Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
MEMENTO (2000) 113 min.
Memento
Psichologinis trileris
JAV
Premjera Lietuvoje: 2001 11 30
Kino platintojas: Acme

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Atmintis - tai pagrindinis elementas, išskiriantis žmones nuo gyvūnų. Atmintis - tai pats svarbiausias žmogaus asmenybės, svarbiausių gyvenimo faktų, jo praeities vingių, jo sugebėjimų saugojimo blokas. Be atminties mes taptume labai pažeidžiami ir visiški bejėgiai. Pasitaiko atvejų, kai žmogus kažką pamiršta, negali atsiminti svarbių dalykų. Tuomet jam reikalinga pagalba. Gerai, jeigu jis buvo tam pasiruošęs iš anksto - turėjo nuotraukų, nufilmuotų vaizdų ar užrašų knygelėje. Jeigu ir to nelieka, tai tenka kreiptis į draugus ar nepažįstamus. Tačiau užduokite tą patį klausimą penkiems žmonėms ir dažniausiai kiekvienas iš jų pateiks skirtingą atsakymą.

Buvęs draudimo kompanijos darbuotojas Leonardas Shelby (akt. Guy Pearce) tampa žiauraus nusikaltimo liudininku. Prieš pat atsitiktinai atsibudusio jaunuolio akis yra išprievartaujama ir nužudoma jo žmona. Todėl jis nenumaldomai trokšta keršto ir nieko daugiau. Net ir pats palankiausias teismo sprendimas jo nepatenkintų. Jaunuolis nori atkeršyti pats, bet nežino visiškai nieko apie žudiką.

Jis nieko neatsimena.

Būtent tą patį žmogžudystės vakarą Leonardas Shelby patyrė sudėtingą smegenų traumą, ko pasekoje, jis nesugeba atsiminti netolimos praeities įvykių. Jaunuolis gali sutikti tą patį žmogus šimtą kartą ir visai neprisiminti, kas jis toks, kuo jis vardu, ką jis veikia. Jis nesugeba prisiminti datų, vardų, vietų, veidų ir svarbių faktų. Netgi jeigu pavyktų atkeršyti, tai jis, ko gero, labai greitai pamirštų tai.

Vienintelė išeitis Leonardui, tai pasikliauti tatuiruotėmis ant kūno, kuriomis jis užrašo svarbiausius faktus, ir "Polaroido" nuotraukomis, kuriose jis užfiksuoja kažkokį žmogų ir vienu dviem sakiniais apibūdina tą akimirką susiklosčiusią situaciją. Jeigu sutiktas žmogus atpažįsta Leonardą ar pašaukia vardu, tai jaunuolis peržiūri nuotraukas ir mėgina prisiminti, kas jis yra - geras ar blogas, draugas ar priešas. Sutikęs paslaptingąją merginą Natalie (akt. Carrie Anne Moss) ir pasižiūrėjęs į nuotrauką, jis pamato užrašą - "Ji taip pat prarado kažką ir būtinai padės tau iš gaislesčio". Kitas labai dažnai į Leonardo akiratį patenkantis žmogus yra keistas ir pernelyg rūpestingas vyriškas vardu Teddy (akt. Joe Pantoliano), kuris žino daugiau svarbios informacijos, nei galima būtų įsivaizduoti.

"Memento" - tai išskirtinis filmas, kokio dar niekas niekuomet nebuvo sukūręs. Visas šio filmo unikalumas pasižymi tuo, kad jis prasideda pačioje pabaigoje (finale) ir režisierius pasuka tolesnius įvykius atgal, t.y. į pradžią - pagrindinis herojus stengiasi prisiminti netolimą praeitį ir išsiaiškinti, kas, kaip, kodėl, už ką nužudė jo žmoną ir nuo ko prasidėjo visas šis konfliktas. Jis mažais žingsneliais artėja į visų įvykių, kurių pabaiga jau yra aiški, pradžią (užuomazgą). Kiekvienas jo atsimintas faktas parodomas 3-8 min. trukmės segmentais, iš kurių yra sudėliotas visas filmas (kiekvienas segmentas prasideda tuo, kuo baigėsi ankstesnis).

DAMMIT  2001-12-06 17:03:28 

Kazkas yra pasakes - 'memento' yra is tu filmu, kuri paziurejes, apie ji kalbesi visiems sutiktiems zmonems, nesvarbu, mate jie ar ne... Ispudis - begalinis. Sokas - begalinis. Dziaugsmas, kad pamatei - begalinis.


ROBKELIS  2001-12-03 20:40:56 

Manau filmas turi buti neblogas! Bet ar jau nebuvo panasaus siuzeto....


BIRUTE  2001-12-03 18:34:10 

Šis filmas geras butent tuo, jog yra visiskai netradicinis, gelbstintis nuo eiliniu amerikietisku banalybiu. Siuzetas nors ir nera stebuklingas, taciau tikrai intriguojantis, tad sededami kine neuzmigsite:)


KATINAI  2001-11-18 11:47:36 

Sutinku su Roku, kad sis filmas tikrai neatpalaiduoja. Dar blogiau - sekdamas idomiai pateikta siuzetine linija, nejucia pradedi susitapatinti su herojum ir pamirsti kuo cia viskas prasidejo ar pasibaige. Taip ir savo tikrai sveika atmintim galima suabejoti. To manau ir sieke rezisierius ir jam pasiseke. Filmas intriguoja, bet vertinu 4, nes tai nera superfilmas. Istorija tikrai butu nieko neipatinga, jei ne idomus vaizavimo budas. Pamirsiu filmo siuzeta matyt jau po poros menesiu, o yra tokiu kurie tikrai ilgai atminty islieka...


R0KAS  2001-11-14 19:59:00 

Na si syk rezisierius Christopher Nolanpateike isties originalu ir gan neiprasta filma. Jis tikrai vercia suabejoti teiginiu, kad visos naujos idejos jau yra seniai issemtos. Filmo metu pamazu artejama i visu ivykiu pradzia, reziserius trumpam privercia mus atsidurti paties pagrindinio herojaus (Leonardo) kailyje. Aktoriu isvysite tikrai nedaug. Na isskirciau Guy Pearce, jo vaidyba buvo gan itikinama, apie ji nepaisant keliu siuzeto liniju ir sukosi visas veiksmas. Bet vis delto filmas yra gan varginantis ir letas, truksta ryskesniu emociju, na bet tiems kam patinka naujos idejos, ir i kina eina ne tik atsipalaiduoti, turetu patikt.12
Filmo aprašymas aplankytas kartų: 12529
1998-2021 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt