Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
GRAFAS MONTE KRISTO (2002) 131 min.
The Count of Monte Cristo
Nuotykinis trileris
JAV
Premjera Lietuvoje: 2002 04 26
Kino platintojas: Acme

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Naujausia rašytojo Alexandre Dumas romano interpretacija

1814 m. Sunkiai susirgus Viduržemio jūroje plaukiančio laivo kapitonui, likę įgulos nariai nusprendžia kuo greičiau prisišvartuoti Elbos saloje (pagal šiandieninį žemėlapį ji yra netoli Italijos krantų), kurios valdovu yra iš Prancūzijos ištremtas Napoleonas Bonapartas (jis praleido toje saloje beveik 10 mėnesių nuo 1814 gegužės 4 d. iki 1815 d. vasario 26 d.). Jiems skubiai reikia surasti patyrusius medikus, nes priešingu atveju kapitonas mirs kančiose. Napoleonas sutinka, kad jo asmeninis gydytojas padėtų keliauninkams, bet su mažyte sąlyga - nuotykių ieškotojas Edmondas Dantesas (akt. Jamesas Caviezelis) turės nuvežti ir perduoti slaptą imperatoriaus laišką į Prancūziją.

Apie šį susitarimą žinojo tik geriausias jaunuolio draugas Fernandas Mondego (akt. Guy Pierce'as), kuris jau senokai slapčia pavydėjo jam žaviosios merginos Mercedes (akt. Dagmara Dominczyk). Dar didesnį pavydą jam sukelia žinia, kad laivybos kompanijos vadovas nusprendžia vos tik atvykusį į Marselį Edmondą paaukštinti iki kapitono rango. Fernandas kartu su bendrininkais ryžtasi netikėtam ir labai piktavališkam poelgiui - išduoti vestuvėms besiruošiantį geriausią draugą Prancūzijos valdžiai. Tokiu būdu jis tikisi atsikratyti svarbiausio konkurento ir negražioje kovoje išsikovoti gražuolės Mercedes širdį.

Uždraustą Napoleono korespondenciją turėjęs Edmondas yra apskelbiamas Prancūzijos išdaviku, areštuojamas ir išsiunčiamas į saloje esančią pilį-kalėjimą Chateau d'If, kur per keletą metų vieninteliu jo pašnekovu bus žiaurus prižiūrėtojas Dorleacas (akt. Michael'as Wincott'as). Bėgant metams likimo atstumtas ir draugo išduotas jaunuolis praranda ne tik tikėjimą Dievu, bet ir mažiausias viltis išsigelbėti. Iš neturėjimo ką veikti, jis netgi suskaičiuoja jo kameros sienas sudarančių akmenų skaičių (5119). Tačiau viskas apsiverčia aukštyn kojom, kai kelis akmenis jo kameros sienoje netikėtai išgriauna tame pačiame kalėjime įkalintas buvęs kunigas Abbe Faria (akt. Richardas Harris), kuris jau senokai stengiasi iškasti slaptą tunelį ir pabėgti į laisvę.

Jiedu labai greitai susidraugauja ir sudaro savotišką sutartį - Edmondas padės kasti kitą tunelį, o Faria išmokys jį kautis špaga, rašyti ir skaityti. Žymiai vyresnis dvasininkas supažindina jį ne tik su istorijos, filosofijos ir ekonomikos žiniomis, bet padovanoja prie saugiai paslėpto lobio vedantį žemėlapį. Netikėtai į teigiamą pusę pasisukus likimui, Edmondas vėl atgauna norą gyventi ir pradeda galvoti apie kerštą išdavikui Fernandui, kuriam pavyko vesti jo mylimąją Mercedes, ir kitiems savo skriaudikams, kurie buvo tvirtai įsitikinę, kad jo jau seniai nėra tarp gyvųjų. Jeigu jam vis dėlto pavyktų ištrūkti į laisvę, neturtingoje šeimoje gimęs ir 13 metų kalėjime praleidęs Edmondas turėtų garantuotą galimybę tapti turtingiausiu pasaulyje žžmogumi - grafu Montekristu.

Alexandre Dumas “Grafas Montekristas” - vienas geriausių visų laikų nuotykių romanų. Amžinai intriguojanti istorija apie neteisingai apkaltintą kalinį ir nepaprastą jo kerštą.

EGIDIJUS  2002-05-02 12:27:06 

silpnokokas filmas. Jei buciau neskaites knygos - gal ir patiktu. Paziuret galima. Nenuobodziavau per daug. Bet jei nepamatysit - nieko neprarasit.


SKIRMAM  2002-04-30 16:01:01 

Kodel prie kiekvieno JAV pagaminto filmo butinai kas nors prilipdo etikete


KRITIKAS  2002-04-28 17:12:51 

Neblogas filmas. Nors rasho kad vieta kai ji uzdaro i kalejima nuobodziausia man ji labiau siai ir patiko. Filmas patiks tiems, kam patinka Diuma knygos. Jei patiko Muskietininkai tai patix ir shis filmas. Nera kazko stebuklingo, bet jei neturit ka veikt vakare tai Grafas Montekristas neleis jums nuobodziauti.


AD  2002-04-28 12:32:55 

Filmas nepatiko! Dar viena Holivudiska nesamone!


LUKAS  2002-04-27 16:25:25 

man labai patiko sis kinas siulau ir kitiems ji pasiziet tikrai krūtas kinas man geresnis uz titanika


TEJAQE  2002-04-27 11:37:04 

shis filmas ish tiesu krootas!ji pamacius tikrai nesigailiu!;)


TOMAS  2002-04-26 17:58:04 

Kuo gi šyts filmas skiriasi nuo daugibes ankstesnui ekranizaciju?


VIKKA  2002-04-22 03:19:31 

Tikrai geras filmas..nuostabus! Rekomenduoju ji paziureti, nenusivilsite:)


PERESTUKINAS  2002-04-19 09:42:03 

dedu daug vilčiu į tą filmą. Pirmiausia del to, kad tai ne vien amerikietiška produkcija. Tikiuosi britai hollywoodo aktoriams smarkiai grybaut neleis:)retai kada amerikonai pastato gerą europos istorijos faktais paremtą filmą. Savu laiku labai mėgau Diuma, paskaityčiau ir dabar , bet kad neberandu dar neskaitytos knygos:)


TEMIDELILU  2002-03-16 10:13:00 

būtinai nueisiu.tikiuosi pastatymas pagal tokią knygą nenuvils. nors dažniausiai nuo knygos nueina labai toli į šona123
Filmo aprašymas aplankytas kartų: 13584
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt