Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
DOGVILIS (2003) 178 min.
Dogville
Šokiruojantis filmas
Danija
Premjera Lietuvoje: 2003 11 21
Kino platintojas: Kino Premjera

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Giminingi filmai: 
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

2003 metų 56-ojo Kanų Tarptautinio kino festivalio favoritas!

Kas išgyvens žiauriame Dogvilyje…

Naujas Lars von Trier („Šokėja tamsoje“, „Idiotai“, „Skrodžiant bangas“), vieno žymiausių Europos režisierių filmas, Kanų kino festivalyje pelnęs Auksinę palmės šakelę už filmą “Šokėja tamsoje”.

Šokiruojantis filmas “Dogvilis” – pirmoji amerikietiškosios trilogijos dalis, sukurta Bertoldo Brechto romano “Pirate Jenny” motyvais. Pagrindinį vaidmenį šiame filme atliko Nicole Kidman.

Didžiosios depresijos laikais gražioji bėglė Greisė (N. Kidman), gelbėdamasi nuo gangsterių, atsiduria mažame Amerikos provincijos miestelyje Dogvilyje.

Veiksmas vyksta vienoje scenoje, Dogvilio gatvės, namai ir krūmai nupiešti kreida ant juodų grindų. Pagrindinė miestelio gatvė – Guobų. Pagrindinis košmaras – mažo miestelio širdis ir siela, žmonės čia tokie geri, obuoliai tokie aromatingi, saulėlydis toks žavingas...

Įsivaizduojamos sienos, įsivaizduojamos durys, kreida nupieštas šuo, kurio tik lojimas tikras, bet žmonės čia – iš kūno ir kraujo.

Rašytojas Tomas (Paul Bettany) pirmasis pasitinka Greisę ir ima įkalbinėti miestiečius paslėpti ją. Atsidėkodama moteris sudaro gan keistą sandėrį: dirbti kiekvienam miestelėnui. Ji privalo kasdien padaryti gerą darbą, bet kai už Greisės galvą pasiūloma didelė pinigų suma, žmonės nutaria dar kartą peržiūrėti sutartį. Dogviliečiai sutinka priglausti bėglę, bet dabar ji privalės atidirbti tą pinigų sumą, kurią miestelis prarado.

Nuo šiol Greisė turi dirbti nuo ryto iki vakaro, kęsti pažeminimus, įžeidinėjimus, teikti miestelėnams lytines paslaugas. Palaipsniui ji tampa vergė ir kalinė. Viena, ko nežino miestelio gyventojai, yra tai, jog Greisė atlieka misiją ir visi jie žaidžia su ugnimi.

* * *

Vaidinti filme režisierius pakvietė visus savo mėgiamiausius aktorius : Lauren Bacall (Bogarto našlę), Nikol Kidman ir kt. Padarė su jais tą patį, ką daro su visais aktoriais savo filmuose – nukryžiavo juos prieš publiką, apnuogino sielas, o po to sunaikino.

Kažkada L. von Trieras prašė žurnalistų, kad jie nepasakotų, kuo baigiasi “Šokėja tamsoje”. Papasakoti “Dogvilį” tiesiog neįmanoma. Pažiūrėjus filmą atrodo, jog pagaliau pasaulyje įsivyravo visiška, šviesi, nuostabi teisybė. Pasakyti, kas nugalėjo : gėris ar blogis – jau daug sunkiau. L. von Trieras - manipuliacijos genijus. Jis eilinį kartą privertė žiūrovus iškęsti pažeminimus, kad filmo pabaigoje jie galėtų patirti begalinę palaimą. Atėjęs namo žmogus staiga suvokia, kuo būtent jis taip džiaugiasi ir ... nugarma į pragarą.

Bėkite kuo greičiau, nes “Dogvilis” pasivis jus ir suleis dantis jums į kaklą, o jūs tuo metu verksite iš laimės.

Žiūrėkite šį filmą, jei ... Šokate tamsoje... Skrodžiate bangas ir... JAV laikote blogio imperija

VYTAS  2005-06-16 20:05:39 

puikus filmas bet as ir tikejausi tokios pabaigos...


LIALIA  2004-12-29 00:13:52 

Man patiko pateikimo forma, nes pries eidama i kino teatra to dar nezinojau, o taipogi mano mylima aktore Nicole, tad tikrai rekomenduociau, bet ne tiems, kurie megsta lengvus, neverciancius nieko galvoti filmus...


SHEEZGOOD  2004-06-22 11:41:23 

Tas filmas, kuris visų pirmą sužadins norą jį pasižiūrėti dėl to, kad jis Trier'o. Ir čia vėl kaip ir visada jis bes mums į kaktą, ir visiems parodys, kokie mes ištiesų esame. Tik šį kart filmui yra suteiktas kiek neįprastas fonas: teatrinė aplinka, veiksmas vykstantis tartum žaidimo lentoje, kur žiūrovui paliekama galimybė viską įsivaizduoti pačiam, o gal to ir nereikia. Nes filmo esmė visai ne čia. Tik apsisprendus žiūrėti šį filmą, mes eilinį kartą leisimės Trier'ui perkratyti savo dūšią, prikrauti į ją akmenų, prabudinti sąžinės balsą, kaltės jausmą, ir dar daug daug velniai žino ko.... ko apkrauti išeisime iš salės, ir tas dar ilgą laiką mums viduje tai primins.


ZARAZA  2004-06-21 18:51:17 

Nuostabus filmas. Beje, sudirbantis visus optimistus, vis dar besitikinčius, kad pasaulys yra gražus, puikus ir t.t. ir pan. Vertas geriausių literatūros ir kino šedevrų. Tikrai negėda rekomenduoti šį filmą.


NERIJUS  2004-06-05 14:35:09 

Grem, as tave pazinau, "nesugadintas gyvenimo zmogau", bet is esmes pritariu, kad verta nueiti.


GK  2003-11-16 17:16:58 

Taip sitas filmas yra ir busena, o koncepcija - rezisurinis sprendimas. O kas ta busena sukelia? Gal tam tikri visuomeneje egzistuojantys reiskiniai?


GRAZINA  2003-11-12 13:37:00 

Paskaičius atsiliepimus, daug tikėjausi ir teko nusivilti. Nesuprantu tų, kurie taip entuziastingai atsiliepė (žr. aukščiau). Įtemptas slegiantis filmas, ligotos sąmonės fobijas ir perversijas perkeliantis į žiūrovų sąmonę ir pasąmonę. Tai daugiau būsena nei koncepcija, akligatvis be išeities. Kai žmonės neturi, ką pasiūlyti, geriau negaišintų kitų laiko. Tarsi autorius beviltiškai ieškotų atjautos ir supratimo žmonijos vardu - ir visai ne ten, kur būtų galima rasti.


KINOMANAS  2003-11-06 13:10:50 

sis filmas ne snargliams, bet rimtai publikai, kuri megsta ir vertina rimta kina! Filmas istiesu ispudingas, rekomendinu.


AS  2003-10-22 09:57:14 

hmm..kaip sugebama sudeti viso, apie ka mastoma nuo Pradziu, esme i 3 val...MmmMM! super!!!


VARDAS PAVARDE  2003-10-18 13:33:43 

dar vienas larso sedevras. trys valandos istirpsta, o filmo pabaigoj eilini karta susigesti pasidaves tokiai nuosirdziai manipuliacijai. tikrai vertas paziurejimo ir pamastymo.Filmo aprašymas aplankytas kartų: 27822
1998-2022 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt