Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
TAKSI 3 (2003) 93 min.
Taxi 3
Lenktyninis veiksmo trileris - komedija

Premjera Lietuvoje: 2003 03 14
Kino platintojas: Acme

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Scenaristas: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Giminingi filmai: 
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

TAXI 3 – dar greitesnis, dar įžūlesnis ir dar pavojingesnis!

1998 m. nepailstantis prodiuseris Luc Besson sukūrė naujo filmo fabulą - greitį mėgstantis taksistas su super automobiliu gelbėja Prancūzijos policiją nuo įvairaus plauko nusikaltėlių. Pirmą kartą jis meistriškai nuramino vokiečių kilmės niekšingus bankų grobikus, o vėliau stojo į kovą su Jakudza mafijos atstovais ir išgelbėjo pagrobtą Japonijos ambasadorių. Per visą tą laiką "Taksi" tapo kultiniu filmu, kurio net sapnuose nepamiršta kiekvienas automobilių vairuotojas.

Pirmasis filmas Prancūzijos kino teatruose sudomino 6,3 mln. žiūrovų, o 2000 m. pasirodęs antrasis filmas sulaukė net 10,3 mln. apsilankymų. Tuo pačiu metu vis labiau plėtėsi "Taksi" gerbėjų būrys kitose pasaulio šalyse. Būtent dėl šios priežasties Luc Besson vėl surinko tuos pačius aktorius, kad sugrąžintų į kino ekranus taksistą Danielį, jo mylimą draugę Lilly, policininką Emiljeną, jo širdies damą Petrą ir komisarą Žilbertą.

Gruodžio mėnuo Marselyje. Artėja šv. Kalėdos. Todėl mieste pastebimai padaugėjo Senelių Šalčių, kurie rūpinasi ne tik dovanų išnešiojimu. Policininkui Emiljenui (akt. Frederic Diefenthal) jie jau atsibodo. Jaunuolis turi įtarimų, kad po raudonais kostiumais ir dirbtinėmis barzdomis gali pasislėpti nusikaltėlių gauja, kuri pasinaudos šventine ramybe ir sukels Marselyje didžiulį chaosą. Tokios keistos mintys nervina jo mylimąją Petrą (akt. Emma Sjoberg), svajojanti tik apie poilsį ir atostogas. Savo pavaldinio skleidžiamais paistalais nelinkęs tikėti ir komisaras Žilbertas (akt. Bernard Farcy), kuri labiau domisi naujaja stažuotoja iš Japonijos.

Netikėtai ir nelauktai Emiljeno nuojauta pasitvirtina. Marselio policija vėl ant kojų ir ant ratų, nes šį kartą nusikaltėliai išsiskiria ypatingu originalumu ir neapsakomu įžulumu. Kaip visuomet, įvykių sukuryje visai netyčia atsiduria taksistas Dainel (akt. Samy Naceri), kuris vis tobulina savo automobilį technikos naujovėmis ir dar neatsisako minties kada nors tapti "Formulės 1" bolido pilotu.

Danielio ir Emiljeno keliai neišvengiamai susikerta, nors ne viskas sekasi taip gerai, kaip norėtųsi. Beprotiški nuotykiai prasideda. Vienintelis patarimas - jeigu nenorite atsisveikinti su savo automobiliu, tai geriau užleiskite kelią tikriems vairuotojams!!!

"Taksi 3" nepažeidžia savo pirmtakų tradicijų. Čia bus daug greičio, pavojingų viražų, automobilių lenktynių, pasivažinėjimų ant sniego, sodraus humoro, efektingų kovinių scenų ir didelių netikėtumų. Vienas iš jų tai - Holivudo žvaigždės Sylvesterio Stallone pasirodymas epizodiniame vaidmenyje. "Luc manęs draugiškai paprašė suvaidinti vieną svarbų filmo herojų ir aš be didesnių abejonių sutikau", - teigia filmų "Rembo" ir "Rokis" aktorius, kurio mažas vaidmuo ilgai buvo laikomas paslaptyje.

* * *

… kitu kampu

Visiems gerai yra žinomi prancūzų filmai, o ypač komedijos. Pirmoji Taxi dalis taip pat buvo originalus, įdomus ir naujai pateiktas produktas tiek Prancūzijos, tiek ir visos Europos rinkoje. Tačiau atrodo, kad trečiojoje dalyje filmo kūrėjai galutinai išsisėmė ir išleido filmą vien tam, kad susirinktų pinigėlius iš visiems gerai žinomo pavadinimo. Nei Silvesteris Stalone (10min. Filme), nei dar labiau patobulintas Peugeot nebeatgaivina šio filmo. Taxi-3 juokeliai ir pagrindiniai akcentai niekuo nesiskiria nuo pirmųjų dviejų dalių ir atrodo gerokai pasenę. Tiesa, šįkart šiek tiek mažiau šaipomasi iš prancūzų žandarų, tačiau užtektinai, kad būsimas turistas susidarytų nekokią nuomonę apie juos. Filmo siužetas nei šioks, nei toks. Kaip ir viskas šitam filme. Atrodo, kad režisierius pamiršo nuo ko pradėjo filmą ir užbaigė jį visiškai „ne į temą“. Prie filmo pliusų galima būtų priskirti nebent neblogą muziką (prancūziškas repas skamba labai juokingai) ir besikartojančius, bet vistiek gerus mašininius triukus, kurių buvo vienetai. TAXI-3 nei greitesnis, nei įžūlesnis kaip yra skelbiama reklamoje, o gal net ir lėtesnis, nes šįkart čia galima rast daugiau kvailų dialogų nei veiksmo. Na atrodo, kad šis žanras galutinai išsisėmė ir ketvirtosios TAXI dalies tikrai nesulauksim. Na ir ačiū Dievui.

Arūnas Puščius

JONASZ  2003-08-28 16:02:26 

Filmas visai nieko, bet tai ne tas ko tikiesi is Luko


JONASZ  2003-08-28 16:02:26 

Filmas visai nieko, bet tai ne tas ko tikiesi is Luko


ZXZ  2003-07-03 00:06:17 

filmas juokingas,linksmas bet prastokas siuzetas.


ZXZ  2003-07-03 00:06:17 

filmas juokingas,linksmas bet prastokas siuzetas.


STALINSKAJA  2003-06-20 21:06:52 

maciau 1 dali, atrodo 1 dali... DIEVE, NU IR SUDAS! filmas kaip filmas nieko ten gero nezametyla. o apie tesinius filmu esu blogos nuomones (isskyrus BRAT), va ir matrica suda sumale o dar ir 3dali kuria... neisiu i sita filma!


KINDZIUS  2003-04-19 00:14:39 

... kuo toliau, tuo blogiau: taxi 1 buvo labai neblogas, taxi 2 buvo jau nelabai koks, taxi 3 - is vis galejo buti nesukurtas ... pinigu ismetimas (jeigu smalsu geriau divx paziureti namie uz dyka).


AS_ESU_AS  2003-04-10 15:51:12 

Labai geras filmas! As juo likau suzaveta. Komiskos situacijos su veiksmo ir fantastikos elementais palieka ypac gera ispudi. Prancuzai tikrai sugeba sukurti filmus, praskaidrinancius nuotaika bet kam :)


VAJE  2003-03-29 13:11:21 

vaje vaje niekad negalvojau kad gali but toks slamstas :((((


NUOMONE  2003-03-27 10:11:29 

Baisus minties stygius, supranti kad testi tai kas gera l. sunku:( Geriausiai tai sekasi J.Bondui:) Taxi 3 - visiskas fiasko, nebent nematete taxi 1...


WOBOS  2003-03-24 11:23:18 

Manau pirma visgi geriausia.. kuo toliau tuo labaiau i12
Filmo aprašymas aplankytas kartų: 16703
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt