Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
TRYLIKA LEMTINGŲ DIENŲ (2000) 145 min.
Thirteen days
Veiksmo trileris
JAV
Premjera Lietuvoje: 2001 05 11
Kino platintojas: Garsų pasaulio įrašai

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

1962-aisiais Sovietų Sąjunga Kuboje sumontavo savo gynybines raketas, kurios konflikto atveju per kelias sekundes galėjo sunaikinti ištisus Amerikos miestus. Kenedžio administracijai teko ieškoti skubaus sprendimo, kaip reaguoti į tokį komunistų poelgį. Visa naikinantis atominis karas galėjo prasidėti bet kurią akimirką, nors vienai iš šalių padarius neteisingą ėjimą… Į konfliktą buvo įtrauktos slaptosios tarnybos, aukščiausios dviejų didžiausių valstybių valdymo karinės ir politinės institucijos. Bet kokia kaina reikėjo susitarti dėl taikaus problemos sprendimo. Net ir praėjus beveik 40 metų po šio vos tragiškai nepasibaigusio įvykio, Kubos krizė laikoma vieninteliu dviejų valstybių konfliktu, kai atominis karas atrodė beveik 99% įmanomas. Laukė baisios dienos ir nemigo naktys tiek Džonui Kenedžiui, tiek Nikitai Chruščiovui. Šaltasis karas pasiekė savo apogėjų ir galėjo baigtis tragiškai... Atgabentos į Kubą Sovietų raketos per dvi savaites buvo sumontuotos ir parengtos “ekstra” atvejui. Jos būtų taikiusios šiauriau Vašingtono ir 80 mln amerikiečių galėjo žūti mažiau nei per 10 minučių... Kenedžio karinė vadovybė siūlė invaziją į Kubą ir karinių oro pajėgų antpuolius. Tai galėjo pasibaigti didžiausia visų laikų tragedija. Prezidentas ir jo artimiausi bičiuliai patarėjai – Bobby ir Kenny O’Donnel, - per 13 dienų turėjo rasti kitą sprendimą...

Šių trijų vyrų santykiai, jų veiksmai, stengiantis išgelbėti žmones, menkai nutuokiančius apie visą Kubos krizės rimtumą, – įspūdingo politinio trilerio “Trylika dienų”, kainavusio net 80 mln$, pagrindas.

Scenarijus paremtas istoriniais dokumentais, įskaitant milžinišką Baltųjų Rūmų dokumentaciją ir interviu su gyvais liudininkais. Kai kam tai gali sukelti nostalgiškus prisiminimus apie laikus, kai dar buvo gyvų herojų, nes, atrodo, kad dabar į daugelį dalykų žiūrima su nemenka cinizmo doze...

PHILIP BRENNER  2001-06-15 18:01:39 

Iš pradžių man šitas filmas irgi be galo patiko, tačiau kai pasidomėjau Internete, kaip viskas vyko realiai, iškilo truputį kitoks vaizdialis. Atspindint istorinius faktus šis filmas deja yra švelniai tariant tendencingas, jis neatskleidžia to fakto, kodėl gi vis delto sovietai prifarširavo Kubą tomis raketomis. Filmas visiškai neatskleidžia, kaip į šią situaciją buvo žvelgiama sovietų ir Kubos akimis; kad metais prieš pat šias trylika dienų buvo invazija į Kiaulių įlanką; kad Amerika tuo metu turėjo 10 kartų daugiau, nei rusai, raketų ir bombonešių, kurie galėjo nuskraidinti bombikes iki sovietų; kad Amerika jau seniai buvo parengusi strategiją, kaip ji puls sovietus pirmoji ir sovietai visą tai gerai matė; kad Kuba nuolat buvo baisaus strioko būsenoje, jog juos vėl puls amerikonai; kad sovietai ne ką blogiau nei amerikonai suvokė šios krizės pavojaus mastą; kad sovietai buvo įsakę nešaudyti į U2 suvokdami, kad tai gali turėti baisių pasekmių ir tik vietinis karininkas nepakluso šiam įsakymui; kad tie naikintuvai, taip šauniai praskridę virš kubiečių galvų, niekada nebuvo apšaudyti 20 ir 40 mm kalibro


MONSTRAS  2001-06-12 23:34:58 

man tai sis filmas patiko NEREALIAI. visu pirma del to, kad apie ta krize zinau daugiau nei eilinis mirtingasis:))))))) tiems, kurie apie istorija nusimano tiek kiek normalus zmogus apie baleta, nepatarciau eit:))))))


STUDENTE  2001-06-06 19:37:06 

Filmas puiki proga pajausti, kad istorija tai ne tik vadoveliai, kazkokie sausi faktai, bet gyvenimas, zmoniu likimai ir jausmai. Siulau nueiti i ji tiems, kas besiruosdami istorijos egzaminui mano, kad daugiau niekada apie ja gyvenime nebenores girdeti. Bent jau man istorija pasidare nebe tokia nuobodi :)


KINGPIN  2001-06-02 12:18:02 

Taigi, nuejau i si filmuka tik neturedamas ka veikt. Ir ka jus manot?! Puikus filmas- niekad, niekad nemaniau kad politines intrigos ir praktiskai vien dialogai gali taip itraukti jaudinti- puikus, velniskai puikus filmas.


MARAZAS  2001-05-20 12:36:54 

Avansu duodu penkis balus, nes jei ishmanot bent kiek istorija, tai amerikonams chia buvo mirties ar gyvybes klausimas, ir jie patikekit filme pasistegs parodyk rusu durnas galvas, karshtakoshishkus charakterius ir ju gresme pasaulyje. Tokios progos amerikonai tikrai nepraleis. Beto siuzhetas visada yra geriausias kai jis paremtas tikrais faktais, tik tiek kad pabaiga be jokiu pasekmiu, patrauks jie tas raketu aikshteles ir tiek. Tachiau 80 mln biuzhetas zhada grazhu regini, gerus spec efectus.


ECCO  2001-05-13 16:47:22 

Ivertinimas - 4 su (?). Is tikruju filmo tematika yra idomi, perzvelgus previews bei filmo istraukas susidaro ispudis, kad tai bus stiprus filmas. Tikesimes kazko geresnio nei "priesas uz vartu".


JOLANTA  2001-03-30 23:00:31 

nesamone...nesupratau nieko.nors filmo taj nezhioorejau...bet va ka chia perskaiciau tej zhinai....Filmo aprašymas aplankytas kartų: 9355
1998-2021 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt