Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
IŠBANDYMŲ DIENA (2001) 117 min.
Training Day
Kriminalinis veiksmo trileris
JAV
Premjera Lietuvoje: 2002 04 12
Kino platintojas: Garsų pasaulio įrašai

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Peržengti ribą pavojinga, bet kur kas pavojingiau, kai tą ribą peržengia įtakingas policininkas…

Los Andželo policijos departamento narkotikų skyriuje pradeda dirbti jaunas ir sąžiningas pareigūnas Džeikas Hoitas. Tačiau jau pirmąją darbo dieną jaunuolis įsitikina, kad jį globojantis ir apie darbo tvarką pasakojantis vyresnysis porininkas, kietas, visų gerbiamas Alonzo Harisas yra korumpuotas ir palaiko ryšius su narkomafija. Naujokas savo akimis pamato visus įmanomus korupcijos lygius, akivaizdžius įstatymų pažeidimo atvejus, kai per kratą Alonzo, radęs pinigų, kraunasi juos į kišenes, nešvarių pinigų gavimo metodus, kai viskis geriamas su nusikaltėliais, išgaunant informaciją, o po to juos nužudant... Jaunas policininkas priverčiamas paragauti "žolės" ir yra įveliamas į žmogžudystės istoriją: viskas tobulai surežisuojama dar neatvykus iškviestiems policijos ekipažams, o Alonzas išeina didvyriu… Nemenka rastų nešvarių pinigų suma patenka į korumpuotų policininkų kišenes, o Džeikas, savo nelaimei, tampa kraupių užpuolimų dalimi... Visa tai suorganizuoja ne kas kitas, o savo klaidą besistengiantis ištaisyti Alonzo Harisas. Jeigu patyręs policininkas iki vidurnakčio nepristatys didelės pinigų sumos rusų mafijai, tai jam pačiam ir jo šeimai gresia mirtinas pavojus… Džeikas Hoitas, rytą palikdamas namuose žavią žmoną ir kelių mėnesių dukrytę bei išeidamas į pavojingiausius Los Andželo rajonus su patyrusiu narkotikų skyriaus detektyvu, svajodamas pasiekti tokių aukštumų kaip jo "mokytojas", nė nenumanė, kad jo gyvenimas pasikeis, kad ta "garbė" pareikalaus nusižengti savo principams ir sąžinei. Ta viena diena "svajonių" darbe tapo tikru košmaru...

Tikrai geras, vyriškas filmas apie tai, kaip sunku vyrų pasaulyje likti garbingu...Aktoriaus Denzel'io Washington'o vaidyba verta "Oskaro", puikiai savo darbą atliko ir Ethan'as Hawke'as, o įtampa ir realizmas filme pribloškiantis.

Kaip neperžengti pavojingos ribos, kaip neišduoti savo įsitikinimų, kai čia, visai šalia taip lengvai pasiekiami pinigai, apie kuriuos niekas nesužinos, ypač jei tu gerbiamas detektyvas ir tavimi visi pasitiki...Kas šiais laikais vertina sąžiningus žmones?..

Amerikos Kino Institutas aktorių DENZELĮ WASHINGTONĄ už šį vaidmenį paskelbė GERIAUSIU METŲ AKTORIUMI. Denzelis Washingtonas buvo nominuotas "OSKARUI" ir "AUKSINIAM GAUBLIUI" KAIP GERIAUSIAS AKTORIUS.

WOOLF  2002-01-23 16:12:29 

in the next 24 hours...you will learn about the streets...about the choices..that will force the dedicated cop...over the edge..all in the name of good..in the next 24 hours...the only thing more dangerous..than the line being crossed..is the cop..who has crossed it..what is right?...what is wrong?..where do you draw the line?...12
Filmo aprašymas aplankytas kartų: 14014
1998-2021 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt