Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
MONOS LIZOS ŠYPSENA (2003) 117 min.
Mona Lisa Smile
Dramatiška komedija
JAV
Premjera Lietuvoje: 2004 04 02
Kino platintojas: Acme

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Įsimintinas, rimtas ir kiek neįprastas “Oskaro” laureatės Julios Roberts vaidmuo jaudinančioje istorijoje apie moterų požiūrį į gyvenimą.

Filmo veiksmas vyksta 1953-čiais metais. Profesionali, sąžininga ir visų gerbiama mokytoja Ketrin Vatson (akt. Julia Roberts) netikėtai nusprendžia atsisveikinti su draugu Polu (akt. John Slattery) ir išvyksta dėstyti prestižinėje merginų gimnazijoje, kurioje labai kruopščiai laikomasi konservatyvių idėjų ir senamadiškų tradicijų.

Ketrin didžiuojasi galėdama skaityti meno istorijos paskaitas pačioms intelektualiausioms ir geriausioms visos Amerikos merginoms. Tačiau šios mokymo įstaigos vadovai laikosi per daugelį metų nusistovėjusios taisyklės, kad kiekvienos merginos pagrindiniu gyvenimo tikslu turėtų būti… vedybos!

Visoms šios griežtos gimnazijos merginoms “tradicinis moters vaidmuo” yra taip įkaltas į galvas, kad beveik visos studentės tikisi kuo greičiau ištekėti, sėdėti namuose, ruošti maistą, skalbti drabužius ir gimdyti vaikus.

Ketrin bandymus įrodyti moters tobulėjimo ir karjeros svarbą aršiai kritikuoja viena geriausių gimnazijos studenčių Betė Voren (akt. Kirsten Dunst), tuo tarpu Betės draugė Džoan Brandvin (akt. Julia Stiles) niekaip neapsisprendžia ar tekėti, ar stoti į universitetą. Tik vienintelės Giselės Levy (akt. Maggie Gyllenhaal) požiūris į netolimą ateitį šiek tiek skiriasi. Ji dievina bohemišką gyvenimo būdą, laikosi liberalios nuomonės seksualinio išsilavinimo klausimais ir viešai demonstruoja susižavėjimą jaunu italų kalbos mokytoju Bilu Dunbaru (akt. Dominic West), kuris lyg tyčia yra paslapčia įsimylėjęs savo kolegę Ketrin.

Trumpam atidėdama savo asmeninio gyvenimo problemas į šalį, mokytoja Ketrin kiek įmanydama stengiasi pakeisti savo studenčių mąstymą ir požiūrį į karjerą bei ateitį. Ji rizikuoja netekti darbo už taisyklių nesilaikymą ir viešą protestą prieš nusistovėjusią senamadišką sistemą, bet stengiasi padaryti viską, kad merginos netaptų vien tik savo vyrams patarnaujančiomis žmonomis.

Aktyviausia meno istorijos mokytojos priešininkė Betė išteka už perspektyvaus verslininko Spenserio ir grąsina sugriauti inovatoriškosios Ketrin karjerą. Tačiau netrukus ambicingosios Betės gyvenimas apsiverčia aukštyn kojom ir norom nenorom tenka prisiminti Ketrin mokymus apie savarankiškas moteris…

Romantinė drama "Monos Lizos šypsena" - tai tikra moteriška istorija, kurią puikiai supras ne tik moterys, bet ir vyrai.

GOPAS  2004-06-02 01:35:36 

eidamas maniau kad nepatiks. klydau. patiko:) lengvas, grazus filmiukshtis.


ANIA  2004-05-05 17:54:00 

VISISKAS MESLAS


A  2004-05-05 14:44:17 

Svelnus filmas. Vyrams gal kiek per svelnus. Daug ka reikia nuspeti - filmas kai kur pavirsutiniskas. Bet gal autoriai ir sieke, kad ziurovai paziuretu i viska per savo prizme ir sugalvotu tikslesnius faktus?:) Filmas sociologinis bet net psichologinis - parodomas zmogaus elgesys viesumoje bet neanalizuojami vidiniai isgyvenimai.


OOOO  2004-05-01 20:51:35 

sis filmas privercia susimastyti ar mes negyvename pagal wadowa,ko norime is tiesu..?tai nuostabiausias filmas koki esu maciusi su Julia Roberts...


VIC  2004-04-23 18:30:27 

Gražus ir šviesus filmas. Moteriškas. Nesu tikra, kad tikrai vyrai tai supras... Nedrąsiai feministiškas. Bet viską konpensuoja plati Julios Roberts šypsena, ir filmo kulminacija - gyvenimai keičiasi, jei išdrystama nepaisyti visuotinių stereotipų. Arba liekama savo iliuzijų pasaulyje.


ZN  2004-04-21 19:13:27 

Nuobodokas bei naivokas filmas apie turtingas mergaites ir svajokle destytoja... Aisku Julia Roberts, kaip visada, vaidina tikrai neprastai. Ji ir gelbsti sita filma...


MARTA  2004-04-16 10:15:14 

Filmas man visai patiko. Labai meilas ir šviesus. Gražūs retro stiliaus moterų rūbai, raudonos lūpos ir nagai.


AB  2004-04-07 04:00:34 

Konservatyvios idėjos, senamadiškos tradicijos, profesionali ir sąžininga mokytoja, keisti mąstymą, požiūrį į gyvenimą, ateitį... Tai jau kažkur girdėta... Ar tik nebandoma pritemptiFilmo aprašymas aplankytas kartų: 11827
1998-2021 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt