Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
AMELIJA IŠ MONMARTRO (2001) 120 min.
Le fabuleux destin d'Amélie Poulain  (Amelie from Montmartre)
Magiškai nuostabi romantinė komedija A
Prancūzija, Vokietija
Kalba:  prancūzų
Premjera Lietuvoje: 2001 11 30
Kino platintojas: Acme

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Edinburgho ir Toronto tarptautinių kino festivalių žiūrovų prizai.
Karlovy Vary kino festivalio pagrindinis prizas ("Grand Prix").
Maskvos tarptautinio kino festivalio atidarymo ceremonijos filmas.
Vienas iš realiausių pretendentų į "Oscaro" premiją geriausio užsienio filmo nominacijoje.

Meilės mieste Paryžiuje gyvena jauna, žavi ir naivi mergina vardu Amelija. Nuo pat vaikystės į pasaulį ji žiūrėjo visai kitokiomis akimis. Sukrėsta netikėtos mamos mirties (tiesiai ant jos užkrito nuo Noterdamo katedros nušokusi savižudė turistė iš Kanados) ir visiškai nekreipiančio į ją dėmesio gydytojo tėčio, kuris buvo prilietęs dukrelę tik vieną kartą ir tai per medicininį patikrinimą, ji pradėjo domėtis labai keistais dalykais - pastebėti pačius nereikšmingiausius dalykus (pvz. vabzdį ant kino ekrano), užlipus ant namo stogo, suskaičiuoti, kiek žmonių Paryžiuje tą akimirką patiria orgazmą, kolekcionuoti akmenukus, kaišioti ranką į statinę su grūdais ir t.t.

Užaugusi Amelija dirba kavinėje ir gyvena išnuomotame bute Monmartro rajone, bet jaučiasi labai vieniša. Tačiau ateina diena, po kurios viskas apsiverčia aukštyn kojom. Per televizorių pamačiusi reportažą apie tragišką princesės Dianos mirtį, Amelija paleidžia iš rankų buteliuko kamštelį, kuris nurieda iki kambario sienos ir išjudina iš vietos vieną plytą. Už jos mergina suranda senovišką dėžutę su nepažįstamo žmogaus nuotrauka, plastmasiniais kareivėliais ir kitokiomis smulkmenomis.

Pamačiusi, kokį džiaugsmą suteikė ta dėžutė jos savininkui, Amelija nusprendžia padėti kitiems likimo atstumtiems žmonėms ir tampa savotiška fėja. Mergina įtikina senyvo amžiaus dailininką, kad jam visai nereikia kasmet pastaruosius 20 metų tapyti to paties paveikslo; išlaisvina savo draugę nuo jai nepatinkančio buvusio meilužio ir įperša jam kitą romantišką moterį; pavagia vieną savo tėvo restauruojamą dekoratyvinį nykštuką ir priverčia patikėti, kad šis keliauja po pasaulį; labai originaliu būdu numalšina daržovių parduotuvės savininko pyktį ir sutaiko su jaunu darbuotoju, kurį nepagrįstai kaltino nesąžiningumu; padirbinėja jau mirusio žmogaus meilės laiškus namo šeimininkei, įsitikinusiai, kad mylimas vyras ją paliko.

Galiausiai Amelija suranda dienoraštį-nuotraukų albumą ir įsimyli jį parašiusį vaikiną, kurio niekada nematė ir nebuvo susitikusi. Mergina tiesiog įtikėjo, kad būtent Nino yra jos širdžiai skirtas draugas. Jis telefono atsakiklyje palieka labai juokingus pasveikinimus, laisvalaikiu dirba pornoparduotuvėje, vieną kartą per savaitę vaidina vampyrą atrakcionų parko siaubo kambaryje ir kolekcionuoja nepavykusias nekokybiškas nuotraukas. Iš dienoraščio Amelija sužino, kad jos svajonių vaikinas labai nori išsiaiškinti žmogaus, kurio nuotraukas suranda prie kiekvienos Paryžiaus momentinės fotokabinos, asmenybę ir nusprendžia pagelbėti Nino, palikdama įvairiose vietose savo nuotraukas, kurios turėtų parodyti vaikinui kelią iki kavinės. Jeigu jų susitikimas vis dėlto įvyks, tai bus nepakartojama proga pasakyti žodžius "Aš tave myliu".

Išgarsėjęs šiurpiomis, bauginančiomis ir niūriomis juostomis režisierius Jean'as-Pierre'as Jeunet sukūrė nuostabų, nuoširdų, juokingą, magišką ir nepamirštamą filmą apie labai keistą pasaulį, kuriame, skambant multiinstrumentalisto Yanno Tierseno muzikai, išsipildo pačios netikėčiausios svajonės; kuriame mėlyną dangų puošia pliušinių meškiukų formos debesys; kuriame mikrobangų krosnelės apie paruoštą maistą informuoja telefoniniu skambučiu; kuriame dekoratyviniai nykštukai keliauja po įvairias pasaulio šalis ir dar siunčia savo nuotraukas prie įžymių vietų; kuriame neturtingi vargšai atsisako paimti aukojamus pinigus, nes sekmadieniais nedirba; kuriame į pensiją išėję bilietų kontrolieriai kompastiruoja sodo augalų lapus; kuriame mirtis prilyginama paprasčiausiam linksmam žaidimui; kuriame kiekvienas žmogus anksčiau ar vėliau suras savo gyvenimo sielą.

Jeigu ir jūs norite bent 120 minučių praleisti stebuklingai nerealiame XXI a.
pasaulyje, kuriame kiekvieną akimirką gali nutikti kažkas netikėto, tai pasistenkite pasižiūrėti Amelijos iš Monmartro nuotykius. Bent jau dėl vienos priežasties, kad tai yra GERIAUSIAS 2001 M. FILMAS.

PAPARACIS  2002-02-21 02:36:09 

nu prisiskiaciau chia jusu nuomoniu apie shi filma atsisiunchiaw ji pazhiurejau ir supratau kad jus visi esat degradai psichopatai ash jam duochiaw -5 jei butu galima. ZMONES jei jus neesat visiskai suzlugdyti tokiu nesamoniu ar pas jus yra nors truputelis sveiko proto tai neisheikvokit jo shiam filmui, Tarantino ir tas sugeba padareet mazhesne shyza nei shis filmas. Ir ji gali suprast tik psichiatrines ligonines pacientai.


MANDRA  2002-02-12 22:00:30 

Nuostabus filmas, verta pamatyti.


MR.FROID  2002-02-12 12:21:55 

norint prisikabinti prie filmo visada atsiras del ko. siaip filmas is esmes nepriekaishtingas tik tiek, jog filme nepamaciau nieko ko nebuvau mates ir neishgirdo [dialogu prasme] ko nebuvau girdejes. kaip filmas geras, kaip europietishkas vidutiniskas, nes visa filma jauciaus lyg ziureciau eli makbyl.


GINCA  2002-02-01 17:01:31 

Tai visada bus mano mylymiausias filmas. dabar po sunkios savaites megstu uzsukti Amelijos svetaines,arba nueit dab karta ir pamatyt...


DANIS  2002-01-31 00:31:34 

Tai filmas, prikaustęs mane prie akrano ir sužavėjęs spalvingumu. Kitaip įdomi muzika, efektai ir visa kas jame. Norite šiek tiek džiaugsmo ir liūdesio? Pamatykite šį filmą.


STUD  2002-01-21 15:06:37 

Vienas geriausiu pastaruoju metu Lietuvos kino teatruose rodytu filmu! Postmodernistinis koliazhas, sudeliotas ish nerimtai pateikiamu rimtu dalyku - kam reikia, tas supranta. Simpatishka aktore, nerealus gyvenimas, hipertrofuoti veikejai - viskas tam, kad pamatytume kitoki gyvenima, kazhka kitokio, negu visus ekranus uzhplude mesainiai (mcdonaldiniai ir ish zhmogienos).


LAQNAS  2002-01-19 11:04:58 

Kazko zaveznio ir tyresnio tikrai nesu mates... Tokie paprasti, o kartu ir idomus dalykai. Ne veltui ji (filma) kure 5 metus. Tikrai eisiu paziuret dar karta.


GRANDFATHER  2002-01-11 22:57:40 

I loved the film, thank you my friend AO for your advice - the cinematography is simply bright the soundtrack is a breath of fresh air, and storyline although very simple, absurd and silly - prooves that greatness can be found in the little silly things in life. See it, if you want a fun film to pass the time away.


EGIDIJUSV  2002-01-11 11:11:01 

Kuo patiko ? Nežinau. Gal aktorė ? Gal idėja ? Nežinau ... Bet turi kazka tokio ko kiti filmai neturi ... Siaip gal moteriškas truputi filmas. Bet žavus. Tikrai dėmesio vertas ...


VYTAUTAS  2002-01-11 03:46:50 

Vienas geriausiu filmu. Tai kazkas naujo ir nepatirto. Mums labai tuksta tokiu filmu.Filmo aprašymas aplankytas kartų: 33485
1998-2021 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt