Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
MANO GYVENIMO ŽUVIS (2003) 110 min.
Big Fish
Nuotykių drama T
JAV
Premjera Lietuvoje: 2004 03 05
Kino platintojas: Acme

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Vaikystėje kiekvienam (-ai) iš mūsų teko klausytis pasakų - vienos buvo tikros, o kitos išgalvotos.

Jaunas žurnalistas Viljamas Blumas (akt. Billy Crudup) nebendrauja su tėčiu jau tris metus. Tačiau vieną dieną sulaukęs mamos skambučio ir sužinojęs, kad tėvas Edvardas (akt. Albert Finney) sunkiai serga, Viljamas ryžtasi pamiršti praeities nuoskaudas ir kartu su besilaukiančia žmona (akt. Marion Cotillard) išvyksta į Alabamą.

Visą vaikystę šventai tikėjęs tėvo miunchauzeniškom istorijom, ūgtelėjęs Viljamas supranta, kad dauguma tėčio pasakojimų buvo per daug stebuklingi ir netikėti, kad būtų tikri: mažąjam Viljamui tėtis prieš miegą pasakodavo, kaip jis pats dar būdamas mažas berniukas (akt. Ewan McGregor) nepabijojo raganos su stikline akimi (akt. Helena Bonham Carter), kad ši išburtų jo ateitį ir pasakytų kaip jis mirs. Kaip jis susidraugavo su į miestelį užklydusiu milžinu Karlu ir tapo savo miestelio garbės piliečiu. Pasakodavo apie miškų tankumyne surastą paslaptingą ir jokiame žemėlapyje nepažymėtą stebuklingą kaimelį su keistuoju jo gyventoju poetu Vinslou (akt. Steve Buscemi).

Edvardas mėgo pasakoti mažąjam Viljamui kaip jis dirbo cirke, kuriam vadovavo pusiau žmogus, pusiau vilkolakis Amosas (akt. Danny de Vito) ir kaip jam tekdavo atlikti pačius sunkiausius darbus mainais į informaciją apie nuostabią nepažįstamają (akt. Alison Lohman) pamatytą cirke. Apie tai, kaip romantiškai jaunasis Edvardas prisipažino meilėje būsimai žmonai Sandrai.

Jaunąjam Viljamui net kvapą gniauždavo nuo tėčio istorijų apie karines užduotis Kinijoje, apie Raudonosios Armijos kareivių budrumą išsklaidyti padėjusias dainuojančias siamo dvynes Džing ir Ping, apie paslaptingą moterį su katėmis Džeinę, apie poeto suorganizuotą banko apiplėšimą, ir taip toliau, ir taip toliau….

Dabar gi, po tiek metų, Viljamas nori galų gale pažinti savo tėtį, pamatyti tikrąjį jo veidą ir sužinoti visą tiesą apie jo keliones, žygdarbius ir susitikimus su keistais žmonėmis. Niekas nežino, kuriame iš įspūdingų pasakojimų Edvardas sako tikrą teisybę, kuriame atvirai meluoja, o kuriame tiesiog fantazuoja. Kaip atskirti realybę nuo fantazijos, tikras istorijas nuo nebūtų išsigalvojimų ?

Pats greitai turėsiantis vaiką, Viljamas pats nežino kaip reikės papasakoti apie senelio gyvenimą, nes pasakojant apie savo tėčio gyvenimą, neįmanoma atskirti tikrų faktų nuo išgalvotų istorijų, neįmanoma žinoti, kur yra tikras žmogus, o kur tik mitas.

Juk daugumą istorijų papasakoti tokias, kokios jos buvo iš tikrųjų, nebūtų sunku. Tačiau ir įdomu tikriausiai nebūtų taip pat…

PIEVAGRYBE  2006-01-28 13:28:58 

vienas geriausiu mano matytu filmu. Toks kuri galima ziure daugiau nei viena kart.


INDRE  2004-12-25 17:23:19 

labai labai geras filmas su puikiu senarijumi ir vaidyba .po tokio filmo noris gyvent gyvent


GLOBAS  2004-11-14 18:51:33 

Kas dar nezino is kur atsiranda pasakos, manau butina paziureti si filma :) Rimtai pastatytas, su puikia vaidyba, filmas visai seimai. p.s. ir nieko ten painaus as paslaptingo, su labai jau giliom mintim, neturetu buti suagusiam zmogui :)


FILOSOFAS  2004-04-29 13:53:56 

Obuoliuvagi, tiesiog nereikejo eiti i sita filma tau. O reikejo eiti i koki torque, kerstas arba dar koki nors..na zinai..As asmeniskai tik antra karta ziuredamas supratau daugybe filme buvusiu motyvu ir pasleptu, turinciu prasme simboliu. Grazus ir turintis prasme filmas.


DEMON  2004-04-19 19:34:26 

Tikrai neblogas filmas. Zymiai geriau negu visos melodramos ir pan


OBUOLIUVAGIS  2004-04-06 00:53:54 

nei verkt, nei juoktis... visiska nesamone. geriausia filmo vieta - milzino kelione i alytaus nacionalini parka, o visa kita grynas meshlas...


MINDE  2004-03-30 18:48:09 

Labai grazus filmas, kuri vertinciau 10 balu is 10 galimu, o jau seniai nesu daves jokiam filmui bent 9 balus...Pamatyti verta. Kiekvienoje filmo scenoje yra kazkokia mintis, sentencija, vertybe...Kartais linksma, o kartais norisi verkt..Pazvelkit giliau. Iseisit is filmo ir suprasit, kokiam vistik graziam mes pasaulyje gyvenam, jei neziuretume i ji tik materialiai..


EXTEND  2004-03-21 00:08:27 

Nuostabus filmas.. Ir isvis visiems tinka.. Siaip ji reikia suprast todel jis skirtas ir tiems kurie gali giliau pamastyt, Shis filmas sukurtas ir vaikysciams kurie gali i klaunus paziuret ir merginoms kurios gali paverkt ir paziuret i graziai pateiktas meiles scenas... Tikrai ne eilinis filmas.


ROBAS BOBAS  2004-03-17 23:04:55 

Filmui tinka daug graziu epitetu. ne vaikams jis skirtas, kurie jo net nesupras, nors orientuotas i vaikus suaugusiems


JONS  2004-03-16 21:30:42 

siltas filmas. Daugiau tokiu filmu lietuviai ziuretu, maziau suirze ir pikti butu12
Filmo aprašymas aplankytas kartų: 20799
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt