Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
MEMENTO (2000) 113 min.
Memento
Psichologinis trileris
JAV
Premjera Lietuvoje: 2001 11 30
Kino platintojas: Acme

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Atmintis - tai pagrindinis elementas, išskiriantis žmones nuo gyvūnų. Atmintis - tai pats svarbiausias žmogaus asmenybės, svarbiausių gyvenimo faktų, jo praeities vingių, jo sugebėjimų saugojimo blokas. Be atminties mes taptume labai pažeidžiami ir visiški bejėgiai. Pasitaiko atvejų, kai žmogus kažką pamiršta, negali atsiminti svarbių dalykų. Tuomet jam reikalinga pagalba. Gerai, jeigu jis buvo tam pasiruošęs iš anksto - turėjo nuotraukų, nufilmuotų vaizdų ar užrašų knygelėje. Jeigu ir to nelieka, tai tenka kreiptis į draugus ar nepažįstamus. Tačiau užduokite tą patį klausimą penkiems žmonėms ir dažniausiai kiekvienas iš jų pateiks skirtingą atsakymą.

Buvęs draudimo kompanijos darbuotojas Leonardas Shelby (akt. Guy Pearce) tampa žiauraus nusikaltimo liudininku. Prieš pat atsitiktinai atsibudusio jaunuolio akis yra išprievartaujama ir nužudoma jo žmona. Todėl jis nenumaldomai trokšta keršto ir nieko daugiau. Net ir pats palankiausias teismo sprendimas jo nepatenkintų. Jaunuolis nori atkeršyti pats, bet nežino visiškai nieko apie žudiką.

Jis nieko neatsimena.

Būtent tą patį žmogžudystės vakarą Leonardas Shelby patyrė sudėtingą smegenų traumą, ko pasekoje, jis nesugeba atsiminti netolimos praeities įvykių. Jaunuolis gali sutikti tą patį žmogus šimtą kartą ir visai neprisiminti, kas jis toks, kuo jis vardu, ką jis veikia. Jis nesugeba prisiminti datų, vardų, vietų, veidų ir svarbių faktų. Netgi jeigu pavyktų atkeršyti, tai jis, ko gero, labai greitai pamirštų tai.

Vienintelė išeitis Leonardui, tai pasikliauti tatuiruotėmis ant kūno, kuriomis jis užrašo svarbiausius faktus, ir "Polaroido" nuotraukomis, kuriose jis užfiksuoja kažkokį žmogų ir vienu dviem sakiniais apibūdina tą akimirką susiklosčiusią situaciją. Jeigu sutiktas žmogus atpažįsta Leonardą ar pašaukia vardu, tai jaunuolis peržiūri nuotraukas ir mėgina prisiminti, kas jis yra - geras ar blogas, draugas ar priešas. Sutikęs paslaptingąją merginą Natalie (akt. Carrie Anne Moss) ir pasižiūrėjęs į nuotrauką, jis pamato užrašą - "Ji taip pat prarado kažką ir būtinai padės tau iš gaislesčio". Kitas labai dažnai į Leonardo akiratį patenkantis žmogus yra keistas ir pernelyg rūpestingas vyriškas vardu Teddy (akt. Joe Pantoliano), kuris žino daugiau svarbios informacijos, nei galima būtų įsivaizduoti.

"Memento" - tai išskirtinis filmas, kokio dar niekas niekuomet nebuvo sukūręs. Visas šio filmo unikalumas pasižymi tuo, kad jis prasideda pačioje pabaigoje (finale) ir režisierius pasuka tolesnius įvykius atgal, t.y. į pradžią - pagrindinis herojus stengiasi prisiminti netolimą praeitį ir išsiaiškinti, kas, kaip, kodėl, už ką nužudė jo žmoną ir nuo ko prasidėjo visas šis konfliktas. Jis mažais žingsneliais artėja į visų įvykių, kurių pabaiga jau yra aiški, pradžią (užuomazgą). Kiekvienas jo atsimintas faktas parodomas 3-8 min. trukmės segmentais, iš kurių yra sudėliotas visas filmas (kiekvienas segmentas prasideda tuo, kuo baigėsi ankstesnis).

MUR  2005-01-29 23:41:56 

labai afigenas falmas! :))


REMIS-P  2003-03-08 12:47:52 

Kai ziuri detektyva, visada galvoji, kas bus paskui. Kai ziuri sita filma, turi esama situacija ir galvoji, kas buvo pries tai? Kaip zmogus i ja pateko? Ka jis turejo padaryti? Labai idomus filmas.


SHVLN  2002-10-20 21:52:57 

Žmogaus tragedija... Su juo galimą daryti viską: pasityčioti, apgauti, pasinaudoti, paversti viską naikinačia bomba arba paprastu žaisliuku... ir kas baisiausia, jis to nesupranta, nes paprasčiausiai neatsimena...


POFKE  2002-02-14 18:52:01 

Nu jio fylmas tikrai kietas. Gal daugiau patiko pats vaizdavimo budas o ne siuzetas, kuris ten vis keites ir keites. Beje man pavyko iskart nuspet kuri chebra gera o kuri bloga :) Giriu kureja uz siuzeto painuma ir suktuma, pabaiga atspeti butu tikrai sunku. Karoce rekomenduoju


DEELEETEE  2002-02-04 16:48:37 

Tai vienas is filmu, kuri butina pamatyti


PE3  2002-02-03 18:17:12 

vienas is geriausiu filmu, tik gaila nemaciau kino teatre, bet ziurejau 4kartus kol viska supratau :)


ENRIKA  2002-01-16 21:37:05 

Gyvenime reikia tureti tiksla. Jis turejo ji sau sugalvoti.


KRITIKAS  2002-01-11 16:43:40 

originalus filmas.tik kad prasmes jokios!jog suprastum,kad gyveni - reikia prisiminti. o tam, kad prisimintum - zudyti. taip iseina, jog reikia zudyti, kad gyventum! ar toki filma galima rodyti ekranuose? o gal as ka nors ne taip supratau???


MUSE  2002-01-02 22:58:37 

buvau du kartus. filmas tikrai sunkus ir tikrai geras...


BLINAS  2001-12-10 12:29:35 

Nemazai domiuosi psihologija ir mano nuomone tai pats geriausias iki siol pastatytas(mano matytas ;) PSICHOLOGINIS trileris.12
Filmo aprašymas aplankytas kartų: 12572
1998-2021 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt