Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
MALHOLANDO KELIAS (2001) 146 min.
Mulholland Drive
Mistinė drama
JAV
Premjera Lietuvoje: 2002 04 05
Kino platintojas: Acme

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Dramatiškas mistinis trileris su erotikos ir komedijos elementais arba
Meilės istorija svajonių mieste pagal Davidą Lynchą

(Geriausią 2001 m. Kanų tarptautinio kino festivalio režisierių)

Malholando aukštumose, iš kurių atsiveria nuostabus vaizdas į Los Andželą, susiduria du automobiliai. Po šiurpios avarijos išlieka gyva tik viena mergina ilgais juodais plaukais. Prieš pat susidūrimą limuzine kartu važiavę vyrukai grasino ją nužudyti. Mergina (akt. Laura Elena Harring) skuba pabėgti iš įvykio vietos, kol neatvažiavo policijos pareigūnai. Anksti ryte pastebėjusi, kad vieno namo šeimininkai kraunasi savo daiktus į taksi automobilį ir ruošiasi išvykimui, ji prasmunka pro praviras duris į buto vidų.

Į Los Andželo oro uostą atvyksta žavi šviesiaplaukė mergina Betty Elms (akt. Naomi Watts), kuri svajoja apie aktorės karjerą Holivude. Kol dalyvaus peržiūrose ir bandomuosiuose filmavimuose, ji ruošiasi gyventi mylimai tetai, kuri išvyko atostogauti, priklausančiame name. Vos tik pravėrusi buto duris, Betty pastebi nepažįstamą merginą ilgais juodais plaukais, kuri nukentėjo išvakarėse įvykusioje avarijoje. Ji nieko neatsimena (nei kur važiavo, nei su kuo, nei kas jai atsitiko) ir neįsivaizduoja iš kur jos rankinėje atsirado kažkoks mėlynas raktas. Ji nežino net savo tikrojo vardo ir prisistato Rita tik todėl, kad pastebi ant sienos kabantį filmo "Gilda" su garsia Holivudo aktore Rita Hayworth reklaminį plakatą. Geraširdė Betty nusprendžia pagelbėti nepažįstamajai sužinoti kaip galima daugiau informacijos apie jos praeitį. Tarp dviejų merginų užsimezga draugystė.

Tuo tarpu jaunas ir perspektyvus režisierius Adamas Kesheris (akt. Justinas Theroux) ruošiasi naujam filmui ir ieško pagrindiniam vaidmeniui talentingos aktorės. Jaunuolį labai stengiasi papirkti italų kilmės gangsteris Vincenzo Castigliane (akt. Danas Hedaya), kuriam labai svarbu, kad jo kuruojama blondinė gautų vaidmenį filme. Tačiau Adamui tokie nešvarūs žaidimai nepatinka, bet kai nesiseka, tai nesiseka. Jaunasis režisierius susipyksta su kino kompanijos vadovais, anksčiau nei įprasta sugrįžęs namo, aptinka mylimą merginą lovoje su meilužiu, o užsimanęs pernakvoti kažkokiame viešbutyje, išsiaiškina, kad jo kreditinės kortelės yra visiškai tuščios, nors jose tikrai turėjo būti pakankamai daug pinigų. Kur buvęs, kur nebuvęs pasirodo viešbučio savininkas su vešliais baltais ūsais ir pasimetusiam Adamui pasiūlo susitikti su kaubojišką kepurę dėvinčiu vyruku, kuris neva žino visus atsakymus. Tačiau tas paaiškina tik tiek, kad per aktorių peržiūrą scenoje pasirodžius blondinei, režisierius privalo ištarti žodžius "Tai yra ta mergina". Dar paslaptingasis kaubojus pažada pasirodyti vieną kartą, jeigu Adamas viską padarys gerai, arba du kartus, jeigu Adamas nesilaikys pateiktų nurodymų.

Šių trijų pagrindinių herojų likimai paslaptingai persipina pačiomis netikėčiausiomis aplinkybėmis. Režisierius Davidas Lynchas sugrįžta į jam puikiai pažįstama "Tvin Pykso miestelio" teritoriją ir pateikia žiūrovų teismui neabejotinai geriausią savo filmą, kuriame veikia daugybė labai keistų herojų. Jie po keletą kartų keičiasi vienas su kitu vietomis, profesijomis ir vardais, tokiu būdu dar labiau padidindami intrigą, kuri išlieka nuo pirmos iki paskutinės filmo sekundės.

DAHLI  2007-02-10 01:31:22 

Lyncho gerbejams. Cituoju (Filmo įvairenybės): "3Naujausias režisieriaus užsiėmimas - tai asmeninė interneto svetainė, kurią jis pats kūrė daugiau nei metus. Tačiau norintiems susipažinti su originaliomis Davido Lyncho idėjomis asmeniniame tinklapyje (http://www.davidlynch.com/), teks kiekvieną mėnesį mokėti po 9,97 JAV dolerių."


TO MUTABOR  2004-07-01 14:18:21 

Vadovaudamasis ta pacia paternalistine uzuojauta, gal galetum ir paaiskinti, kuo is tikruju ypatingas sitas filmas, nes dabar sneki kaip paprasciausias snobas, nieko nepasakydamas, tik rodydamas gailesti for the stupid ones.


STM  2003-05-24 16:26:07 

labai liudnas ir grazus filmas


SHVLN  2002-10-19 22:08:18 

Pradžioje pamatę /people/228/?David%20Lynch">Lyncho pavardę, galime tikėtis kažko mistiško, stulbinančio, neįprasto... Istorijos pradžia iš karto priverčia susimastyti


MUTABOR  2002-10-17 16:57:42 

Vargsai tie kurie varo ant filmo,jus varot ant saves,galiu isivaizduoti koks slyksciai pilkas jusu gyvenimas...Na o filmas fantastika,daugiau tokiu...va maciau as si filma suomijoj,ten netgi atskiri kino teatrai alternatyviems filmams...gal ir lietuvoj taip reiketu,nes daug durneliu nezinia kur vaikstanciu...reikia kiekvienam atsirinkti savo,as neinu i tuos nuobodzius ir skurdaus scenarijaus Holivudo filmus,tad ir baisiai ant ju nevarau ir dar pinigu sutaupau :)


KRISTINA  2002-10-05 20:49:37 

Genious! Tikrai, filmas tiesiog genealus, kaip ir pats Lynchas, beje. O tie kurie nesupratote, tai jau kur nors kampelyje sau tyliai pripazintumete, kad nieko apie Lyncho kuryba nenusimanote; kad net nebandete aiskintis ka tas filmas reiskia, ir jau verciau ir neprasitartumete- sitokia geda! Abejingumas- baisi liga!


LEWLEW  2002-07-18 15:41:24 

jei ir buvo ideja kuriant shita filma tai tik viena.... padaryti toki filma kad niekas niekada niekaip nesuprastu kokia ta ideja buvo :) shlamshtas, nusyvilimas daugiau nieko...


LAIMONAS  2002-05-27 17:24:37 

is tikruju apie si filma issiskiria nuomones: arba nesupranta arba labai patinka.vieno ziurovo nuomone iseinant is seanso


NUSTEBES  2002-05-26 01:32:00 

nesuprantu ash visishkai jusu. keisti jus zmones. apgauna jus visa ta beprasme paniava. Tokio zanro filmuose labai dideli pasisekima gali tureti negabus rezisieriai, kurie kazkoki nevykusi sprendima gali aishkinti jusu nesuprastu posukiu ar priemone ka nors atskleisti. Normalus zmones, neikite i shi filma, o nueje nesistenkite jo suprasti, nes jame nera minties. Visos tariamos misles tera nevikrus bandymai pateisinti rezisieriaus savita stiliu ir tikrai mistinio filmo statusa; daugiau nieko. O aktoriai..nesitikejau tokios blogos vaidybos (ypac sviesiaplaukes). Filmas be galo trivialus. Atrode tai be galo nevykes bandymas sukurti kazka panashaus i tvinpyksa (nors ir jis labai blogas filmas), tik per kancias, be jokios minties ir prasmes.


DOMIS  2002-05-25 00:27:04 

nu filmas tai nerealiai supintas, valanda stengiausi kazka suprast bet po to pavargau ir pries mane ejo tik vaizdai, kuriu niekaip nepajegiau suristi.gal as ir durnas bet sis filmas yra tikrai persudetingas.su tom lesbem tai biski nusivaziavo mano manymu...Filmo aprašymas aplankytas kartų: 19940
1998-2021 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt