmogaus galimybes, nuostabaus grožio, tačiau ir provokuojanti, paremta žinomo 18a. rašytojo Marquis’o de Sade’o gyvenimo istorija.

Filmas mus nukelia į neįtikėtinai autentiškai atkurtą 19a. pradžios Prancūziją. Laikus, kai už laisvą žodį, raganavimus dar buvo vykdomos viešos mirties bausmės.

Veiksmas vyksta pamišėlių namuose. Čia uždaryti patys įvairiausi žmonės nuo kvailų ir pamišusių iki genijų. Juo neabejotinai pavadintume Marquis’ą de Sade’ą – talentingą rašytoją, savo vienutę pavertusį 18a. kambariu, dėvintį 18a. Aukštuomenės kostiumu bei… rašantį erotinius, nešvankius romanus.

Paskutinės Marquis’o de Sade’o (Geoffrey Rush) dienos yra pilnos smurto, žudančios. Genijaus kūryba, ir jo manipuliavimas pamišėlių namų ligoniais, kunigu, nekalta čia dirbančia mergina Madeleine (Kate Winslet), dievinančia jo poeziją, gydytoju, atsiųstu, nutildyti Marquis’ą de Sade’ą, stebina savo dramatišku talentu ir neįtikėtina asmenybės laisve. Iš beprotnamio į laisvą pasaulį patenka uždrausti Marquis’o de Sade’o rankraščiai. Sugriežtinamos sąlygos, tačiau Madeleine, nepaisydama jokių suvaržymų ir toliau skalbiniuose “išneša” laisvą žodį. Net patys žiauriausi bandymai nutildyti Marquis’ą de Sade’ą yra nesėkmingi.

Izoliuotame kalėjime – talentas ir laisvė, uždrausta kunigo meilė ir aistros – viskas, ką nuo mūsų slepia storos beprotnamio sienos, filme atskleidžiama atvirai, aštriai ir betarpiškai.

Amerikos bei Europos kino kritikai vieningai tvirtina, kad filmas pretenduoja į vieną iš geriausių metų filmų, o jame vaidinę aktoriai bei kiti filmo kūrėjai bus apdovanoti ne vienu “Oskaru”.

Tai ypatinga istorija, verta Jūsų dėmesio…

ALDIS  2002-05-05 20:01:42 

Labai drasaus scenarijaus filmas parodantis norinti issilaisvinti is to meto moralines priespaudos taciau tuo paciu metu atskleidziantis markizo savanaudiskuma paminant kitus vardan savo tikslo. Visa tai man patiko taciau truko pabaigos atrodo kad filmas nieko naparode, kur pradejom tan ir baigem. Taciau nepaisant nedideliu trukumu siulau paziuret nenusivilsit....


MEDI  2001-07-24 11:31:06 

sis filmas tiesiog puikus manau,kad markizas tiesiog zmogus norejes issiskirti is pilkos to meto minios ,jam tai pasiseke,bet ne taip kaip jis norejo,niekas neturi tieses jo smerkti ar girti nes jo nepazinojo,as asmeniskai manau ,kad jis puikus zmogus ,skandalingoji plunksna puikus filmas parodyti,kad jis nebuvo blogiukas kaip daugelis mano.filmui duociau 10su pliusu.saunuoliai. 01.07.24.


JUKA  2001-04-16 23:14:57 

filmas puikus, visą savaitę kliedėjau - koks fainas, koks fainas...:o) tik buvo vienas trūkumas - pabaiga... na mintis gera, nors ten tos pabaigos per daug, vis dėl to ne durniai žiūri filmus ir patys gali susiprasti, kaip vystosi viskas toliau, nebūtina viską rodyti. ir dar, vaidyba visai nieko, tikrai gera, bet pabaigoje vėl nuvylė.. tos mimikos truputį nesipaišė, bet filmas jėga, būtinai pažiūrėkite:o)


RASA  2001-04-06 20:55:27 

Filmas puikus. Žiūrėjau ir nesigailėjau (retas atvejis). Nors kažkokios ypatingos scenografijos ar kažkokių nepaprastų detalų ir nepastebėjau, tačiau pati istorija ir ją vaidinantys aktoriai buvo nuostabūs. Nemačiau įgrisusių banalių scenų, kurias visi atmintinai žino: kas kada atsitiks, viskas buvo gana netikėta.


RASA  2001-04-06 20:45:35 

Filmas tikrai vertas dėmesio. Siužetas intriguojantis, ntradicinis, aktorių vaidyba mano manymu puiki. Tikrai verta nueiti.


DARIJA  2001-04-03 11:26:09 

Visai geras filmas. bent jau ispudis kazkoks isliko... Erotikos nelabai daug, tiksliau nera... bet zmogaus, markizo, isgyvenimai tikrai verti demesio. kas labaiu istveirkes, tas kuris daug kalba apie tai, ar tas kuris slepiasi avinelio kailyje?


RAULA  2001-04-01 14:56:12 

Vienas iš tokių filmų, kuriuos pasižiūrėjęs atsimeni netgi kitą rytą prabudus. Žiaurus ir negailestingas jautrioms sieloms. Stipriai įsirežia į pasamonę - atrodo kiekvieną momentą galėtum labai smulkiai atpasakoti. Šaunuoliai !


VAMPYSSIMO  2001-03-27 00:55:08 

filmas gurmanams. puikiai atkurta 18 - 19 a. sandūros autentika: nuo scenografinių detalių iki dviejų skirtingų mąstymo modelių susidūrimo: besaikis sensualizmas vs moralizmas. veikiausiai tiesa slypi kažkur aukso viduryje, nors filmo epiloge jaučiama pareiga duoti aiškų atsakymą "dlia srednich umov". Tai ir yra silpnoji, holivudiškoji, vieta.


MILA  2001-03-19 10:31:22 

Labai daug tikejausi is sito filmo, taciau turiu pripazinti, kad nusivyliau.. Tai tikras amerikanskas produktas, geri aktoriai deja nepaslepia scenarijaus trukumu. Labai neitikinamai papasakota, netgi sakyciau sugadinta istorija. Bet bendram issilavinimui paziureti galima:)


MACAITIS  2001-03-14 10:38:28 

Tustokas filmas, vaikai, as jums pasakysiu. 10 ltl ismete bilietui gal ir nesigailesite, bet pamatysite tik tipiska "story" su gerais aktoriais (ir gera vaidyba). Bet kas is tu aktoriu, jei pats filmas niekuo "neuzkabina". Tipiskas made in USA produktas - geras atlikimas, kokybe, bet... kai tik filmas baigiasi apsidziaugi, kad jau galima eiti namo, o pati filma uzmirsti vos tik isedes i masina. "story" jis ir liks "story"...12
Filmo aprašymas aplankytas kartų: 11475
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt