Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
DEIMANTŲ VĖRINIO PASLAPTIS (2001) 117 min.
The Affair Of The Necklace
Drama
JAV
Premjera Lietuvoje: 2002 08 09
Kino platintojas: Acme

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Kai netenki visko, kai jau nebeturi ką prarasti, kerštas yra vienintelis, kuris verčia tave gyventi…

XVIII AMŽIUS. PRANCŪZIJA.

Prancūzijos karžygys Napoleonas buvo paminėjęs tris svarbiausias priežastis, dėl kurių prasidėjo Prancūzijos revoliucija. Viena iš jų - tai prabangaus ir neįkainojamo deimantų vėrinio istorija, į kurią buvo įpainioti garbingiausi ir kilmingiausi to meto šalies žmonės.

Jaunos moters Jeanne'os de la Motte-Valois mylimas tėvas mirė kalėdamas Bastilijos kalėjime, o mama atsisveikino su šiuo pasauliu dar gimdymo metu. Likusi našlaite ir netekusi garbės mergina gyveno ją įsivaikinusių įtėvių namuose, o užaugusi pasiryžo išsiaiškinti visą teisybę apie savo prigimtį ir atgauti garbingą grafienės titulą, kurį ji prarado nė dėl savo kaltės. Šiam reikalui mergina paskyrė visą savo gyvenimą ir nebijojo imtis pačių drąstiškiausių veiksmų, dėl kurių vėliau galėjo būti prakeikta ir sulaukti neigiamos visuomenės reakcijos. Jeanne išmąstė klastingą planą, į kurį įviliojo savo nesąžiningą vyrą, patiklų meilužį Retauxą de Vilette, valdžios ištroškusį kardinolą Rohaną Guemene, brangenybėmis prekiaujančią Paryžiaus firmą, garbingą karalienę Marie Antoinette, pagarsėjusį savo suktybėmis grafą Cagliostro ir daugelį kitų žmonių, kurie buvo įtariami prisidėję prie prabangaus deimantų vėrinio dingimo. Nuo 1784 m. vasaros iki 1785 m. sausio mėn. besitęsusioje istorijoje buvo daug intrigų, apgavysčių, apsimetinėjimų, padirbtų parašų, neteisingų kaltinimų, suklastotų dokumentų, fiktyvių vedybų, melagingų pažadų, netikėtų areštų ir skandalingų teismo sprendimų.

Tačiau įtakingasis dvasininkas net neįtaria, kad Jeanne yra pažemintų aristokratų duktė, kuri tik profesionaliai apsimetinėja grafiene ir neturi visiškai jokių ryšių su Karaliene. Padedama savo vyro Nicolaso (akt. Adrien Brody) ir meilužio Retaux (akt. Simon Baker), ji padirbinėja Marie Antoinette laiškus, demonstruoja iš Jos Didenybės kambarių pavogtus, bet neva dovanotus daiktus ir netgi suorganizuoja kardinolo Rohano susitikimą su fiktyvia Karaliene apsimetinėjančia gatvės prostitute.

Klastingą ir protingą planą sugalvojusi Jeanne tikisi, pasinaudodama patiklaus kardinolo pinigais, sugrįžti į aukštuomenę, iš kurios Valois šeima buvo drąstiškai išstumta karaliaus Louiso XIV-ojo dėka. Jauna mergina yra tvirtai įsitikinusi, kad apie jos machinacijas sužinojęs karalius stengsis viską užglaistyti taip, kad apie brangaus deimantų vėrinio (paslaptingiems tikslams sukurto karaliui Louisui pavaldžių juvelyrų) skandalingos istorijos peripetijas nesužinotų Prancūzijos visuomenė.

SPALIS  2006-03-10 20:32:00 

Maciau sita filma ir likau labai suzavetas. Kas domisi istorija, senove butinai paziurekit, pamatysit patiks. Kas ziuri tik lekstus, galit nevarkt.


LIOLKA  2002-08-26 17:30:53 

Labai geras filmas, šiaip į jį ėjau, nes daugiau tuo metu nieko gero nerodė. Buvau skaitęs aprašymą, įspūdžio nepaliko... Tačiau viskas pasirode ne taip. Emocijos, įdomus ir neatsibostantis siužetas, herojų išradingumas pavergė mane. Tai vienas iš geriausių filmų, rodytų šią vasarą. Kam patinka banalūs filmukai- neikit.


GELYTE  2002-08-14 11:02:54 

Man labai patiko kostiumai, sukurta 18 a. Prancuzijos atmosfera ir siaip visas pastatymas, grazus ir geras filmas, tik filmas kiek supainiotas - ne visai pavyksta iki galo viska suprasti.


AMBO  2002-08-10 19:10:02 

Zanūda nereali. Gaila laiko ir pinigų :(Filmo aprašymas aplankytas kartų: 7158
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt