Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
AMELIJA IŠ MONMARTRO (2001) 120 min.
Le fabuleux destin d'Amélie Poulain  (Amelie from Montmartre)
Magiškai nuostabi romantinė komedija A
Prancūzija, Vokietija
Kalba:  prancūzų
Premjera Lietuvoje: 2001 11 30
Kino platintojas: Acme

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Edinburgho ir Toronto tarptautinių kino festivalių žiūrovų prizai.
Karlovy Vary kino festivalio pagrindinis prizas ("Grand Prix").
Maskvos tarptautinio kino festivalio atidarymo ceremonijos filmas.
Vienas iš realiausių pretendentų į "Oscaro" premiją geriausio užsienio filmo nominacijoje.

Meilės mieste Paryžiuje gyvena jauna, žavi ir naivi mergina vardu Amelija. Nuo pat vaikystės į pasaulį ji žiūrėjo visai kitokiomis akimis. Sukrėsta netikėtos mamos mirties (tiesiai ant jos užkrito nuo Noterdamo katedros nušokusi savižudė turistė iš Kanados) ir visiškai nekreipiančio į ją dėmesio gydytojo tėčio, kuris buvo prilietęs dukrelę tik vieną kartą ir tai per medicininį patikrinimą, ji pradėjo domėtis labai keistais dalykais - pastebėti pačius nereikšmingiausius dalykus (pvz. vabzdį ant kino ekrano), užlipus ant namo stogo, suskaičiuoti, kiek žmonių Paryžiuje tą akimirką patiria orgazmą, kolekcionuoti akmenukus, kaišioti ranką į statinę su grūdais ir t.t.

Užaugusi Amelija dirba kavinėje ir gyvena išnuomotame bute Monmartro rajone, bet jaučiasi labai vieniša. Tačiau ateina diena, po kurios viskas apsiverčia aukštyn kojom. Per televizorių pamačiusi reportažą apie tragišką princesės Dianos mirtį, Amelija paleidžia iš rankų buteliuko kamštelį, kuris nurieda iki kambario sienos ir išjudina iš vietos vieną plytą. Už jos mergina suranda senovišką dėžutę su nepažįstamo žmogaus nuotrauka, plastmasiniais kareivėliais ir kitokiomis smulkmenomis.

Pamačiusi, kokį džiaugsmą suteikė ta dėžutė jos savininkui, Amelija nusprendžia padėti kitiems likimo atstumtiems žmonėms ir tampa savotiška fėja. Mergina įtikina senyvo amžiaus dailininką, kad jam visai nereikia kasmet pastaruosius 20 metų tapyti to paties paveikslo; išlaisvina savo draugę nuo jai nepatinkančio buvusio meilužio ir įperša jam kitą romantišką moterį; pavagia vieną savo tėvo restauruojamą dekoratyvinį nykštuką ir priverčia patikėti, kad šis keliauja po pasaulį; labai originaliu būdu numalšina daržovių parduotuvės savininko pyktį ir sutaiko su jaunu darbuotoju, kurį nepagrįstai kaltino nesąžiningumu; padirbinėja jau mirusio žmogaus meilės laiškus namo šeimininkei, įsitikinusiai, kad mylimas vyras ją paliko.

Galiausiai Amelija suranda dienoraštį-nuotraukų albumą ir įsimyli jį parašiusį vaikiną, kurio niekada nematė ir nebuvo susitikusi. Mergina tiesiog įtikėjo, kad būtent Nino yra jos širdžiai skirtas draugas. Jis telefono atsakiklyje palieka labai juokingus pasveikinimus, laisvalaikiu dirba pornoparduotuvėje, vieną kartą per savaitę vaidina vampyrą atrakcionų parko siaubo kambaryje ir kolekcionuoja nepavykusias nekokybiškas nuotraukas. Iš dienoraščio Amelija sužino, kad jos svajonių vaikinas labai nori išsiaiškinti žmogaus, kurio nuotraukas suranda prie kiekvienos Paryžiaus momentinės fotokabinos, asmenybę ir nusprendžia pagelbėti Nino, palikdama įvairiose vietose savo nuotraukas, kurios turėtų parodyti vaikinui kelią iki kavinės. Jeigu jų susitikimas vis dėlto įvyks, tai bus nepakartojama proga pasakyti žodžius "Aš tave myliu".

Išgarsėjęs šiurpiomis, bauginančiomis ir niūriomis juostomis režisierius Jean'as-Pierre'as Jeunet sukūrė nuostabų, nuoširdų, juokingą, magišką ir nepamirštamą filmą apie labai keistą pasaulį, kuriame, skambant multiinstrumentalisto Yanno Tierseno muzikai, išsipildo pačios netikėčiausios svajonės; kuriame mėlyną dangų puošia pliušinių meškiukų formos debesys; kuriame mikrobangų krosnelės apie paruoštą maistą informuoja telefoniniu skambučiu; kuriame dekoratyviniai nykštukai keliauja po įvairias pasaulio šalis ir dar siunčia savo nuotraukas prie įžymių vietų; kuriame neturtingi vargšai atsisako paimti aukojamus pinigus, nes sekmadieniais nedirba; kuriame į pensiją išėję bilietų kontrolieriai kompastiruoja sodo augalų lapus; kuriame mirtis prilyginama paprasčiausiam linksmam žaidimui; kuriame kiekvienas žmogus anksčiau ar vėliau suras savo gyvenimo sielą.

Jeigu ir jūs norite bent 120 minučių praleisti stebuklingai nerealiame XXI a.
pasaulyje, kuriame kiekvieną akimirką gali nutikti kažkas netikėto, tai pasistenkite pasižiūrėti Amelijos iš Monmartro nuotykius. Bent jau dėl vienos priežasties, kad tai yra GERIAUSIAS 2001 M. FILMAS.

AUSRA  2008-03-08 12:43:10 

Labai mielas ir siltas filmas! Ypac tinkamas tada, kai norisi pamatyti kazka itin grazaus : )


EGLE  2005-12-17 17:44:25 

nuostabus filmas! labai patiko filmo ideja ir neiprastas filmavimo budas.


DZOKRITIKAS  2004-10-16 10:48:14 

O man sis filmas is visu ziuretu yra pac idomiausias nes per jy neteko ne sekundeliai nusukti zvilgsnio i grazias merginas:) Visu pirma filmo mintis yra tikra, nesumeluota prancuziska meile. Kurioje jos ypatumu yra labai daug. Filmas yra gan krupsciai ir issamiai padarytas. Juk atsibodo jau toks dalykos merginos daiktus vaikinbui pristatyto, o cia mergina vaikinui atiduoda pamestus daiktus ir ne bet kur o i jo darba erotiniu prekiu parduotuve. Manau sis filmas yra tinkantiems visiems kuriems idomu pasiziureti kokia yra tikroji ir nesuvaidinta meile. Aciu


EGMI  2004-05-31 11:36:54 

Tikrai neblogas filmas. Visų pirma - labai labai mielas. Gražus ir nuotaikingas.


JULLIE  2004-03-26 23:38:43 

stebuklingas filmas.... tiems kas gyvenime nemato nieko daugiau neverta eiti, nes nieko nesupras....


EVELINA  2003-11-20 17:30:39 

Absoliuciai nepritariu TADEUSHUI!!! Wa, o kalbant apie filma, tai fainesnio turbut nesu macius. Jis tox kazkuo labai mielas ir grazus. Ne bojawikai, kuriu per akis dabar... :)


TADEUSHAS  2003-11-01 17:34:54 

labai nuostabus filmas, nedave atsikvepti nei minutei! labai sujaudintas specialiuju efektu,kuriu tikraij netruxta. pagr herojai labai tinka grimas, beveik paslepia jos urodna snuki. titaniko kurejams yra ish ko pasimokyti!


DZOSEFINA  2003-07-26 12:38:43 

pats geriausias ir orginaliausias filmas kuri tik esu maciusi vertas paziureti ne viena kart ;p


DZOSEFINA  2003-07-26 12:38:43 

pats geriausias ir orginaliausias filmas kuri tik esu maciusi vertas paziureti ne viena kart ;p


JOHNNY  2003-05-20 23:57:58 

Galbūt geriausias dešimtmečio flmas. Nors ir nusileidžia tokiems kultiniams kaip Bulvarinis Skaitalas (laikas parodys), bet norintiems kažko nepaprasto ir kerinčio ši juosta patiks ir norėsis ją žiūrėti vėl ir vėl...Filmo aprašymas aplankytas kartų: 33483
1998-2021 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt