Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
PRIEŠAS UŽ VARTŲ (2001) 131 min.
Enemy at the Gate
Istorinė drama
JAV
Kino platintojas: Bombos filmai

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Prancūzų kilmės režisieriaus Jeano Jaqueso Annaundo karinė drama "Priešas už vartų" šiuo metu yra brangiausias Europoje sukurtas filmas. Milžinišką 95 mln. JAV dolerių biudžetą sudarė Vokietijos investitorių pinigai. Todėl visai nenuostabu, kad būtent ši kino juosta buvo pasirinkta tarptautinio Berlyno kino festivalio atidarymui. Filmo scenarijus remiasi tikrais įvykiais, aprašytais Williamo Craigo 1973 m. knygoje "Priešas už vartų". Pirmosiomis dešimt filmo minučių yra rodomas karo siaubas. Šios scenos niekuo nenusileidžia režisieriaus Steveno Spielbergo karinės dramos "Gelbstint eilinį Rajaną" prologui. Pagrindinius vaidmenis juostoje "Priešas už vartų" sukūrė talentingiausi jaunosios kartos britų aktoriai Jude'as Law, Josephas Fiennesas ir Rachel Weisz.

1942 m. birželio 20 d. prasidėjo mūšis prie Stalingrado. Šiuo metu miestas prie Volgos upės vadinasi Volgogradas.

1942 m. Hitleris sėkmingai užkariavo beveik visą Europą. Jis be vargo būtų susitvarkęs su gerokai nusilpusia D.Britanijos armija, tačiau padaro lemtingą klaidą: Fiureris išsiunčia didžiulius pulkus kareivių į Rusijos platybes. Tuo metu Rusijos valdžia buvo pasirašiusi paktą su naciais. Tačiau taikos sutartį savo nenuspėjamais veiksmais nutraukė pats Hitleris. Jis buvo įsitikinęs, kad lengvai privers atsiklaupti ant kelių Staliną, Chruščiovą ir jų vadovaujamą rusų tautą. Vokiečiai iš tikrųjų laimėjo keletą smulkių susirėmimų, tačiau patyrė didžiulį ir netikėtą smūgį mūšyje prie Stalingrado. Jo metu žuvo apie 250 tūkst. vokiečių karių ir dar 100 tūkst. pateko į nelaisvę. Tai buvo vienas iš kruviniausių ir žiauriausių mūšių per II-ąjį pasaulinį karą.

Uralo kalnuose gimęs Vasilijus Zaicevas (akt. Jude'as Law) nuo pat vaikystės buvo mokomas šaudyti. Jis turėjo nepaprastai taiklią akį. Jo ginklo gaidukas nesudrebėdavo niekada. Prasidėjus karui, Vasilijus tapo vienu iš pagrindinių Stalino vadovaujamos rusų armijos snaiperių, ginančių sugriuvusio miesto tvirtoves. Vos per keletą savaičių jaunuolis nutraukė daugiau nei 140-ties vokiečių kareivių gyvybes, sunaudodamas tik po 1 - 2 kulkas vienam taikiniui! Mūšio lauke Vasilijus sutinka jauną rusų karininką Danilovą (akt. Josephas Fiennesas). Naujasis draugas paskolina savo šautuvą ir, pasinaudojęs pažintimis politiniuose sluoksniuose, suteikia jam didvyrio vardą. Stalingradiečiai, išgirdę pasakojimus apie nenugalimą snaiperį, įgavo viltį, kad vokiečiai neužims jų miesto.

Vienos misijos metu Vasilijus susidraugauja su berniuku Saša. Jo mamytė supažindina jaunuolį su rusų snaipere Tania Černova (akt. Rachel Weisz) ir Vasilijus iš pirmo žvilgsnio ją įsimyli. Snaiperį jaudina nelaiminga rusų merginos istorija: Tanios tėvai - žydų kilmės. Jie jau ištremti į nacių koncentracijos stovyklas... Tačiau Vasilijus net neįsivaizdavo, ką jam dėl savo meilės teks pergyventi… Snaiperio draugas Danilovas taip pat iki ausų įsimylėjęs tą pačią merginą. Maža to – Danilovas, artimai pažįstantis draugą Nikitą Chruščiovą (akt. Bobas Hoskinsas), lengvu rankos mostu gali atsikratyti nereikalingo konkurento, ištremdamas jį į Rusijos platybes.

Gandas apie Vasilijų Zaicevą pasiekia patį Hitlerį. Pastarasis nejuokais susirūpina ir į Stalingrado mūšį meta dar vieną savo kozirį: į miestą prie Volgos išvyksta profesionalus ir bebaimis nacių snaiperis Maršalas Kionigas (akt. Edas Harris). Jo užduotis - pašalinti garsiausią Rusijos snaiperį Vasilijų Zaicevą… Tuo metu Vasilijų beprotiškai slegia Danilovo suteiktas didvyrio vardas bei nelaiminga meilė Taniai. Prie visų vargų dar prisideda ir Hitlerio siųstas nacis. Jam atvykus, miesto griuvėsiuose prasideda nenuspėjamas ir neįtikėtinas dviejų profesionalių snaiperių žaidimas. Jam pasibaigus, iš dviejų liks tik vienas. Kas nugalės?

ZXZ  2003-07-31 01:42:27 

dauguma kariniu filmu kuriuos esu mates, tai 50 vienoje puseje 60 kitoje ir saudosi visa filma. Filmas idomus tuom kad, visa laika nereikia ziureti simtus lakstanciu ir saudanciu kareiviu. Filme visalaika tvyro itampa tarp dvieju snaiperiu, kurie nori vienas kita nudeti, ir ta itampa issilaiko iki filmo pabaigos. Filmo gera mintis, siuzetas, aktoriai.


ZXZ  2003-07-31 01:42:27 

dauguma kariniu filmu kuriuos esu mates, tai 50 vienoje puseje 60 kitoje ir saudosi visa filma. Filmas idomus tuom kad, visa laika nereikia ziureti simtus lakstanciu ir saudanciu kareiviu. Filme visalaika tvyro itampa tarp dvieju snaiperiu, kurie nori vienas kita nudeti, ir ta itampa issilaiko iki filmo pabaigos. Filmo gera mintis, siuzetas, aktoriai.


WIALNIAZ  2003-04-23 03:08:55 

Man keista kad zmones taip zemai vertina si filma. Galbut paprasciausiai nereikejo miegot per tas 2val. ar ziuret kaip gerai holivudas parode rytu karo fronta, o paprasciausiai susikoncentruot i pati filmo siuzeta kuris buvo nuostabus. Visame filme tvyrojo itampa kuri pasibaigdavo kraupiu ivykiu ir kas tikrai ziurova sukrecia. Aisku ta ziurova kuris filma ziuri o ne miega ar svajoja apie kazka. Sis filmas yra mano vienas geriausiu filmu kuriuos kada esu mates.


GIEDRIUX  2002-10-04 12:07:20 

Eilinį kartą isitikinau kad Holivudas nemoka statyti filmų apie karą rytų fronte. Viskas atrodo netikra, pradedant griuvėsiais, prikaišiotais žvaigždžių bei kūjų su pjautuvais ir baigiant rusų karių tipažais. Neskaitant pirmų 5 min. jokio realizmo filme nepastebėjau. Sutinku su nuomone, kad rusai,dauguma filmų apie karą adaro žymiai realistiškesnius, neskaitant jų perdėto herojiškumo. Siužetas irgi nekoks, į vieną vietą sukišta ir snaiperių dvikova, ir meilė ir dar velniai žino kas. Silpnokas filmas ir tiek.


JEVGENIJ  2002-09-30 00:22:35 

Senai nemačiau gero filmo. Ir šį kartą irgi nepavyko :( Filmukas tikrai nekoks.


JUSTINAS  2001-07-15 23:23:01 

Sakyti, kad filmo idėja - karo baubas, tai labai supaprastinti gana daugiasluoksnį kūrinį. Karas šiame filme yra tik ypatinga situacija, kurioje klostosi žmogiški santykiai. Kaip matėte, režisierius nepiktnaudžiavo žarnomis ir nukirstomis galvomis, kaip kad S. Spielberg


VAIDAS  2001-05-18 04:03:12 

Filmas pretenduoja į realizmą, nors neaišku, kiek tai tikra. Iš tiesų viskas tobula: scenarijus, režisūra, aktorių vaidyba. Tačiau pati filmo idėja (karo baubas )šiandien nėra labai aktuali.


OSKARAS  2001-05-09 22:47:50 

Sitas fimas pilnas veiksmo scenu ypac pati pradzia, taip pat ivairiu vaizdo efektu. Vienu zodziu viskas nuostabu...patarciau nueiti bet kam kas dar nebuvo...tikrai geras...


MARIUS  2001-05-09 18:34:34 

Manau kad sis filmas geriausias filmas apie rusu karus su vokieciais nepaisant to kad rusai kalba angliskai.Verta pasiziureti net tiems kurie visiskai abejingi karui...


BRIDZHIT  2001-05-09 17:38:35 

na tikrai galiu pasakyti, kad filmas geras as tik dabar realiai suvokiau koks buvo II-as pasaulinis karas ir kaip ten buvo baisu. labai realisitiskai parodyta, tik gal keliose vietose fantastika nebuvo pamirsta...........(turiu omenyje kaip zaicevas su tania mylejosi ir kaip ji nuo skveldros liko gyva) va tai tike mano nuomones, siaip filmas geras.........likau suzaveta......Filmo aprašymas aplankytas kartų: 20701
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt