Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
VIENUI VIENI (2001) 90 min.
Utterly alone
Įtempto siužeto istorinė drama
Lietuva
Premjera Lietuvoje: 2004 02 20
Kino platintojas: Forum Cinemas

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Nukankintieji kovoja drauge su mumis…

Remiantis tikrais faktais sukurta įtempto siužeto drama “Vienui vieni”, kurioje vaidina žymiausi lietuvių aktoriai – sukrečianti kovos, meilės ir mirties istorija. Nuo 1944-ųjų, kai keturi broliai Lukšos, motinos palaiminti ir prisaikdinti nepasiduoti gyviems, išėjo į mišką, turėdami tikslą nugalėti arba žūti. Vienas iš pagrindinių filmo herojų, sūnus Juozas Lukša-Daumantas, vėliau tapęs partizanų legenda, kovoja ginkluoto pasipriešinimo partizanų gretose, prasibrovęs pro „geležinę uždangą“, vyksta paramos kovojančiai Lietuvai. Sutinka Nijolę, įvyksta vestuvės, tačiau priverstas grįžti į Lietuvą tęsti kovos su okupantais. Žūna MGB kruopščiai paruoštos Juozo Lukšo-Daumanto likvidavimo operacijos metu sulaukęs vos 30-ties metų. Tai istorija apie laikmetį, kai kiekvienas turėjo apsispręsti kieno jis pusėje. Istorija apie išdidžius ir narsius žmones, kurie pernelyg brangino savo tėvynę, kad galėtų nulenkti galvą prieš okupantus. Apie žmones, kurie kovojo vienui vieni…

XERO  2007-06-16 21:28:28 

lb geras filmas. man lb patiko. tikras lietuvis ji supras...


VITALIJUS  2006-01-20 10:17:02 

"KRITIKE", KUR TU CIA MATAI "TADA BLINDA" - TARYBINIU LAIKU SUKURTA FILMA APIE NEEGZISTUOJANTI ZMOGU???NELEYGINK SSRS SU NEPRIKLAUSOMYBE - TAI SKIRTINGI DALYKAI!!! MAN GEDA DEL TOKIU KRITIKU!!!


VITALIJUS  2006-01-20 10:14:27 

Labai aciu uz grazu filma! Nesvarbu, kiek jis kainavo, kas jame vaidino. Svarbiausia, kad jis toks atsirado, nes tai ne koks "holivudiskas" filmiukstis, bet bent dalinai priskirciau dokumentiniam filmui. Zinoma, tie kurie dalyvavo tuose ivykiuose pries 60 metu - zuvo, todel sunku atkurti visa, kas vyko, bet aciu uz tai, kad Antanas Luksa kartu su kitais dorais aktoriais paruose ir parode gera patriotine pamoka. Ziuredamas isspaudziau asara... Mano tevui buvo 4 metai, kai atvaziavo kaime i namus dengtas esalonas(sunkveziniu kolona) vezti i Sibira(1949 m). Nezinau, ar leme ka nors tai, kad pries ta zmoniu vezima i Sibira, ant kelio buvo padeta surista kelios eglisakes - kaip zenklas, kuria seima vezti... Pasakojo, kad kai kareiviai nerado sluotos, paprase valgyti, suplese kazkokius dokumentus ir isvaziavo. Seneliui tada buvo 48 m, mociutei 33m tevui 4 - KURIS IS JU GALEJO KOVOTI MISKE KAIP PARTIZANAS???


KRITIKAS  2006-01-14 13:39:26 

Naujausias lietuviskas Tadas Blinda gavosi apgailetinas! Nezinau kiek rezisierius turejo pinigu, bet filmas tikrai prastas. Butent rezisieriu del to ir reikia nuskalpuot. Aktoriai vaidino kaip 7 klases spektaklyje. galeciau isskirti gal nebent Sauliu Balandi ir ta kuris vaidino raiteli alaus reklamoj (tas kur susisprogdino ties filmo pabaiga). visi kiti buvo daugiau nei apverktini. Jokios intonacijos, judesiai sukaustyti, o pastangu tai pataisyti neideta jokiu. Jei rezisierius to nepastebejo tai jis aklesnis nei kurmis. siuzeto linija padrika ir pernelyg greit ir radikaliai kintanti. ta 7 minuciu meiles ir vestuviu atkarpa filmo viduri buvo nukritusi kaip is dangaus ir nutruko taip pat netiketai kaip ir prasidejo. Rusiski keiksmazodziai gal ir buvo reikalingi kaip prieskonis parodantis tuometini karininku agrasija ir islavinima (nors abejoju ar jis dabar pagerejo), bet vartoti 3-4 keiksmazodzius paeiliui gerokai per vulgaru. Lieka tik dekoti Dievui kad ir sitam filme lietuviam uzteko proto "nenusiholivudinti": pasauti i nugara zmones krisdavo ir mirdavo, neatsirasdavo heroju kurie issaudytu koki bataliona rusu kareiviu ir panasiai. Reziuomuojant: istorija buvo gera ir kad ji butu tapusi geru filmu reikejo tik talento, o ne pionigu.


MACD  2005-11-14 08:52:27 

Filmas pastatytas remiantis labai gera knyga - Daumanto "Partizanais". Taciau filmas neperteikia kurinio dvasios. "Prifarširuota" populiarių aktorių, paimta keletas scenų iš knygos - ir viskas. Idomu tai, kad lietuviai, kaip ir suomiai - nespindi savo kinematografija pasaulyje, taciau analogiskos tematikos suomiu filmas "Talvisota" ("Žiemos karas") - kur kas geresnis kūrinys, aukštai vertinamas ne tik Suomijoj, bet ir visame pasaulyje. Taigi, lietuviams režisieriams, scenaristams, aktoriams - dar daug ko pasimokyt yra...


;)  2005-09-20 10:59:10 

Tik gaila, kad kai kuriems skiriama tiek daug dėmesio, o apie kitus, ne mažiau nusipelniusius, (pvz. K. Pyplys, M. Linkaitė ir daug kt.) ne mažai nutylima. Negi apie juos nėra žinoma? ar norima į didvyrius iškelt tik vienetus? tik J. Žemaitį, A. Ramanauską, J. Lukšą? Neneigiu jų didvyriškumo - JOKIU BŪDU. Tik yra ir daug kitų laisvės kovų dalyvių, kurie liko užmaršty. Ir turbūt vien todėl, kad kai kurie yra per daug sureikšminami, o kiti "nustumiami" į šalį. Gaila....


LIETUVAITE  2005-08-15 01:44:18 

Labai geras filmas! Kiekvienas lietuvis privalo ji pamatyti, kad suzinotu kaip kovojo uz Lietuva musu seneliai ir proseneliai, kiek skausmo ir smurto jie patyre.. Didziuojuosi, kad esu lietuve! Gerbiu tuos zmones kurie kovojo uz Lietuva! Ir galetu lietuviai daugiau panasiu filmu sukurti :)


GIMIAU IR MIRSIU LIETUVOJ  2005-06-12 15:08:39 

Labai džiaugiuosi, kad lietuviai pagaliau sukurė tokį filmą!!! Manau, kad jis turėtu būti rodomas per visus lietuvių televizijos kanalus!!! Tai daug geresnis filmas už amerikietiškas nesąmones! Šis kūrinys kelia kiekvieno lietuvio dvasią, to ką jaučiau jį žiūrėdama neįmanoma nusakyti žodžiais... Jeigu esate tikras lietuvis PRIVALOTE pamatyti ši filmą (mūsų tautos pasididžiavimą)! O žiaurumo ten toli gražu nebuvo per daug (argi ne taip iš tikrųjų buvo?!)! Bet reikia prisiminti jog čia pavaizduota tik vienos šeimos istorija, o kiek dar buvo tokių VIENUI VIENŲ, kurie iškentė skaudžias netektis, kankinimus, prievartą, smurtą... Didžiuojuosi šiais žmonėmis! Pati net neabejodama ginčiau Lietuvą ir negailėčiau gyvybės už Tėvynę!!! Niekada Jos neišduosiu! Ačiū J. Vaitkui, aš Jus gerbiu!!!!!


LAUME  2005-05-16 14:56:19 

Tikrai puikus filmas, verta pažiūrėti. Aišku, galima rasti, ką sukrtikuoti (kaip byloja liaudies išmintis, prisikabinti ir prie stulpo galima), bet šiaip tikrai patarčiau pažiūrėt viesiems lietuviams. Kažkas iš komentuojančių teigė, kad filmas labai ziaurus, daug smurto. nepasakyčiau: smurto tikrai ne daugiau, negu buvo iš tikrųjų, viskas labai vietoj. Palyginus su holivudiniais karnavalais, kurie vadinami istoriniais filmais, - meno kūrinys.


TOMAS  2005-05-07 16:40:49 

Visi nueikit. Geras filmas.123
Filmo aprašymas aplankytas kartų: 30969
1998-2021 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt