Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
AMELIJA IŠ MONMARTRO (2001) 120 min.
Le fabuleux destin d'Amélie Poulain  (Amelie from Montmartre)
Magiškai nuostabi romantinė komedija A
Prancūzija, Vokietija
Kalba:  prancūzų
Premjera Lietuvoje: 2001 11 30
Kino platintojas: Acme

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Edinburgho ir Toronto tarptautinių kino festivalių žiūrovų prizai.
Karlovy Vary kino festivalio pagrindinis prizas ("Grand Prix").
Maskvos tarptautinio kino festivalio atidarymo ceremonijos filmas.
Vienas iš realiausių pretendentų į "Oscaro" premiją geriausio užsienio filmo nominacijoje.

Meilės mieste Paryžiuje gyvena jauna, žavi ir naivi mergina vardu Amelija. Nuo pat vaikystės į pasaulį ji žiūrėjo visai kitokiomis akimis. Sukrėsta netikėtos mamos mirties (tiesiai ant jos užkrito nuo Noterdamo katedros nušokusi savižudė turistė iš Kanados) ir visiškai nekreipiančio į ją dėmesio gydytojo tėčio, kuris buvo prilietęs dukrelę tik vieną kartą ir tai per medicininį patikrinimą, ji pradėjo domėtis labai keistais dalykais - pastebėti pačius nereikšmingiausius dalykus (pvz. vabzdį ant kino ekrano), užlipus ant namo stogo, suskaičiuoti, kiek žmonių Paryžiuje tą akimirką patiria orgazmą, kolekcionuoti akmenukus, kaišioti ranką į statinę su grūdais ir t.t.

Užaugusi Amelija dirba kavinėje ir gyvena išnuomotame bute Monmartro rajone, bet jaučiasi labai vieniša. Tačiau ateina diena, po kurios viskas apsiverčia aukštyn kojom. Per televizorių pamačiusi reportažą apie tragišką princesės Dianos mirtį, Amelija paleidžia iš rankų buteliuko kamštelį, kuris nurieda iki kambario sienos ir išjudina iš vietos vieną plytą. Už jos mergina suranda senovišką dėžutę su nepažįstamo žmogaus nuotrauka, plastmasiniais kareivėliais ir kitokiomis smulkmenomis.

Pamačiusi, kokį džiaugsmą suteikė ta dėžutė jos savininkui, Amelija nusprendžia padėti kitiems likimo atstumtiems žmonėms ir tampa savotiška fėja. Mergina įtikina senyvo amžiaus dailininką, kad jam visai nereikia kasmet pastaruosius 20 metų tapyti to paties paveikslo; išlaisvina savo draugę nuo jai nepatinkančio buvusio meilužio ir įperša jam kitą romantišką moterį; pavagia vieną savo tėvo restauruojamą dekoratyvinį nykštuką ir priverčia patikėti, kad šis keliauja po pasaulį; labai originaliu būdu numalšina daržovių parduotuvės savininko pyktį ir sutaiko su jaunu darbuotoju, kurį nepagrįstai kaltino nesąžiningumu; padirbinėja jau mirusio žmogaus meilės laiškus namo šeimininkei, įsitikinusiai, kad mylimas vyras ją paliko.

Galiausiai Amelija suranda dienoraštį-nuotraukų albumą ir įsimyli jį parašiusį vaikiną, kurio niekada nematė ir nebuvo susitikusi. Mergina tiesiog įtikėjo, kad būtent Nino yra jos širdžiai skirtas draugas. Jis telefono atsakiklyje palieka labai juokingus pasveikinimus, laisvalaikiu dirba pornoparduotuvėje, vieną kartą per savaitę vaidina vampyrą atrakcionų parko siaubo kambaryje ir kolekcionuoja nepavykusias nekokybiškas nuotraukas. Iš dienoraščio Amelija sužino, kad jos svajonių vaikinas labai nori išsiaiškinti žmogaus, kurio nuotraukas suranda prie kiekvienos Paryžiaus momentinės fotokabinos, asmenybę ir nusprendžia pagelbėti Nino, palikdama įvairiose vietose savo nuotraukas, kurios turėtų parodyti vaikinui kelią iki kavinės. Jeigu jų susitikimas vis dėlto įvyks, tai bus nepakartojama proga pasakyti žodžius "Aš tave myliu".

Išgarsėjęs šiurpiomis, bauginančiomis ir niūriomis juostomis režisierius Jean'as-Pierre'as Jeunet sukūrė nuostabų, nuoširdų, juokingą, magišką ir nepamirštamą filmą apie labai keistą pasaulį, kuriame, skambant multiinstrumentalisto Yanno Tierseno muzikai, išsipildo pačios netikėčiausios svajonės; kuriame mėlyną dangų puošia pliušinių meškiukų formos debesys; kuriame mikrobangų krosnelės apie paruoštą maistą informuoja telefoniniu skambučiu; kuriame dekoratyviniai nykštukai keliauja po įvairias pasaulio šalis ir dar siunčia savo nuotraukas prie įžymių vietų; kuriame neturtingi vargšai atsisako paimti aukojamus pinigus, nes sekmadieniais nedirba; kuriame į pensiją išėję bilietų kontrolieriai kompastiruoja sodo augalų lapus; kuriame mirtis prilyginama paprasčiausiam linksmam žaidimui; kuriame kiekvienas žmogus anksčiau ar vėliau suras savo gyvenimo sielą.

Jeigu ir jūs norite bent 120 minučių praleisti stebuklingai nerealiame XXI a.
pasaulyje, kuriame kiekvieną akimirką gali nutikti kažkas netikėto, tai pasistenkite pasižiūrėti Amelijos iš Monmartro nuotykius. Bent jau dėl vienos priežasties, kad tai yra GERIAUSIAS 2001 M. FILMAS.

KYVIS  2001-12-06 15:10:51 

Visi,kam gyvenimas dar bent kiek idomus turi pamatyt si filma! TIKRAS ŠEDEVRAS!!!


ROUTE666  2001-12-06 08:13:17 

Savotishkai ydomus ir vertas demesio,bet kad czia komedija,kazhkaip nedryscziau teigt...


KRISTINELE  2001-12-05 22:20:50 

Labai mielas filmas, ypac tinkamas niurioms gruodzio dienoms, kol dar kaledos neatejo :)


VINCENT VEGA  2001-12-05 18:01:16 

SUPER!! ir tiek... Per daug geras filmas, kad visus privalumus galima butu isvardinti


DARIUS  2001-12-05 09:41:21 

Kupinas gerio ir siltu jausmu filmas. Puikus, greitai besivystantis filmo siuzetas bei labai geras operatoriaus darbas neleis nuobodziauti. Tai yra gerausias mano siais metais matytas filmas.


MUSMIRE  2001-12-04 14:45:17 

Jau senai buvau machius toki gera filma.Gaila kad chia auksciausias ivertinimas tik 5.


KRITIKAS  2001-12-03 09:30:45 

keista cia publika sitame forume susirinkus! kaip galima tokiam filmui rasyti ivertinima zemesnei nei 5?! nuostabus filmas, kuriame kiekviena scena isdirbta iki galo, kuriame puiki vaidyba, rezisura, scenarijus ir t.t. gal tik vieninteleje scenoje butu galima ka nors prikaisioti del vaidybos. jei norite zinoti, kas yra geras filmas - butinai apsilankykite pas Amelija is Monmartro!!! liudna tik del to, kad sis filmas kainuoja tiek pat, kiek kai kurios Holivudines stampovkes!


GEDIMINAS  2001-12-03 05:09:41 

Geriausias pranzuziskas filmas, kuri esu kada mates. Labai gera pasaka suaugusiems (tiems, kuriems ju reikia, o ne TUPIEMS). Nueikit butinai.


MARTIS  2001-12-01 19:57:41 

Atvirai pasakius TOTAL SHET , gaila man 10 litu kuriuos sumokejau uz si filma ... blogesnio filmo kolkas nemaciau , patariu neeiti nuosirdziai zinokit ! ne esme nesuprantama filmo ne .... nu as be zodziu , blogiau nemaciau tikrai !!


DRUM`ZZZ  2001-12-01 11:03:50 

Filmas nuostabus ... O del tupumo, tai turboot kazhkas buwo tikraj apsipootes, kad uzhsitupino ... :) ReCoMMend ...Filmo aprašymas aplankytas kartų: 33484
1998-2021 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt