Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
ŽMOGUS, KURIO NEBUVO (2001) 116 min.
The Man Who Wasn't There
kriminalinis trileris su komedijos elementais
JAV
Premjera Lietuvoje: 2002 05 10
Kino platintojas: Acme

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Meilė, neištikimybė, šantažas, nusikaltimas ir bausmė

Geriausias 2001 m. Kanų tarptautinio kino festivalio režisierius!!!

1949 m. Mažame Šiaurės Kalifornijos miestelyje gyvena labai nuoširdus vyras vardu Edas (akt. Billy Bob'as Thornton'as). Jis nemėgsta labai daug šnekėti, todėl beveik su niekuo nekalba. Jis mėgsta rūkyti, todėl beveik neišsiima iš burnos cigaretės. Jis dirba kirpykloje, kuri priklauso žmonos Doris broliui Frankui (akt. Michael'as Badalucco). Edas nėra patenkintas savo gyvenimu, bet, kita vertus, net neįsivaizduoja, ką galima pakeisti, kad viskas būtų gerai. Kirpti plaukus ir daryti kvailas šukuosenas iki gyvenimo pabaigos jis nenori tai jau tikrai.

Edas labai sąžiningai myli savo žmoną Doris (akt. Frances McDormand), kuri yra visiškai jam abejinga arba tik profesionaliai apsimetinėja, kad myli. Šeimos problema yra labai paprasta - Doris nori susilaukti vaikų, bet Edas labiau domisi pianino skleidžiamais Bethoveno muzikos garsais, nei seksu lovoje.

Vieną paprastą dieną Edas sulaukia stebuklo. Į kirpyklą užeina kažkoks keistuolis Creightonas Tolliveris (akt. John'as Polito) ir papasakoja apie lengvą galimybę praturtėti - atidaryti sauso drabužių valymo saloną. Tačiau pagrindinių įrengimų įsigijimui reikia investuoti 10 tūkst. JAV dol. Tokių pinigų nei vienas iš pradedančių verslininkų neturi, bet Edas ryžtasi vieną kartą pakeisti savo nuobodų ir rutininį gyvenimą. Išsiaiškinęs, kad jo žmona Doris jau senokai yra užmezgusi meilės romaną su savo bosu Didžiuoju Deivu (akt. James'as Gandolfini), gerasis kirpėjas pradeda vykdyti šantažo planą - 10 tūkst. JAV dol. arba informacijos apie neištikimybę paskleidimas.

Didysis Deivas yra labai gerbiamas ir žinomas miestelio žmogus. Jis puikiai supranta, kad į viešumą iškilusi paslaptingos meilės istorija ne tik pakenks geram įvaizdžiui, bet turės neigiamos įtakos lengvam uždarbiui. Juk jis yra visiškai priklausomas nuo žmonos ir direktoriauja ne kur kitur, o savo sugyventinei priklausomoje universalinėje parduotuvėje. Nenorėdamas didelių problemų, Didysis Deivas nusprendžia sumokėti reikalaujamą sumą, kaip jis pats įtaria, Creightonui Tolliveriui, kuris prieš keletą dienų taip pat kalbino investuoti į tą nelemtą sauso valymo verslą ir dabar kerštauja už neigiamą atsakymą.

Tačiau atėjęs į susitikimą sutartoje vietoje, Didysis Deivas išsiaiškina, kad visą tą laiką jį šantažavo Edas Crane'as, ir ryžtasi pasikalbėti vyriškai. Jis puola tylenį kirpėją, bet pats žiauriai nukenčia. Visai to nenorėdamas, Edas netyčia nužudo Didįjį Deivą.

Žiaurios žmogžudystės byloje policijos pareigūnai apkaltina Doris, kuri nieko neįtaria, kad konfliktą pradėjo jos vyras. Norėdamas išgelbėti žmoną nuo blogiausio teismo sprendimo, Edas pasamdo geriausią Šiaurės Kalifornijos advokatą Freddy Riedenschneiderį (akt. Tony Shalhoub'as). Kad užtektų pinigų neįtikėtinai dideliam jo honorarui, nuteistosios brolis Frankas užstato kirpyklą bankui.

Bet visa tai tik painios kriminalinės meilės istorijos užuomazga.

Įdomus ir subtilus faktas. Filmo "Žmogus, kurio čia nebuvo" veiksmas vyksta miestelyje Santa Rosa, kuriame vystėsi režisieriaus Alfredo Hitchkocko 1943 m. trilerio "Abejonių šešėlis" ("Shadow of a Doubt") įvykiai. O tai yra mėgstamiausias visų laikų režisieriaus Joelio Coeno filmas, iš kurio jis pats nemažai išmoko.

PUPKIS  2002-07-28 17:11:31 

Na galbut ir netinka prasiblaskymui, bet turi kazkoki sarma, toks labai itraukiantis, zodziu tinka rimtam vakarui.


AI TOKSAI ĮDOMUS  2002-07-11 17:50:33 

Ne stebūklas, bet tikrai ne laiko švaistymas. Vis dėl to yra ir geresniu filmų


ANAFASIK  2002-06-21 12:53:16 

As norejau daugiau pornografijos.


AISTE  2002-06-16 16:26:01 

Super...


JRG  2002-06-12 11:31:08 

filmas apie nevilti,egzistencini nerima,pilko zmogaus kasdienybe ir iskritima is jos(pakilima virs jos),aplinkybiu susidestyma,pasirinkima,pasirinkimo nebuvima...Daug minciu,gryna forma,stipri nuotaika,lakoniskumas.Nezinau,ka dar pridurti


INGA  2002-05-21 22:43:59 

Puikus filmas, puikus montazas, puiki rezisura. As buvau pakereta.


VILMANTAS  2002-05-19 13:05:22 

Filmas kaip filmas. Nemaciau as ten nieko, kuo reiketu per daug zavetis. Man atrodo, zmones, kurie ta filma taip labai giria, yra issiilge senovisku filmu, kur nera jokiu specialiuju efektu ir kitu siuolaikiskumu. Toki pati kurini galima pamatyti isijungus eilini TNT filma ir kai kurie is ju gerokai geresni. Be to nepatarciau eiti i ta filma, jei nenorite sugadinti nuotaikos. Apskritai, tas filmas zavi tik skirtingumu nuo iprastu Holivudo filmu ir tik tiek.


ZMOGUS  2002-05-13 18:08:19 

labai nuostabus filmas. esu patenkintas kad pamaciau.


RIMANTAS  2002-05-13 16:50:32 

Geriausias filmas is siemet matytu.


ZINIUKAS  2002-05-13 12:57:04 

prikolnas filmukas - juodai balotas ir stiliovas :)12
Filmo aprašymas aplankytas kartų: 11950
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt