Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
MARIJA KALAS (2002) 108 min.
Callas Forever
Autobiografinė drama T
Didžioji Britanija, Ispanija, Italija, Prancūzija, Rumunija
Kalba:  anglų ,  italų ,  prancūzų
Premjera Lietuvoje: 2003 10 24
Kino platintojas: Garsų pasaulio įrašai

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Filmo veiksmas nukelia į 1970-ųjų metų Paryžių. Garsi operos dainininkė ir viena gražiausių bei garsiausių pasaulio moterų Marija Kalas atsiduria kryžkelėje: ji jaučiasi niekam nereikalinga, praradusi gyvenimo meilę ir unikalų talentą, kamuojama ligos, nesuprasta nei kaip menininkė, nei kaip moteris. Gestanti, krintanti žvaigždė, beveik nebešildoma praėjusios sėkmės spindulių… Liūdnas paskutines gyvenimo dienas Marija Kalas nutaria praleisti Paryžiuje. Vieniša, serganti, gedinti.

Palūžti Marijai Kalas neleidžia jos vadybininkas Laris Kelis, kuris įtikina ją grįžti į sceną ir susigrąžinti buvusią šlovę. Vėl būti tuo, kuo ji iš tiesų visuomet ir buvo: nuostabia operos dainininke ir nepakartojama moterimi. Jo idėja paprasta: nufilmuoti filmų seriją, kuriuose pagrindinį vaidmenį atliktų Marija Kalas. Kadangi "gyvai" Marija dainuoti negalėjo, buvo ketinama panaudoti senuosius įrašus. Po ilgų įkalbinėjimų, chroniškos depresijos kamuojama garsenybė pagaliau sutiko. Nutarta pradėti nuo Bizė operos "Karmen". Kalas svajonių vaidmens, kurio arijas ji kažkada įrašė, bet niekuomet nebuvo vaidinusi scenoje. Filmas puikiai pavyko, tačiau Marija ir vėl abejojo - ar taip ji neapgaudinėja savo gerbėjų?

M. Kalas sugebėjo sau ir kitiems įrodyti, kad grožis nedingsta bėgant laikui, jei tik jis švyti iš vidaus. Jausminga ir emocionali istorija apie du žmones, kurie leidžiasi į lemtingą vilties, atradimų, aistros ir skausmo kelionę.

Asmeniškai Mariją Kalas pažinojęs režisierius sukūrė stiprų, gražų filmą, kupiną dieviškos muzikos, skausmo, nuopuolių ir pakilimų. Talentinga aktorių pora dar labiau sustiprina visas šias emocijas. Pažiūrėjus filmą nejučia norisi įsigyti Marijos Kalas įrašų...

JULIJA  2003-11-15 13:43:39 

Mano manimu shis filmas tikrai yra vertas zhmoniu demesio. Bet tik tu, kurie moka zhiureti ir izhvelgti. Puikiai suderinta muzika, kostiumai. Zhiurint shia filma ish jo galima pasimokyti, pasisemti ikvepimo gyventi. Siulau pazhiureti netradiciniu filmu megejams.


VITALIJUS  2003-10-29 18:21:08 

Jei jus nesate didelis biografiniu filmu megejas(-a) jums tikrai neverta eiti i si filma. Filme skamba nuostabi muzika, taciau geram filmui reikia kai ko daugiau. Is esmes filmas pavirsutiniskas ir man primine visa tuzina 70-80 metu filmu kadaise ziuretu per XXI kanala. Ypac nevykes yra operatoriaus darbas, kuris tiktu nebent filmuojant seriala. Tragiskai truksta idomiu rakursu. Taigi sis kinas dvelkia naftalinu ir nemanau kad jis vertas jusu brangaus laiko.Filmo aprašymas aplankytas kartų: 11112
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt