Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
REKRUTAS (2003) 105 min.
The Recruit
Trileris
JAV
Premjera Lietuvoje: 2003 03 28
Kino platintojas: Acme

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Niekas nėra tikra, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio. Niekuo negalima pasitikėti. Šiame darbe yra daug paslapčių, bet nėra nei vieno atsakymo.

Tai pagrindinės slaptųjų tarnybų taisyklės, kurias turėtų įsidėmėti kiekvienas pradedantis darbą agentas. Per daugelį metų didžiulę patirtį sukaupęs Wakter Burke (akt. Al Pacino) vadovauja specialiam padaliniui "Ferma" ("The Farm") ir stengiasi kruopščiai atrinkti gabiausius įvairių sričių specialistus. Jie tampa rekrutais. Daugeliui iš jų netolimoje ateityje bus lemta tapti tikrais agentais ir vykdyti sudėtingas užduotis.

Didžiausią įspūdį CŽV agentui palieka jaunasis kompiuterių specialistas James (akt. Colin Farrell), nerodantis pernelyg didelio noro išsikovoti vietą valstybės tarnyboje. Labiausiai jis trokšta išsiaiškinti prieš daugiau nei 10 metų dingusio be žinios savo tėvo mirties aplinkybes. Treniruočių stovykloje perspektyvusis jaunuolis susipažįsta su kitais rekrutais Layla (akt. Bridget Moynahan), Zachu ir Ronnie, su kuriais pradeda mokytis slaptojo agento darbo paslapčių: kaip paslėpti sprogmenis ir susprogdinti automobilį, kaip kuo greičiau užtaisyti ginklą ir taikliai šaudyti, kaip naudoti pasiklausymo įrangą, kaip pridengti kolegą, kaip saugiai pasišalinti iš įvykio vietos, kaip greitai paruošti parašiutą, kaip stebėti įtariamo žmogaus elgesį ir t.t.

Nepaisydamas agento veterano patikslinimo, kad šis darbas niekuomet neatneš pinigų, garbės ir pasisekimo sekse, James sudėtingų treniruočių procese dažnai susižvalgo akimis su žaviąja Layla. Netrukus, tarp jų užsimezga aistringas meilės romanas. Būsimieji agentai mylisi vos tik suradę tam tinkamą progą - namuose, automobilių garaže ir kitose vietose, net neįsivaizduodami, kad juos visą laiką kažkas stebi.

Po intensyvių patikrinimų ir pokalbių Walter Burke informuoja Jamesą, kad jis yra išrinktas tolesniam apmokymų etapui. Nuo šiol jaunajam specialistui teks dalyvauti realaus pavojaus situacijose. Jis gauna pirmąją užduotį - išaiškinti galimą išdaviką, kuris galbūt dirba CŽV ir rezga planus įsibrauti į kompiuterinę sistemą, kurioje saugoma labai svarbi informacija.

Užsislaptinusiu dvigubu agentu gali būti bet kuris iš jo pažįstamų. Walter Burke pasidalija įtarimais, kad nesąžiningų tikslų greičiausiai turi... Layla. Nuo tos akimirkos Jamesas atideda į šoną romantiškus jausmus ir pradeda tyrimą.

* * *

… kitu kampu

Visi žino apie CŽV, tačiau niekas nė nenumano kas dedasi šios agentūros viduje. Filme “Rekrutas” yra bandoma visą tai atskleisti. Žinoma šios paslaptys labai jau suholivudintos, supaprastintos ir galiausiai, filmo pabaigoje supranti, kad taip nieko tau ir neatskleidė :] Filmo siužetas, kaip ir dera “šnipų žaidimų” filmui yra tarsi supainiotas į didelį kamuolį, kuris filmo eigoje yra supainiojamas ir išpainiojamas daugybę kartų. Visa ši painiava yra padengta šaunia muzika, greitu ir dinamišku vaizdu, neblogais aktoriai ir subtiliu humoru. Tiesa, filmas gana ilgai begėjasi, tačiau tai nėra nuobodu, anaiptol, verbavimai į CŽV, treniruotės yra pateiktos gana įdomiai ir užvedančiai. “rekrutas” yra gan subtilus filmas, kuriame nerasi nei per daug meilės, nei per daug šaudymų. Išvadoje galima būtų pasakyti, tai yra pakankamai šauni ir verta žiūrejimo istorija. Filmą “Rekrutas” galima priskirti prie tų, kuriuos peržiūrėjus reikia šiek tiek laiko, kad suvirškinti viska ką pamatei ir, kad visas detales sustatyt į vietas. Ir nepamirškit: “Netikėkit tuo, ką mato jūsų akys”:]

Arūnas Puščius

DJBOBO  2003-04-24 09:00:27 

Filmas labai jau pusetinas ir nuspejamas


RASA  2003-04-16 11:31:28 

Filmas tikrai neblogas. kazkuo primena X-failus, nes ir cia tiesos salia nera


MAYGOD  2003-04-13 21:23:22 

Nepersistenkite girdami. Geri tik aktoriai, o pats filmelis - tik pusėtinas. Virusas, plintantis elektros laidais - oho! CŽV pasistūmėjo. Žodžiu, Bornas - geriau.


SIMONELE  2003-04-13 19:41:43 

labai geras filmas!negaliu sulaukti kada atsiras DVD. Pabaiga intriguojanti, pradzioje filmo net nebuciau pagalvojus, kad taip galetu baigtis. Colinas ir Al Pacino vaidina puikiai!


MINDAUGAS  2003-04-09 21:33:02 

filmas yra ispudingas !!! Patikekite ! Daug ka prarasite jeigu nenueisite ... filmas itriguojantis, pabaiga - stulbinanti !!!


MINIMAL  2003-04-07 11:16:07 

Labai rimtas ir intriguojantis filmas su visishkai netiketa pabaiga. Ir apskritai, nezhinau nei vieno prasto filmo, kuriame vaidintu Al Pacino.Filmo aprašymas aplankytas kartų: 11349
1998-2021 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt