Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
PURVINI GRAŽŪS DALYKAI (2002) 97 min.
Dirty Pretty Things
Kriminalinė drama apie tamsiąją Londono pusę ir nelegalų gyvenimą…

Premjera Lietuvoje: 2003 11 14
Kino platintojas: Acme

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Naujausias dramos "Pavojingi ryšiai" ir komedijos "Visos jos tokios!" režisieriaus Stepheno Frearso kūrinys, britų kino apdovanojimuose pripažintas geriausiu 2003 m. D. Britanijos filmu.

Emigrantas iš Nigerijos Okwe (akt. Chiwetel Ejiofor) prieš keletą metų atvyko į Londoną, bet iki šiol neturi teisės dirbti. Gydytojo išsilavinimą turintis jaunuolis pragyvenimui užsidirba nelegaliai dienomis vairuodamas taksi, vakarais ir naktimis dirbdamas viešbučio registratūroje, o trumpas poilsio akimirkas leisdamas su draugės Senay (akt. Audrey Tautou) kambaryje.

Senay pabėgo iš Turkijos, nes nenorėjo dalyvauti prieš jos valią surengtose vestuvėse. Londone ji pasiprašė politinio prieglobsčio, bet pagal sutartį negali į savo butą priimti nuomininkų ir gauti oficialių pajamų. Senay taip pat nepaiso šių draudimų ir nelegaliai dirba kambarių prižiūrėtoja tame pačiame viešbutyje akylai saugodamasi ją sekančių imigracijos pareigūnų.

Mergina yra paslapčia įsimylėjusi Okwe. Šis taip pat norėtų atskleisti savo jausmus, bet negali to padaryti, nes Nigerijoje jo laukia žmona... Svajodami apie gražesnę ateitį ir geresnį gyvenimą, netrukus jaunuoliai patenka į tokį pasaulį, kokio niekuomet neįsivaizdavo...

Vieną rytą Okwe gauna viršininko Chuano (akt. Sergi Lopez) užduotį sutvarkyti kambarį bei išvalyti užsikimšusį tualetą. Tualete jis pamato sukrečiantį vaizdą - kruviname vandenyje teliūskuojančią negrabiai išpjautą žmogaus širdį. Jis praneša apie radinį viešbučio savininkui ir… sulaukia pasiūlymo nekišti nosies į svetimus reikalus.

Netrukus jis sužino, kad daugelis atvykusių emigrantų sutinka organus iškeisti į padirbtus “legalius” pasus ir kitus dokumentus, galiojančius D. Britanijoje ar bet kurioje kitoje šalyje. Netrukus Owke pats tampa nusikalstamos veiklos dalyviu: jis sudaro sutartį su viešbučio viršininku, kad Senay savanoriškai taps inksto donore, už tai gaus "legalų" asmens dokumentą ir galės išvykti į savo svajonių miestą Niujorką…

Okwe pats pasisiūlo profesionaliai atlikti kokybišką operaciją...

* * *

Vienas geriausių britų režisierių Stephen Frears ("Pavojingi ryšiai", "Visos jos tokios", "Didvyris", "Meri Reili") sukūrė nepamirštamą filmą, sulaukusį didžiulio pasisekimo Venecijos, Toronto, San Sebastjano, Maskvos, Karlovy Varų, Londono ir kituose prestižiniuose kino festivaliuose. Pagrindine sėkmės priežastimi yra puikus dramatiškas scenarijus, kurį parašė didžiajame kine debiutuojantis ir televizijos versle dirbęs Stevenas Knightas.
Užsienio spaudos leidiniai negaili komplimentų internacionalinei aktorių komandai: londoniečiui Chiweteliui Ejioforui, populiariajai prancūzų jaunosios kartos atstovei Audrey Tautou, pažystamai iš romantinės komedijos "Amelija iš Monmartro" ir už šaltakraujiško žudiko vaidmenį "Cezario" premiją pelniusiam Prancūzijoje dažniausiai dirbančiam ispanų kilmės aktoriui Sergi Lopezui iš filmo "Haris, kuris visiems padės".

PURVINI GRAŽŪS DALYKAI - filmas, kuris privers daug ką apgalvoti ir dar ilgai neišnyks iš jūsų minčių…

DINYAM  2003-11-21 15:54:52 

tiesa sakant tikejaus kazko super, o cia filmas aktualus tiem kas ruosiasi nelegaliai vykti i londona dirbt.kadangi tokios bedos manes neslegia, siek tiek nusivyliau. tiksliau buvau ziauriai sukresta viso to purvo, kunu pjaustymu, pimpalu ciulpimo ir pan.cia tik mano silpni nervai, bet filmas tikrai nelabai vertas demesio. p.s.filmas buvo kurtas su BBC pagalba, kuri paskutiniu metu ypatingai padeda anglijai atsikratyti nelegalu arba busimu nelegalu.


INGA  2003-11-18 16:22:19 

Nuostabus kūrinukas. Labai gerai sukaltas. Puiki vaidyba. Paveiku. Įtikinama. Nėra nieko nereikalingo. Siužetas išties įtemptas. Filmas kraupus ir zavus, sunkiasvoris ir lengvas drauge - fantastiškas derinys. Socialiniu požiūriu galėtų būti naudingas toliau sklaidant


ZEZERE  2003-11-16 14:11:50 

Po filmo ilgai bandziau atsiminti, ar esu macius sunkesni filma. Dvi dienas filmo scenos neisejo is galvos. Nuo filme patirtos itampos ta vakara buvo padidejes kraujospudis :) Geras, protingas filmas, ir netgi budamas baisus, vietomis jis mielas.



Filmo aprašymas aplankytas kartų: 11124
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt