Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
APGAVIKAI (2003) 116 min.
Matchstick Men
Drama / komedija
JAV
Premjera Lietuvoje: 2003 11 14
Kino platintojas: Garsų pasaulio įrašai

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Stilingi ir intelektualūs aferistų darbeliai. Šešiaženklė suma per pora dešimtmečių, užsiimamnt "kukliais" triukais. Netikėta viešnia ir noras "apžioti" dar didesnį kąsnelį...Talentingų Holivudo kino kūrėjų filmas.

Pagal Eric Garcia romaną

Rojus ir Frankas - užkietėjusių aferistų porelė, jau daug metų apgaudinėjantys paprastus piliečius ir baigiančius susikrauti šešiaženkles sumeles. Lengvai įtikinti ir nieko blogo neįtariantys žmogeliai už beverčius daiktus sumokėdavo fantastiškas sumas. Rojus ir Frankas sugebėdavo taip juos įtikinti, kad kiekvienas patikėdavo, jog 10 kartų brangiau nupirkęs vandens filtravimo prietaisą, vėliau jis būtinai laimės automobilį, egzotišką kelionę ar neįkainojamas brangenybes. Žinoma, taip nenutikdavo, bet ką nors kaltinti jau būdavo per vėlu. Amerikoje tokių naivių namų šeimininkių pasitaikė ne viena, o Rojus ir Frankas tik tuo ir naudojosi. Paprasta filosofija - žmonių godumas pasiduoda fantazijai, o kai kas iš to smagiai pasipelno. Tačiau atėjo metas, kai neurotiškas ir nuo visko pavargęs Rojus, užsidirbęs pakankamai pinigų sau ir savo psichiatrui, užsisvajoja apie "pensiją" ir ramų gyvenimą. Ambicingasis Frankas gi, atvirkščiai, numatė naują auką ir kur kas stambesnį laimikį. Jis nusižiūrėjo turtingą verslininką Chucką Frechette. Panaudojus visiems žinomą triuką - laiku ir vietoje apkeitus lagaminus - galima nugvelbti net 80.000 JAV dolerių iškart! Rojus į šį pasiūlymą sureaguoja gana skeptiškai, tačiau tik iki tol, kol jo gyvenime pasirodo 14-metė duktė Angela, trumpos jo santuokos su gražuole Heather, vaisius. Netikėta viešnia dar labiau supainioja ir taip komplikuotas Rojaus mintis. Naujai iškeptas tėtušis staiga įsijaučia į globėjišką vaidmenį, pamilsta tvirtai ant žemės stovinčią Angelą ir nutaria išmokyti ją savo keistos "profesijos" paslapčių. Pati Angela, susižavėjusi stulbinačia tėvelio karjera, noriai įsitraukia į dviejų komandą. Mergina, pasirodo, turi neįkainojamą talentą...apgaudinėti. Rojus vėl susidomi pelningu Franko pasiūlymu, tačiau pagrindinį vaidmenį nutaria patikėti Angelai. Jei jai pavyks, Rojus ramiai keliaus į pensiją, jei ne, ne taip ramiai - į kalėjimą.

SANATA  2003-11-20 10:01:23 

NA tiesa sakant, paziurejus si filma, keistos mintys, labai keistos, pradeda listi i galva.... Mmmm.... Gal kas ir mane apgaudineja nuo pat gimimo, gal mane apgaudineja geriausi draugai, gal mane dar daugiau apgaudineja tie zmones, kuriuos as apgavau??? Keista, bet atrodo, kad aplinkui VISI APGAVIKAI! Baisu....


VAIDAS  2003-11-11 23:27:01 

Ridley Scott - užrašas ant filmo reklaminio plakato. Norom-nenorom prisimeni filmus, kuriuos šis režisierius yra pastatęs anksčiau. Pradedi žiūrėti filmą, pradedi jausti nuobodulį ir tada... lyg iš niekur niekio scenarijuje įvedamas vienas netikėtumas, kurį R. Scott paverčia kone režisūros šedevru, ko pasekoje iki filmo pabaigos sėdi neatplėdamas akių nuo ekrano ir bandai kažką suprasti. Viso to rezultatas - didžiulis pasitenkinimas kino menu seanso pabaigoje! :)


CHEBURATOR  2003-09-29 15:33:14 

nzn, net kaip ivertinti si filma... na psixologinis tikriausiai, nera nieko ypatingo, bet pabaiga jus tai tikrai nustebins:)Filmo aprašymas aplankytas kartų: 10103
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt