Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
GRAFAS MONTE KRISTO (2002) 131 min.
The Count of Monte Cristo
Nuotykinis trileris
JAV
Premjera Lietuvoje: 2002 04 26
Kino platintojas: Acme

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Naujausia rašytojo Alexandre Dumas romano interpretacija

1814 m. Sunkiai susirgus Viduržemio jūroje plaukiančio laivo kapitonui, likę įgulos nariai nusprendžia kuo greičiau prisišvartuoti Elbos saloje (pagal šiandieninį žemėlapį ji yra netoli Italijos krantų), kurios valdovu yra iš Prancūzijos ištremtas Napoleonas Bonapartas (jis praleido toje saloje beveik 10 mėnesių nuo 1814 gegužės 4 d. iki 1815 d. vasario 26 d.). Jiems skubiai reikia surasti patyrusius medikus, nes priešingu atveju kapitonas mirs kančiose. Napoleonas sutinka, kad jo asmeninis gydytojas padėtų keliauninkams, bet su mažyte sąlyga - nuotykių ieškotojas Edmondas Dantesas (akt. Jamesas Caviezelis) turės nuvežti ir perduoti slaptą imperatoriaus laišką į Prancūziją.

Apie šį susitarimą žinojo tik geriausias jaunuolio draugas Fernandas Mondego (akt. Guy Pierce'as), kuris jau senokai slapčia pavydėjo jam žaviosios merginos Mercedes (akt. Dagmara Dominczyk). Dar didesnį pavydą jam sukelia žinia, kad laivybos kompanijos vadovas nusprendžia vos tik atvykusį į Marselį Edmondą paaukštinti iki kapitono rango. Fernandas kartu su bendrininkais ryžtasi netikėtam ir labai piktavališkam poelgiui - išduoti vestuvėms besiruošiantį geriausią draugą Prancūzijos valdžiai. Tokiu būdu jis tikisi atsikratyti svarbiausio konkurento ir negražioje kovoje išsikovoti gražuolės Mercedes širdį.

Uždraustą Napoleono korespondenciją turėjęs Edmondas yra apskelbiamas Prancūzijos išdaviku, areštuojamas ir išsiunčiamas į saloje esančią pilį-kalėjimą Chateau d'If, kur per keletą metų vieninteliu jo pašnekovu bus žiaurus prižiūrėtojas Dorleacas (akt. Michael'as Wincott'as). Bėgant metams likimo atstumtas ir draugo išduotas jaunuolis praranda ne tik tikėjimą Dievu, bet ir mažiausias viltis išsigelbėti. Iš neturėjimo ką veikti, jis netgi suskaičiuoja jo kameros sienas sudarančių akmenų skaičių (5119). Tačiau viskas apsiverčia aukštyn kojom, kai kelis akmenis jo kameros sienoje netikėtai išgriauna tame pačiame kalėjime įkalintas buvęs kunigas Abbe Faria (akt. Richardas Harris), kuris jau senokai stengiasi iškasti slaptą tunelį ir pabėgti į laisvę.

Jiedu labai greitai susidraugauja ir sudaro savotišką sutartį - Edmondas padės kasti kitą tunelį, o Faria išmokys jį kautis špaga, rašyti ir skaityti. Žymiai vyresnis dvasininkas supažindina jį ne tik su istorijos, filosofijos ir ekonomikos žiniomis, bet padovanoja prie saugiai paslėpto lobio vedantį žemėlapį. Netikėtai į teigiamą pusę pasisukus likimui, Edmondas vėl atgauna norą gyventi ir pradeda galvoti apie kerštą išdavikui Fernandui, kuriam pavyko vesti jo mylimąją Mercedes, ir kitiems savo skriaudikams, kurie buvo tvirtai įsitikinę, kad jo jau seniai nėra tarp gyvųjų. Jeigu jam vis dėlto pavyktų ištrūkti į laisvę, neturtingoje šeimoje gimęs ir 13 metų kalėjime praleidęs Edmondas turėtų garantuotą galimybę tapti turtingiausiu pasaulyje žžmogumi - grafu Montekristu.

Alexandre Dumas “Grafas Montekristas” - vienas geriausių visų laikų nuotykių romanų. Amžinai intriguojanti istorija apie neteisingai apkaltintą kalinį ir nepaprastą jo kerštą.

LAIMEZAS  2003-01-29 18:07:05 

Filmas pastatytas labai zymiai nukrypstant nuo knygos.


EVA  2002-09-06 20:46:43 

Viskas kaip ir turetu buti tokio tipo filme... Gal kai kur ir per daug istestos scenos, bet is principo, nera ka prigalvoti...


IRONEAR  2002-06-04 14:50:39 

Geras filmas. Panashu i kitus pastatymus, todel kelia nostalgija ir shejp labaj gera knygos ideja taigi sunku padaryt leva filma. Chia parodyta kox turi booti tikras vyras ir kox zhiaurus gali booti likimas... :] aj... pazhiurekit!


FLYMAN  2002-05-27 08:50:46 

labai gerasa nenuobodus filmas. islaikytas idomumas viso filmo metu. labai patiko.


GV  2002-05-24 22:30:33 

Maciau siandiena si filma. Fantastiskai sufilmuota, kerintys vaizdai, pirma puse nebloga


DAINIUS  2002-05-09 19:19:50 

Liudna ziureti tokius filmus geriau jau Klauna ziureti. Sitas filmas uztreuke geda knygos autoriui


RENTCAS  2002-05-08 13:52:27 

vienu zodziu kaip? nepatiko, nes mazoka veiksmo, gana nuobodus siuzetas, pacia knyga beveik nesinaudota, o ta scena kai montekristas pasirodo savo sveciams nusileisdamas oro balionu TAI TIESIOG truksta zodziu... geriau neikit, nuosirdziai patariu


ARQUETTE  2002-05-05 13:03:09 

Grazu paziureti, saldainis akims, yra keletas juokingu apizodu, ypac gera ta filmo dalis kai pagrindinis herojus sedi kelejime. Nykioji filmo puse aktoriai, pagrindinis gerasis labai jau nepanasus i kersto trokstanti zmogu ir jo plonyciu balseliu istarti 'as atkersysiu' skamba netikroviskai, pagrindine heroje tiesiog tipiska marimar'e. Zodziu, paziureti galima, bet jei ir nepaziuresit labai daug ko neprarasit.


TADAS  2002-05-02 20:41:58 

Kad ir ka kiti sakytu tai nuostabus filmas, gera Diuma knygos ekranizacija. Tikrai verta nueiti.


DIANA  2002-05-02 19:07:43 

Filmas patiks tiems, kas neiesko gyliu prasmiu ir tiesiog nori atsipalaidoti.123
Filmo aprašymas aplankytas kartų: 13685
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt