Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
ADAPTACIJA (2002) 114 min.
Adaptation
Komedija
JAV
Premjera Lietuvoje: 2003 05 30
Kino platintojas: Kino Premjera

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Oficialus tinklapis

Žavinga ir neįtikėtinai sąmojinga komedija!

Filmas nominuotas 4-iems “Oskarams”
“Oskaro” premija – Chris Cooper – geriausias antro plano aktorius
Dvi premijos : “Auksinis gaublys” – M. Streep, C. Cooper
Berlyno kino festivalio “Sidabrinis lokys” prizas

Žymus scenaristas Č. Kaufmanas (Nicolas Cage) ryžtasi avantiūrai – knygos “Orchidėjų vagis” ekranizacijai, parašytai žymios rašytojos C. Orlin (Meryl Streep).

Nepramanytas knygos herojus, paslaptingas ir ekscentriškas sodininkas (C. Cooper) užsiima retų ir nevisada normaliu augalų klonavimu. Jis pamišęs dėl orchidėjų, kaip ir rašytoja Sjuzan. Čarlis Kaufmanas įsimyli Sjuzan, o Sjuzan pamilsta orchidėjų vagį. Tuo metu Čarlis triūsia rašydamas scenarijų filmui apie šį meilės trikampį! Alyvos į ugnį šliūkšteli Čarlio brolis dvynys Deividas. Jis irgi mano esąs scenaristas, lenda prie vyriausiojo brolio su įvairiais pasiūlymais, kurie tik iš pirmo žvilgsnio atrodo kvaili!

Puikus, intriguojantis, pusiau fantastinis siužetas, kur susipina realybė ir išmonė, gausybė nuotykių, kurį sąlygoja pagrindinių veikėjų , botaniko ir scenaristo, išsiblaškymas.

* * *

Filmas iš tiesų originalus : vienas siužetas papildo kitą, šis trečią ir jie visi tarytum plėšo vienas kitą į gabalus.

Orchidėjos, pasirodo, auginamos narkotikams gaminti. Tai daroma naudojant seną indėnų genties, gyvenančio Floridoje, technologiją. Žurnalistė tampa savo knygos herojaus meiluže ir greitai pripranta prie “orchidėjinių” narkotikų. Scenarijaus autorius įsimyli savo scenarijaus heroję ir patenką į žiaurią “orchidėjų – narkotikų” vergiją.

Brolius Kaufmanus vaidina Nicolas Cage. Po fantastiškos vaidybos filme “Paliekant Los Andželą” (“Oskaras”), Frensio Kopolos sūnėnas pateko į Holivudo aktorių elitą. Vaidindamas “Adaptacijoje” Cage dar labiau atsiskleidė, parodė naujas savo neeilinio talento puses.
“Adaptacija” išgarsino ir Chris Cooper, iki tol vaidinusį eilinius vaikinukus, sudėtingo siužeto neturinčiuose filmuose. Po šio filmo, galima net neabejoti, jo grafikas keliolika metų neturės nė laisvos minutės.
Meryl Streep “Adaptacijoje” žavi kaip ir visada. Atrodytų, jog ji iš vis nežino, kas yra nesėkmė!

SOMN  2006-02-07 19:54:06 

vien jau ko verta Meryl Streep vaidyba. scenarijus labai geras. nustebino.


NOREIKA  2005-01-05 11:18:11 

Vienintelis filmas, kuriame man patiko Nicolas Cage vaidyba ir apskritai viskas jame labai patiko. Labai stiprus psichologinis filmas. Beje, pagrindinio herojaus mąstyme kiekvienas rado kažko pažįstamo, ar ne? Na o komedijos tik keletą elementų..


HUMAN  2004-08-07 21:49:29 

Geras filmas man patiko.Rekomenduoju visiems kam nepatiko Van Helsingas.


EVALDAS  2003-09-14 02:33:08 

tikrai idomus, nestandartinis ir net sakyciau gana sudetingas filmas.. ne kiekvienas supranta filma (turbut delto tiek daug ivertinimu su 1-2 balais).. sis filmas tikrai netiks linksmai penktadienio vakaro programai.. tingiu daug rasyt, bet filmas tikrai vertas ziurejimo. mano ivertinimas 4/5


YAHIS  2003-07-19 15:00:57 

uz ka jiems tie oskarai?? filmas toks niurus, kad truksta zodziu! ir kodel parasyta, kad komedija? mus tuom ir priverte nueiti + aktorius geras. Kai mes ziurejom, tai is kino teatro isejo zmones is nuobodybes. O 2 daviau, nes aktorius geras ;)


YAHIS  2003-07-19 15:00:57 

uz ka jiems tie oskarai?? filmas toks niurus, kad truksta zodziu! ir kodel parasyta, kad komedija? mus tuom ir priverte nueiti + aktorius geras. Kai mes ziurejom, tai is kino teatro isejo zmones is nuobodybes. O 2 daviau, nes aktorius geras ;)


JULKA  2003-07-08 18:12:34 

Visiškai prasta filmo anotacija. Iš čia ir tiek skirtingų nuomonių. Spredžiant pagal anotacija žmonės ėjo tikėdamiesi lengvos pramogos, o filmas tikrai ne


IRMA  2003-06-30 17:05:49 

Filmas yra tikrai idomus, netradicinis kaip holivudinis, ir pateikiantis nemazai idomiu minciu. Filmas yra dalinai ir apie lemti, likima, o kartu ir apie paties zmogaus galimybes keisti savo gyvenima, apie isankstiniu isitikinimu atsikratyma, apie pasaulio suvokima platesniu nei savasis zvilgsnis... As tikrai buvau suzavetas jau filmo eigoje - itampa pastoviai augo, o ir pati pabaiga, kaip teoretikas scenaristas ir pamokslavo - svarbiausia filmo pabaiga:)


JAKA  2003-06-21 16:57:06 

Rasau vel nes filmas labai labai labai levas ir manau kad viena zinute to levumo neperteiks... Net nezinau kiek zinuciu reikes kad pasakyciau kad sis filmas levas viena karta o ne tris. levas levas levas. Gal vieno ar dvieju aktoriu vaidyba kai kam ir idomi bet as ejau pasiziureti filmo o ne vaidybos vieno ar dvieju aktoriu. P.S. levas levas levas


JAKA  2003-06-21 16:57:06 

Rasau vel nes filmas labai labai labai levas ir manau kad viena zinute to levumo neperteiks... Net nezinau kiek zinuciu reikes kad pasakyciau kad sis filmas levas viena karta o ne tris. levas levas levas. Gal vieno ar dvieju aktoriu vaidyba kai kam ir idomi bet as ejau pasiziureti filmo o ne vaidybos vieno ar dvieju aktoriu. P.S. levas levas levas123
Filmo aprašymas aplankytas kartų: 15851
1998-2021 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt