Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
MES BUVOME KARIAI (2002) 138 min.
We Were Soldiers
Karinė drama
JAV, Vokietija
Premjera Lietuvoje: 2002 07 19
Kino platintojas: Acme

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

"Priešininkai jau buvo mus apsupę. Keli tūkstančiai vietnamiečių vaikščiojo aplink kokias tris keturias minutes, bet man atrodė, kad jau prabėgo trys keturios valandos. Jie su pasimėgavimu šaudė iš automatų į sunkiai sužeistus mūsų karius, gyvai juokavo ir šaipėsi. Kai jie priartėjo arčiau manęs, nusprendžiau apsimesti mirusiu. Aš atmerkiau akis ir visą laiką žiūrėjau tiesiai į mažą medį. Žinojau, kad mirusio žmogaus akys visuomet lieka atvertos. Tuomet vienas vietnamiečių priėjo prie manęs, įdėmiai apžiūrėjo, spardė į šonus ir galiausiai apvertė. Spėju, kad jis pagalvojo, kad esu jau negyvas. Kraujas tekėjo iš mano burnos, mano rankos ir mano kojų".

Tai yra ištrauka iš generolo Haroldo G. Moore'o ir karo žurnalisto Joe Galloway'aus autobiografinės knygos "Kažkada mes buvom kareiviai... ir jauni", kurioje sudėti autorių prisiminimai iš JAV ir Vietnamo karo. Visas dėmesys skiriamas mūšiams prie Vietnamo teritorijoje tekančios upės Ia Dang.
1965 m. lapkričio 14 d. malūnsparniai atgabeno į Ia Dango lygumą 450 karių iš 7-osios JAV oro divizijos. Jiems buvo suplanuota ypač lengva ir paprasta užduotis - surasti ir sunaikinti priešininką. Tačiau jaunų kareivių būriui vadovavęs generolas Haroldas G.Moore'as (akt. Mel'as Gibson'as) nesitikėjo, kad taip greitai pateks į pragarą. Praėjus kelioms akimirkoms po nusileidimo vyrus apsupo daugiau nei 2000 puikiai ginkluotų vietnamiečių. Po dviejų dienų amerikiečių būrys patyrė milžiniškus nuostolius - 79 žuvę ir 121 sunkiai sužeistas.
Apie nesėkmingą karo pradžią sužinojusi Haroldo G. Moore žmona Julie (akt. Madeleine Stowe) stengėsi išlikti rami ir nuslėpti išgąstį ir nerimą nuo savo penkių mažų vaikų. Tačiau netrukus moteriai tenka išgyventi tikrą dramą, kai JAV kariuomenės vadai paprašo jos pranešti žuvusių kareivių žmonoms ir draugėms, kad jau niekuomet nepamatys savo vyrų gyvų.
"Oscaro" premija apdovanotas scenaristas Randall'as Wallace'as pats adaptavo knygos "Kažkada mes buvom kareiviai... ir jauni. IA DANGAS: Mūšis, kuris pakeitė karą Vietname" medžiagą filmui, kuriame vėl bus bandoma parodyti, kad karas - tai yra tikras pragaras. Prieš filmavimo darbus visi pagrindiniai aktoriai turėjo iškęsti kareivių treniruočių programą Benningo forte. Būtent iš jo 1965 m. rudenį 7-osios divizijos kariai išvyko į Vietanamą. Populiarusis aktorius ir dviejų "Oscaro" premijų laureatas Melas Gibsonas yra įsitikinęs, kad geriausiai generolą Haroldą G.Moore’ą būtų suvaidinęs legendinis Holivudo aktorius Johnas Wayne'as. Knygos bendraautorių žurnalistą ir fotografą Joe Gallwey'ų įkūnija jaunosios kartos atstovas Barry Pepper'is, kuris jau galėjo susidaryti įspūdį apie karo baisumus juostos "Gelbstint eilinį Rajaną" filmavimo aikštelėje.

ZXZ  2003-07-19 05:49:44 

Tai turbut geriausias mano matytas karinis filmas, labai sikreciantis ir graudus.daug efektu geri aktoriai, ir geras scenarijus


ZXZ  2003-07-19 05:49:44 

Tai turbut geriausias mano matytas karinis filmas, labai sikreciantis ir graudus.daug efektu geri aktoriai, ir geras scenarijus


SWEETY  2002-09-14 14:40:43 

Sukrečiantis nerealiai.Daug garso,daug tikro vaizdo,daug kraujo,baimės,drąsos ir ašarų...daug karo...išėjus iš salės pamačiau ne vieną ašarėlę žiūrėjusiųsų akutėse...tikrai verta nueiti!


MELAS  2002-08-23 11:33:46 

nagi tikras suds, vietoj vienos zvaigzdes ant veliavos buvo 50, nei sis nei tas, vanago zutis ir eilinis brajanas buvo much better !


CREEP  2002-08-16 15:22:58 

Sitas filmukas !! tulz nerealiai patiko wa daugaiu tokiu filmu jau karas tai tiesiog miela ziureti gal ir buvo truputi nerealybiu bet labai gerasz!


JIO  2002-08-14 16:33:37 

lia lia tai daug kraujo


FA007  2002-08-12 13:51:06 

Kulku lietus, kraujas, degantys nuo savu ginklu(!) amerikieciu kareiviai, verkiancios savo vyru netekusios zmonos, dzin tos filmo klaidos, nes atsakyta i pagrindini klausima: kas yra karas. Su draugu isejom sukresti.


PHOBUS  2002-08-11 01:35:51 

Filmas be jokiu amerikietisku pagrazinimu, nera to dirbtinio kvailo patriotizmo ir pan. Veiksmo scenos padarytos meistriskai, karas pavaizduotas toks, koks yra is tikruju- ziaurus ir negailestingas. Mel Gibson vaidina neblogai, reiktu atkreipti ir Barry Pepper vaidyba...


AIV  2002-08-09 10:33:48 

apgailetinas filmukas, nieko bendro su tikrove. kas tarnavo tas supras. juoka kelia tos graudzios scenos. tarp kitko per discovery pasakojo apie ta amerikonu operacija-is tikruju tai buvo visiskas provalas


KYVIS  2002-08-05 10:03:34 

Filmas tikrai geras. Ne dėl kokių efektų (nors tie padaryti labai neblogai), o todėl, kad nėra nei tokių amerikietiškų nesamonių, kai vienas bėga per atvirą lauką o 50 šaudo į jį ir nepataiko, todėl, kad nėr prigrūsta durnų amerikietiškų baerių ir todėl, kad žmogus supranti, kaip tai atsiliepė tiems žmonėms ir jų šeimoms kurie ten kariavo.Filmo aprašymas aplankytas kartų: 15151
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt