Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
SIMARONO ŽIRGAS (2002) 85 min.
Spirit: Stallion of the Cimarron
Animacinis nuotykių filmas
JAV
Kino platintojas: Bombos filmai

Lankytojų reitingas:
Režisieriai: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

MUZIKĄ ŠIAM FILMUI SUKŪRĖ BRYAN ADAMS

“SIMARONO ŽIRGAS” – NAUJAUSIAS “ŠREKO” KŪRĖJŲ DARBAS, PRANOKSTANTIS LEGENDINĮ “LIŪTĄ KARALIŲ“

GREITAS KAIP VĖJAS. STIPRUS KAIP SAULĖ. LAISVAS KAIP LAUKINĖS PRERIJOS...

Pagrindinis filmo herojus - jaunas narsus mustangas Laisvūnas, gimęs nuostabaus grožio neaprėpiamose laukinių vakarų platybėse. Karštakraujis kumeliukas anksti pajuto laisvės skonį. Užaugęs jis tapo Simarono mustangų vadu - išdidžiu, stipriu ir pasiryžusiu bet kokia kaina kovoti dėl savo gentainių laisvės. Laisvės, kurią iš jų bando atimti pikčiausias priešas - žmogus…
Tačiau žmogus gali būti ir draugas. Mažasis Šaltinis - narsus indėnų karys. Pirmą kartą jis išvysta Laisvūną, kai juos abu į nelaisvę paima JAV kavalerija. Netrukus jie įgyvendina nutrūktgalvišką pabėgimo planą. Nuošaliame indėnų kaimelyje tarp žirgo ir jaunojo kario užsimezga tikra draugystė, paremta pagarba ir pasitikėjimu.
Bekraštėse prerijose herojus randa ir nuotykių, ir pavojų, ir meilę. Grakščią bei švelnią kumelaitę Lietutį pakeri Laisvūno drąsa ir jėga. Nuostabaus grožio laukinių vakarų gamta ir ramybė – viskas, ko reikia laisviems įsimylėjėliams, tačiau taikus gyvenimas, deja, netruks ilgai…
Kavalerijos pulkininkas - drąsus, tačiau žiaurus žmogus, taps pagrindiniu Laisvūno priešu. Kovodamas už laisvę, herojus susidurs su drąsa ir bailumu, niekšybe ir kilnumu. Įvykdęs daugybę žygdarbių, Simarono žirgas Laisvūnas taps tikra laukinių vakarų legenda!

“Simarono žirgas” – technologiškai pats sudėtingiausias garsios kompanijos “DreamWorks Pictures”, kurioje gimė tokie animacijos šedevrai kaip „Šrekas”, „Egipto princas”, „Viščiukų maištas”,„Kelias į Eldoradą”, kūrinys. Klasikinė (dailininkų rankų darbo) animacija šiame filme derinama su kompiuteriu atkurtais vaizdais. Vien tai, kad pagrindinis filmo herojus yra žirgas, kompanijos dailininkams - animatoriams tapo tikru iššūkiu. Dėl ypatingos anatomijos žirgas yra vienas iš sunkiausiai piešiamų gyvūnų. Laisvūno prototipu tapo kaigerių veislės mustangas Doneris, kurį kino kompanija įsigijo už 50 tūkst. dolerių. Kaigeriai šiuo metu veisiami tik Oregono valstijoje. Arklių specialistai teigia, jog šie grakštūs ir nepaprastai greiti gražuoliai yra labiausiai panašūs į žirgus, kuriuos XVI a. naudojo ispanų konkistadorai. „Simarono žirgo” kūrėjai ne vieną mėnesį praleido Donerio aptvare, fiksuodami kiekvieną gyvūno judesį, raumenų virptelėjimą, kad galėtų kuo įtikinamiau pavaizduoti filmo herojų Laisvūną.
Antruoju iššūkiu filmo kūrėjams tapo kompanijos sprendimas, kad, priešingai nei tradicinėse animacinėse istorijose, „Simarono žirgo” herojai - gyvūnai nekalba. Žiūrovai girdi tik jų mintis, todėl dailininkams teko kaip reikiant pasistengti, norint žirgų judesiais išreikšti jų emocijas. Sukurti nuotaiką padeda ir aštuonios visiškai naujos garsiojo Bryano Adamso dainos, kurias jis sukūrė specialiai šiam filmui kartu su kino pasaulio Mocartu vadinamu Hanz Zimeriu. Pirmoji garso takelio daina „Here I am“ sukasi pasaulio ir Lietuvos topuose.

egle  2009-10-25 06:39:52 įvertino 

As dievinu si filma, nes labai megstu zirgus. Kai kuriose filmo vietose buvo ir labai liudnu vietu, ir linksmu, ir ramiu. Cia mano megstamiausias filmas.


JUSTE  2007-01-14 17:27:52 

Tai nuostabiausias filmas ikunijantis zmogaus ir gyvuno kova del laisves.Tai pats puikiausias filmas kury man teko matyti!


VILIJA  2006-01-19 13:18:39 

PPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPP UUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII KKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU SSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS filmas. Na žinau, kad čia vaikams, bet ir suaugusiems man atrodo patiks. Sreko ir shark tale kūrėjai šį kart tikrai pavarė. Pralenkė visus lilo ir stichus. Mačiau ir antrą dalį šio filmo, bet pirmas geresnis. Puiku Wowiwov. Ai, wowiwov, puiku.


SNAFI  2005-05-14 00:01:10 

nepaprasta istorija apie laisve,isdiduma ,draugyste ir meile,nezinau kaip kitiems bet man tokie filmai labai labai patinka...net siurpuliukai nubega kai matau tokia nepaprasta kova uz tai kas mano nuomone kiekvienam svarbiausia-laisve.Na o tiems kurie sako kad tai tik,cituoju"apsiseileje kuinai ir BEBALSIS brainas adamsas "patariu apsilankyti pas psichoterapeuta del smegenu atrofijos.


KRISTUS  2005-05-02 13:16:07 

Fantastiškas filmas. Labai gera pagrindinė mintis ir muzika.


MONIKA  2005-04-25 18:44:28 

Nerealus filmas, tikrai geras kas dar nemate patariu paziureti........ir bryan adams dainos nerealios.......


GIEDRE  2005-03-11 13:02:16 

Ziauriai fajnas filmas.Labai jaudinantis. :)


KAROLINA  2004-12-16 18:43:08 

Man labai patiko.


EGLE  2004-12-09 14:12:45 

labai geras filmas gali net apsiverkti per filma nes yra liudnu scenu kurios sujaudina


EDITULICKA  2004-08-27 23:46:02 

nuostabus filmas , labai tikroviskas....viskas suprantama ir be zodziu......Filmo aprašymas aplankytas kartų: 25845
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt