Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
HANIBALAS (2001) 135 min.
Hannibal
Siaubo filmas
JAV
Premjera Lietuvoje: 2001 03 30
Kino platintojas: Acme

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Tai buvo vienas įtaigiausių visų laikų siaubo trilerių… Po dešimties metų inteligentiškas žmogėdra sugrįžo.

Žemėje yra žmogus, kuriam rūpi sugauti nepaprastai protingą, tačiau negailestingą šviežios žmogienos gurmaną daktarą Hanibalą Lekterį (A. Hopkins) dar labiau, nei FTB agentei Klarisei Starling (J.Moore). Jo vardas - Masonas Vergeris (G.Oldman). Vienintelis milijonieriaus tikslas - atsilyginti kanibalui už klaikiai subjaurotą savo išvaizdą, už veido dalis, nupjautas stiklo šuke ir atiduotas suėsti šunims… Tamsiame kambaryje, atsiskyręs nuo visų, prikaustytas prie gyvybę palaikančio aparato, jis stebi pasaulį pro vienintelę jam likusią akį… Ir kasdien prisiekia savo buvusiam daktarui mirtinai atkeršyti - atiduoti jį sudraskyti šernų žmogėdrų būriui.

Tuo tarpu daktaras Hanibalas Lekteris, kadaise pradingęs Baltimorės miglose, pasirodo, paspruko į Europą ir apsigyveno Italijoje, nuostabiojoje Florencijoje. Kaip išvilioti jį į viešumą? Yra tik vienas dalykas, kuriam inteligentiškasis žmogėdra negali atsispirti. Tos būtybės vardas - Klarisė Starling.

Prieš dešimt metų pagal Thomo Harriso to paties pavadinimo bestselerį Jonathano Demme'o sukurtam siaubo trileriui "Ėriukų tylėjimas" atiteko net penki "Oskarai" - už geriausią metų filmą, režisierių, aktorių, aktorę ir scenarijų. Ryškiausiu 90-ųjų trileriu vadinama juosta pasaulio kino teatruose surinko net 270 milijonų dolerių. "Ėriukų tylėjime" prancūziškų vynų ir žmogienos patiekalų žinovas, genialusis daktaras Hanibalas Lekteris, kuriam velnišką žavesį "paskolino" Anthony Hopkinsas, įkalintas vienutėje padėjo Jodie Foster įkūnytai jaunutei FTB akademijos absolventei Klarisei Starling gaudyti serijinį žudiką, žinomą Bufalo Bilo pravarde. Pastarasis buvo sučiuptas, tačiau daktaras Lekteris paspruko, prieš tai paskambinęs Klarisei ir užsiminęs, jog skuba papietauti su senu bičiuliu. Galima įtarti, jog pagrindinis patiekalas tuose pietuose buvo daktaras Čiltonas, Lekterio persekiotojas iš ligoninės… Naujos T.Harriso knygos "Ėriukų tylėjimo" gerbėjai laukė beveik dešimtmetį - daktaro Lekterio istorijos tęsinys, tiesa, prieš tai leidėjų valia iš "Liguistos sielos" ("The Morbidity of the Soul") virtęs tiesiog "Hanibalu" ("Hannibal"), pasaulio knygynuose pasirodė tik 1999-ųjų pabaigoje. Pirmas tiražas - milijonas egzempliorių! Dar prieš tai prodiuseris Dino de Laurentis pasiūlo "Hanibalą" į ekraną perkelti garsiajam režisieriui Ridley Scottui, kuris tuo metu užbaiginėjo įspūdingo ir mūsų žiūrovams puikiai pažįstamo kino epo "Gladiatorius" filmavimo darbus. Scenarijaus rašyti imasi pripažintas dramaturgas Davidas Mametas, tačiau rezultatu lieka nepatenkintas nei D.de Laurentis, nei projektą finansuojanti kino studija "Universal". Savo ruožtu, D.Mametas atsisako perrašyti scenarijų, teisindamasis, jog jau pluša prie savo filmo "State and Maine". Estafetę perima patyręs scenaristas Stevenas Zaillianas ("Šindlerio sąrašas"), kuris gerokai patobulina "Hanibalo" scenarijų. 1999-ųjų gruodį seras A.Hopkinsas, nepaisant to, jog prieš tai buvo paskelbęs apie savo aktorinės karjeros pabaigą, praneša, jog sutinka vaidinti filmo, atnešusio jam "Oskarą" ir tarptautinę šlovę, tęsinyje. Tačiau kyla problemų dėl Klarisės Starling - dviejų "Oskarų" laureatė J.Foster atsisako vaidinti, motyvuodama įvairiomis priežastimis: nepakankamu atlyginimu, žiauriu scenarijumi, mažo sūnaus priežiūra ir t.t. Iš tokių kandidačių kaip Cate Blanchett, Gillian Anderson, Calista Flockhart, Angelina Jolie ir Hillary Swank galiausiai išrenkama Jullianne Moore, apie kurią "Magnolijos" ir "Pašėlusių naktų" režisierius P.T.Andersonas yra pasakęs: "Imuosi naujo kino projekto vien tam, kad dar sykį turėčiau galimybę padirbėti su šia nuostabia aktore". Mirtino daktaro Lekterio priešo Masono Vergerio vaidmuo atitenka dar vienai kino įžymybei - legendiniam kino "blogiukui" Gary Oldmanui ("Penktas elementas", "Leonas").

Beje, įdomu pastebėti, jog didelė "Hanibalo" veiksmo dalis rutuliojasi Florencijoje (Italija), kurioje rašytojas T.Harrisas 1994-aisiais stebėjo garsiojo serijinio žudiko Paccinio - "Florencijos pabaisos" - teismo procesą. Teigiama, jog ne vieną šiurpų maniako bruožą rašytojas vėliau "padovanojo" daktarui Lekteriui.

"Šis filmas yra žymiai baisesnis, žiauresnis, originalesnis, o jo intriga - dar didesnė, nei "Ėriukų tylėjimo"".

prodiuseris Dino de Laurenttis

SVARAINIS  2003-11-02 13:24:49 

Cia yra rimtas filmas.Nerekomenduoju ziureti jauniems zmonems.Filma reikia idemiai ziureti.Man tai vienas is geriausiu visu laiku filmu


ŽIŪRĖTOJAS  2001-10-14 03:11:35 

Filmas labai geras, nes parodo kultūringus žmones. Bet Lietuvoje dažnai į filmus einama pramogai (entertainment), kai tikimasi gauti dozę pompos. Atsargiai, jei Jūs tikitės to, filme nerasite.


SIMBA  2001-10-05 16:45:58 

Ivertinau 1 tik todel, nes nera zemesnio vertinimo. Tai pats blogiausias visu laiku filmo tesinys koki tik esu mates. Absoliutus niekalas-filmas be idejos,be intrigos ir be jokiu ten siaubo elementu kaip kad buvo reklamuotu.Jei netikite-nueikite, tikrai pasigailesite sugaisto laiko ir islleisu pinigu.


DAIVA  2001-06-20 07:16:52 

Nors buvau nusprendusi neiti i si fila, bet vistik smalsumas nugalejo. Filmas idomus tuo, kad galima skirtingai interpretuoti: vieni iseje is filmo norejo paskaityti Dantes


SEUBAS  2001-05-22 14:55:24 

Jeigu reikia stipraus sukretimo - filmas pats tas. Taciau nors elektra ne visada mirtinai nukrecia, ne visiems tai patinka. Siaip "Hanibalas" - mesos kruva. Vienok - meniska, kiek menas gali buti slykstus, islikdamas profesionaliu...


NEGALIU  2001-05-17 18:52:36 

Viskas OK, o dar geriau butu jei nebutum mates, nei ka nors girdejes apie "...tylejima" nors visi pasidarbavo 110% savo galimybiu, bet net madingas klipinio montazho stilius negali perspjauti vien drugelio ant J.Foster lupu (turiu omenyje ne shia aktore, bet plakata pirmam filmuij).....


VAIDAS  2001-05-11 19:42:33 

Norint, kad patiktų šis filmas reikia perskaityti knygą 'Ėriukų tylėjimas', kurią galima gauti Mickevičiaus bibliotekoje. Filme be jokių įvadų ir paaiškinimų cituojamos ten pateiktos mintys, todėl suprantama, kad kai kurie 12 metų vaikai visiškai nieko nesuprato.


BLINAS  2001-04-18 18:04:35 

Apie si filma gerai neatsiliepe nieks isskyrus jo prodiuseri Dino de Laurenttis. Aktoriai vaidina puikiai, bet visa kita, ne psichologinis trileris, o siaubiakas namu seimininkem ir vaikam gasdinti, kuris mene vietomis is desperscijos vis prajuokindavo.


AUDRIUS  2001-04-17 12:31:39 

Viena ideja kuri man patiko filme tai nebuti sukciumi ir gobshuoliu...kitaip ateis Hannibalas :)). O pats filmas tai nieko naujo arba pusiau shlamshtas.


SKUSTAS  2001-04-13 00:26:10 

pasiskaiciau jusu komentarus... nifiga jus nepamatet to kas rodoma ir nesupratot... sorry chebra, bet tokia tiesa. Hanibalas-sedevras.123
Filmo aprašymas aplankytas kartų: 18009
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt