Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
AMELIJA IŠ MONMARTRO (2001) 120 min.
Le fabuleux destin d'Amélie Poulain  (Amelie from Montmartre)
Magiškai nuostabi romantinė komedija A
Prancūzija, Vokietija
Kalba:  prancūzų
Premjera Lietuvoje: 2001 11 30
Kino platintojas: Acme

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Edinburgho ir Toronto tarptautinių kino festivalių žiūrovų prizai.
Karlovy Vary kino festivalio pagrindinis prizas ("Grand Prix").
Maskvos tarptautinio kino festivalio atidarymo ceremonijos filmas.
Vienas iš realiausių pretendentų į "Oscaro" premiją geriausio užsienio filmo nominacijoje.

Meilės mieste Paryžiuje gyvena jauna, žavi ir naivi mergina vardu Amelija. Nuo pat vaikystės į pasaulį ji žiūrėjo visai kitokiomis akimis. Sukrėsta netikėtos mamos mirties (tiesiai ant jos užkrito nuo Noterdamo katedros nušokusi savižudė turistė iš Kanados) ir visiškai nekreipiančio į ją dėmesio gydytojo tėčio, kuris buvo prilietęs dukrelę tik vieną kartą ir tai per medicininį patikrinimą, ji pradėjo domėtis labai keistais dalykais - pastebėti pačius nereikšmingiausius dalykus (pvz. vabzdį ant kino ekrano), užlipus ant namo stogo, suskaičiuoti, kiek žmonių Paryžiuje tą akimirką patiria orgazmą, kolekcionuoti akmenukus, kaišioti ranką į statinę su grūdais ir t.t.

Užaugusi Amelija dirba kavinėje ir gyvena išnuomotame bute Monmartro rajone, bet jaučiasi labai vieniša. Tačiau ateina diena, po kurios viskas apsiverčia aukštyn kojom. Per televizorių pamačiusi reportažą apie tragišką princesės Dianos mirtį, Amelija paleidžia iš rankų buteliuko kamštelį, kuris nurieda iki kambario sienos ir išjudina iš vietos vieną plytą. Už jos mergina suranda senovišką dėžutę su nepažįstamo žmogaus nuotrauka, plastmasiniais kareivėliais ir kitokiomis smulkmenomis.

Pamačiusi, kokį džiaugsmą suteikė ta dėžutė jos savininkui, Amelija nusprendžia padėti kitiems likimo atstumtiems žmonėms ir tampa savotiška fėja. Mergina įtikina senyvo amžiaus dailininką, kad jam visai nereikia kasmet pastaruosius 20 metų tapyti to paties paveikslo; išlaisvina savo draugę nuo jai nepatinkančio buvusio meilužio ir įperša jam kitą romantišką moterį; pavagia vieną savo tėvo restauruojamą dekoratyvinį nykštuką ir priverčia patikėti, kad šis keliauja po pasaulį; labai originaliu būdu numalšina daržovių parduotuvės savininko pyktį ir sutaiko su jaunu darbuotoju, kurį nepagrįstai kaltino nesąžiningumu; padirbinėja jau mirusio žmogaus meilės laiškus namo šeimininkei, įsitikinusiai, kad mylimas vyras ją paliko.

Galiausiai Amelija suranda dienoraštį-nuotraukų albumą ir įsimyli jį parašiusį vaikiną, kurio niekada nematė ir nebuvo susitikusi. Mergina tiesiog įtikėjo, kad būtent Nino yra jos širdžiai skirtas draugas. Jis telefono atsakiklyje palieka labai juokingus pasveikinimus, laisvalaikiu dirba pornoparduotuvėje, vieną kartą per savaitę vaidina vampyrą atrakcionų parko siaubo kambaryje ir kolekcionuoja nepavykusias nekokybiškas nuotraukas. Iš dienoraščio Amelija sužino, kad jos svajonių vaikinas labai nori išsiaiškinti žmogaus, kurio nuotraukas suranda prie kiekvienos Paryžiaus momentinės fotokabinos, asmenybę ir nusprendžia pagelbėti Nino, palikdama įvairiose vietose savo nuotraukas, kurios turėtų parodyti vaikinui kelią iki kavinės. Jeigu jų susitikimas vis dėlto įvyks, tai bus nepakartojama proga pasakyti žodžius "Aš tave myliu".

Išgarsėjęs šiurpiomis, bauginančiomis ir niūriomis juostomis režisierius Jean'as-Pierre'as Jeunet sukūrė nuostabų, nuoširdų, juokingą, magišką ir nepamirštamą filmą apie labai keistą pasaulį, kuriame, skambant multiinstrumentalisto Yanno Tierseno muzikai, išsipildo pačios netikėčiausios svajonės; kuriame mėlyną dangų puošia pliušinių meškiukų formos debesys; kuriame mikrobangų krosnelės apie paruoštą maistą informuoja telefoniniu skambučiu; kuriame dekoratyviniai nykštukai keliauja po įvairias pasaulio šalis ir dar siunčia savo nuotraukas prie įžymių vietų; kuriame neturtingi vargšai atsisako paimti aukojamus pinigus, nes sekmadieniais nedirba; kuriame į pensiją išėję bilietų kontrolieriai kompastiruoja sodo augalų lapus; kuriame mirtis prilyginama paprasčiausiam linksmam žaidimui; kuriame kiekvienas žmogus anksčiau ar vėliau suras savo gyvenimo sielą.

Jeigu ir jūs norite bent 120 minučių praleisti stebuklingai nerealiame XXI a.
pasaulyje, kuriame kiekvieną akimirką gali nutikti kažkas netikėto, tai pasistenkite pasižiūrėti Amelijos iš Monmartro nuotykius. Bent jau dėl vienos priežasties, kad tai yra GERIAUSIAS 2001 M. FILMAS.

GEDAS  2002-01-02 17:36:01 

Filmas, kuri paziurejes buvau pakrautas dideliu kruviu teigiamos energijos. Dar noriu ji paziureti ir labai noriu, kad paziuretu, tas kas dar nemates...


MINDAUGAS  2001-12-20 10:43:11 

Is kur tos 5-kios zvaigzdutes. Kazkokia prancuziska nesamone. Vos atkentejau puse filmo. Viskas parodoma taip lyg pasaulyje vien idiotai gyventu. Juoktis is viso nera is ko - greiciau verkti.


AUSRA  2001-12-19 13:53:22 

Filmukas nuostabus - sviesus be galo. Ir ganetinai subtilus. Tikrai prancuzu filmas. Verta pamatyti. Sakyciau tai vienas is geriausiu filmu, kuriuos kino teatrai rodo pastaruoju metu.


ZYDRUNAS  2001-12-16 19:01:36 

Puikus filmas.Na bent jau man patiko,ko nepasakyciau apie savo mergina.Manau i si filma verta eiti tik tiems zmonems,kurie nori pamatyti kazka naujo,neholivudisko.Ir dar asmeninis pastebejimas - tai filmas ramaus cherakterio zmonems :)


ALINA  2001-12-11 17:52:01 

kai isejau is kino teatro ejau sau issisiepus ir viduje buvo silta silta... kambariokem nupirkau po sokolada ir gerdama su jom arbata bandziau uzkresti ta nuotaika... taciau supratau, kad reikia, kad zmogus PATS pamatytu si filma, nes kai pradedi pasakoti nublanksta visas grozis... BUTINAI NUEIKIT IR NUSIVESKIT DAUG DRAUGU!!! jeigu visa Lietuva pamatytu si filma (dar malonetu neiseiti is sales filmui ipusejus...) ir suprastu kame esme , tai butu labai gera gyventi... ;)


ALIONUSKA  2001-12-10 16:14:52 

Jau ne pirma syki, skaitant filmu anotacijas siame puslapyje, ima juokas is absoliutaus faktu painiojimo. Gal nebutina atpasokiti filmo turinio, jei neesate jo ziureje, ka? O filmas dieviskas,kaip mozaika, sudeliota is nutikimu, charakteriu, mazyciu detaliu. Filmas labai vientisas, apgalvotas,, nera nei vieno bereikalingo epizodo ar replikos. Tikra dovana europinio kino myletojams. Ziuresiu dar karta;)


MINDAUGAS M.  2001-12-09 23:37:31 

Filmas puikus. Siame puslapyje parasyta oficiali anotacija yra baisiai nevykus (tiesiai snekant nesamone). Filma kiekvienas ziurintis priima asmeniskai. Asmeniskai ir isgyvena. Perpasakoti ekrano dokumentika (kas padarayta) yra nevykusi ideja, bent jau siam filmui (kur ziuri svetaines idejiniai autoriai!!!) TAIGIS: paziurekit ir priimkit kievienas savaip. Eilini karta isitikinu, kad filma (kaip ir visa kita dazniausiai) reikia perziureti/patirti patiems, tada skaityti/tiketi atsiliepimais.


MARINA  2001-12-07 23:44:47 

Nesuprantu tu, kurie parase 1 bala... Zmones, jus ka tik i slykscius


DAMMIT  2001-12-06 17:07:56 

Filma paziurejau daugiau nei pries savaite... Pirma karta nuejus teko patirt, kad bilietai jau senokai visi isparduoti. Atsisedus tarp skrybeletu damu ir kitokio plauko inteligentijos galima pasijust kiek nejaukiai, taciau prasidejus filmui, uzmirsti viska, gaudai kiekviena detale, kiekviena garseli, juokies garsiau uz kitus, o filmo sukelta nuotaika viduje nepraeina net iki dabar... kai klausau soundtrack'a ir prisimenu tuos vaizdus... ta atmosfera...


LAIMA  2001-12-06 15:20:51 

Na,fainas filmukas.Idomi ir neatsibodusi tema.Daugiau tokiu reiketu.Filmo aprašymas aplankytas kartų: 33481
1998-2021 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt