Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
ISTORIJŲ PASAKOJIMAS (2001) 87 min.
Storytelling
Provokuojanti komedija
JAV
Premjera Lietuvoje: 2002 06 21
Kino platintojas: Acme

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Komedija buvo įtraukta į 2001 metų “Kanų kino festivalio” oficialiąją programą

ISTORIJA NR. 1 - "Išsigalvojimas" ("Fiction"). Viskas prasideda nuo sekso. Susikaupusias meilės aistras kūniškais veiksmais ir balsingais šūksniais mėgina patenkinti grakšti gražuolė peroksidiniais plaukais Vivian ir jos jaunasis meilužis Marcus'as, kuris turi šiokių tokių problemų su išvaizda. Didžioji jo veido dalis yra paralyžuota, todėl jaunuolis negali taisyklingai kalbėti ir pastoviai tampa kitų universiteto studentų pasityčiojimo taikiniu.

Savo išgyvenimus lovoje su mergina, Marcus'as aprašo trumpoje istorijoje, tačiau į ją neatkreipia perdaug didelio dėmesio nei jos herojė Vivian, nei kiti kolegos, nei juodaodis dėstytojas Gary Scott'as. Šiam pedagogui panašūs seminarai, kuriuose smulkiai nagrinėjamos studentų sukurtos istorijai, visai neatrodo įdomūs, nes, sukūręs romaną keistu pavadinimu "Sekmadieninis linčiavimas", jis tikėjosi visiškai kitokio darbo. Netgi prestižinė "Pulitzerio" premija neatidarė jam jokių durų į sėkmę. Susikaupusį pyktį ir įniršį misteris Scott'as išlieja gan originaliai - suvilioja ir išprievartauja kažkurią savo studentę, o po to dar išsityčioja seminaro metu, įrodinėdamas, kad rašytoja jai tapti nelemta.

Savo ruožtu, sugniuždytas Marcus'as nutraukia romatiškus ryšius su Vivian, kuri tą patį vakarą naktiniame bare sutinka nuobodžiaujantį dėstytoją, o šis nieko nelaukdamas pakviečia ją pasisvečiuoti savo bute. Vos tik užėjusi į vidų ir pastebėjusi kambario sienas išklijuotas nuogų merginų nuotraukomis, Vivian beveik suvokia kokia įdomi ir turininga pamoka jos laukia...

ISTORIJA NR. 2 - "Realybė" ("Non-Fiction") pasakojama apie tradicinę amerikietišką šeimą ir jos žlugimą. Visiškas nevykėlis batų pardavėjas iš Niujorko Toby Oxman'as karštiligiškai svajoja išgarsėti. Vyrukas yra įsitikinęs, kad šlovę gali atnešti dokumentinis filmas apie universitetą ir jauno žmogaus gyvenimą. Pasitaręs su montažo režisiere, pagrindiniu juostos herojumi jis pasirenka keistą jaunuolį iš turtingos šeimos Scooby Livingston'ą, kuris rūko žolę, visiškai negalvoja apie ateitį, turi pakankamai pinigų, nevengia draugauti su gėjais ir trokšta būti panašus populiarų TV pokalbių laidos vedėją Conan'ą O'Brien'ą.

Jo brolis Brady yra dar didesnis keistuolis ir kvailys, kuris draugauja su labai gražia mergina, bet neturi nei noro nei laiko pradėti kartu su ja seksualinio gyvenimo. Jaunuoliui nerūpi nei šeimos problemos, nei mokslų reikalai, nes visa galva yra užkimšta futbolu. Galbūt todėl Brady sulaukia likimo smūgio, kai per varžybas susiduria su priešininkų komandos gynėju ir patenka komos būsenon.

Supratęs, kad iš vyresniųjų sūnų praktiškai nebeįmanoma nieko tikėtis, Livingston'ųšeimos galva Marty kartu su žmona Fern rūpinasi mažuoju sūnumi Mikey, kad jis užaugtų didelis ir protingas, sėkmingai koptų karjeros laiptais, valgytų tik vegetarišką maistą ir taptų geru gydytoju. Berniukas jaučia tėvų skleidžiamą meilę ir pradeda manipuliuoti tais jausmais. Jis pasiskundžia, kad iš pažiūros geraširdė ir rūpestinga namų šeimininkė Consuela iš Salvadoro neišplovė puodelio nuo sulčių, detaliai paaiškino žodžio "prievartauti" reikšmę ir viename pokalbyje išsidavė, jog jos anūkas yra mirties bausme nuteistas žudikas-prievartautojas. Patikėjęs sūnaus papasakota istorija, Marty nusprendžia atleisti iš darbo Consuelą, tuo pažadindamas šios moters viduje nenumaldomą keršto pojūtį.

MARINIKA  2002-09-11 15:40:09 

Si filma priskirciau siuolaikiniam menui. Jis yra ORIGINALUS, ypac man patiko kompozicija - 2 filmai viename. Tikriausiai tie, kuriems nepatiko sis darbas, nedaznai apsilanko Vilniaus Siuolaikinio Meno Centre...


KYVIS  2002-08-09 22:23:59 

Na tikrai labai neblogas filmas! Atskleidžiami gyvenimo paradoksai ir bejegiškumas prieš visuomenės požiūrius, bei žmones kurie moka valdyti. Jei kai kada mėgstate filosofiškai pažvelgt į gyvenimą tai šis filmas suteiks jum daug naujų minčių pamąstymams.


DINA  2002-07-04 23:25:32 

man gaila laiko ir pinigų tokiam filmui. eikit ten, tik tada, jei mirtinai nėra ką veikti. jau seniai nežiūrėjau tokio filmo. VISIHKAI nesupratau jo. jei būtū galima, duočiau jam -5...


ALBERTAS  2002-07-02 15:42:35 

Labai intelektualus filmas, išėjus iš jo tiesiog sprogsta galva, bet nepasilieka slogaus įspūdžio. Įdomūs režisūriniai ir architektūriniai sprendimai. Pirma istorija tarsi moduliuoja žiūrovo požiūrį į antrąją. Žiūrint filmą, neaišku, ar juoktis, ar liūdėti. Tie kurie sako, kad tai komedija, matyt, mano, kad reikia juoktis. Man tai mažai buvo panašu į komediją. Tikras snobo kinas. cinema.lt recenzija yra nevykęs spoileris. Su klaidomis atpasakotas turinys, bet visai praleista filmo esmė ir savitumas.


X-MEN  2002-06-20 14:15:18 

krutas filmukas man patiko - trumpas, lakoniskas ir su gera mintim :)))Filmo aprašymas aplankytas kartų: 6597
1998-2021 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt