Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
BRIDŽITOS DŽOUNS DIENORAŠTIS (2001) 97 min.
Bridget Jones's Diary
Romantiška komedija

Premjera Lietuvoje: 2001 09 07
Kino platintojas: Bombos filmai

Lankytojų reitingas:
Režisierė: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

1995 m. D.Britanijos laikraštyje "The Independent" pasirodė žurnalistės Helen Fielding straipsniai apie merginą, vardu Bridžitą Džouns, tačiau jie nesulaukė didelio susidomėjimo. Dar po metų rašytoja savo idėjas perkėlė į romaną "Bridžitos Džouns dienoraštis", kuris tapo populiariausia visų laikų knyga D. Britanijoje. Per keletą metų buvo parduota per 1 mln. kopijų 30-tyje pasaulio šalių. Knygos gerbėjai su didžiule viltimi laukė filmo pasirodymo ir pagrindiniame vaidmenyje įsivaizdavo beveik visas garsiausias britų aktores. Tai buvo tik laiko klausimas, kol genialusis scenaristas Richardas Curtisas (scenarijų filmams "Ketverios vestuvės ir vienerios laidotuvės" ir "Noting Hilas" autorius) adaptuos juokingąjį Helen Fielding romaną.

Visi populiarios knygos skaitytojai puikiai žino, kas tokia yra Bridžita Džouns. O jeigu dar niekuomet neskaitėte romano "Bridžitos Džouns dienoraštis" ir nieko negirdėjote apie jo heroję, tai skubėkite susipažinti. 32-ejų metų Bridžita Džouns (akt. Renee Zellweger) yra tipiška ir niekuo neišsiskirianti Londono gyventoja. Ji vieniša, išgyvena dėl pernelyg didelio svorio, potraukio rūkymui bei gėrimui ir svajoja galų gale susirasti svajonių vaikiną. Kiekvieną dieną pradedanti savotiška Celine Dion dainos "All By Myself" interpretacija, ji patiki savo slaptas mintis geriausiam pagalbininkui - dienoraščiui, kurio puslapiuose atsispindi merginos planai (kiek kalorijų numesti, kiek cigarečių surūkyti, kiek gramų alkoholio išgerti ir t.t.).

Bridžita Džouns labai nenoriai švenčia šv. Kalėdas ir Naujuosius metus su savo tėveliais Džimu ir Gema bei jų kaimynais, bet po to jos bjaurią nuotaiką pakeičia darbas prestižinėje redakcijoje, kuriai vadovauja seksualus, niekšingas, vulgarus ir pernelyg rūpestingas bosas Danielis Cleaveris (akt. Hugh Grant'as). Praleidusi daugybę triukšmingų vakarėlių mielų, bet beviltiškų draugių ir draugų gėjų draugijoje, mergina susidomi labai turtingu, išdidžiu, greitai įsižeidžiančiu ir šiek tiek naiviu žmogaus teisių advokatu Marku Darcy (akt. Colin'as Firth'as).

Du vyrai. Dvi priešingybės. Vienas labai gražus, bet akivaizdžiai blogas, o kitas - nepaprastai geraširdis, bet pasirodo labiausiai netinkamais momentais. Kurį iš jų pasirinks Bridžita Džouns?

Filme pilna ne tik romantiškų ir juokingų epizodų, netikėtų svečių (pvz., skandalingasis rašytojas Salman'as Rushdie), bet ir puikių dainų, kurias specialiai "Bridžitos Džouns dienoraščio" garso takeliui sukūrė dainininkai Robbie Williams'as (vienas iš dviejų jo kūrinių yra Franko Sinatra'os dainos "Have You Met Miss Jones" nauja versija), Geri Halliwell (ex "Spice Girls"), Shelby Lynne ("Grammy" premijos laureatė), Gabrielle, Texas, Tracy Bonham ir Lucinda Williams.

NICA  2001-04-29 10:28:14 

Apie knygą galiu pasakyti, jog JI išties puiki " ..jos neįmanoma padėti į šalį.." Žadu eiti į filmą ir tikiuosi nenusivilsiuFilmo aprašymas aplankytas kartų: 27308
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt