Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
MONSTRAS (2003) 111 min.
Monster
Kriminalinė drama
JAV, Vokietija
Premjera Lietuvoje: 2004 04 09
Kino platintojas: Acme

Lankytojų reitingas:
Režisierė: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

1989 metais Amerika lengviau atsikvėpė – pagaliau pagauta ir mirties bausme nuteista pirmoji moteris žudikė - maniakė. Šokiruojanti, tikrais įvykiais paremta istorija apie žiaurią prostitutę Aileen Wuornos, nužudžiusią šešis vyrus.

Visa Amerikos spauda sumirgėjo antraštėmis apie paprastą moterį pavirtusią negailestinga ir bejausme žudike, spaudos pakrikštytą „monstru“. Tačiau prėjus penkiolikai metų, režisierė Patty Jenkins nusprendė atgaivinti šią istoriją ir parodyti situaciją iš žudikės Aileen pusės.

Aileen Wuornos (Charlize Theron) - skurdžiai gyvenanti ir prostitucija besiverčianti moteris. Kasdien ją apninka mintys, kad geriausia išeitis - nusižudyti ir taip greičiau pasitraukti iš suknisto gyvenimo. Tačiau lemtingam žingsniui dar trūksta drąsos, todėl Aileen pirmiausiai nori nusigerti.

Vieną vakarą likimas ją atveda į gėjų barą, kur ji sutinka ypač drovaus charakterio lesbietę Selby Wall (Christina Ricci). Selby yra išvaryta iš namų ir gyvena pas tetą, kuri turėtų “išvaryti iš jos velnią”, t.y. padėtų “išgydyti homoseksualumą”. Tarp moterų užsimezga ryšys. Niekeno gyvenime nemylėta Aileen trokšte trokšta šiltų jausmų, aistros ar prisirišimo prie kito žmogaus, kad galėtų bent dalinai kompensuoti savo nykų ir skurdų gyvenimą. Moterys pradeda bendrą gyvenimą ir persikrausto į kuklaus motelio kambarį.

Nenorėdama prarasti Selby, Aileen pradeda ieškoti legalaus ir bent minimaliai apmokamo darbo. Tačiau jai nepavyksta. Neturėdama pasirinkimo Aileen grįžta prie prostitucijos. Kai vienas agresvus klientas panaudoja smurtą prieš Aileen, ji gindamasi netyčia nušauna nesveikų seksualinių fantazijų apimtą vyrą. Išsigandusi Aileen čiumpa kliento pinigus ir pabėga.

Pajutusi galimybę tokiu būdu gauti pinigų, Aileen pradeda beprasmišką žudynių seriją. Ir viskas tik dėl mylimosios Selbės, visos mirtys tam, kad pasisavintais klientų pinigais galėtų išpildyti visas draugės svajones.

Vis didėjantis aukų skaičius atkreipia policijos pareigūnų dėmesį…

Už vaidmenį šiame filme Charlize Theron jau iškovojo "Auksinio gaublio" premiją ir pretenduoja gauti "Oscaro" apdovanojimą.

FREJA  2004-07-11 21:40:47 

Labai laukiau sio filmo, o taip buna visa laika, tik kai kazko nori ir gauni.. ir pff... Ok. Tebunie Theron gavo ta Oskara (juk panasiai nutiko ir H. Swank), tik tuomet nesuprantu, kodel R. Zellweger jo negavo: 20 kg, nepriekaistingai ismoktas Birmingham akcentas ir visu mylimas personazas filme Bridget Jones's Diary. Na, to as negaliu paaiskinti, taciau bet kuriuo atveju filmui daugiau 3 duoti negaliu, nes.. jis nera to vertas. Jokio malonumo ji ziuret: brutalu? taip. siurpu? be abejo. Nors geras pliusas yra tame, kad isejes gali sau pasakyti:"aciu D, kad negyvenu kur nors Texas'e ar bet kokiame kitame slyksciame dream-land'o uzkampyje" Gal jame truksta estetikos, gal subtilumo. Vienu zodziu, patys nuspresit.


MCGEORGE  2004-06-07 14:32:19 

Baisus filmas. keliose vietose, toks negailestingas smurtas, kad silpnu nervu ziurovams geriau uzsimerkti. Siaip mintis idomi ir ispletota nuosekliai . Man ispudi padare.


NESVARBU  2004-04-26 21:58:05 

mano nuomone sitas filmas nepatiks newienam baxurui nes nuo mergu wemt wercia. istorija galima nusakyt taip: visu nekenciama baidykle susiranda kita tokia pacia. jom truksta pinigu taigi wiena pradeda zudyt klijentus. wiskas baigiasi kalejime. bernai neikit i si filma net ir su mergom !


DAISY  2004-04-24 11:53:04 

Laba geras filmas apie gyvenima, na toks kaip visi kiti holivudiski filmai, kurie parodo zudikus tik kaip absoliuciai neigiamus personazus. Siame filme pagrindene heroje visai ne tokia, joje yra zmogiskumo, ir ji taip pat isgyvena ir kankinasi del savo veiksmu, ypac del paskutinio nuzudymo. Ji nezudo kieviena be gailescio, ji tikrai nedaro tai malonumui. O ta lesbi tikrai neverta jos demesio, maza nesusipratele mergaite, ir as sakyciau tik del jos elgesio pagrindine heroje ir pasirenka tokio elgesio linija.


AGNE  2004-04-09 10:54:18 

Idomus siuzetas, sukrecianti drama, bet vaidyba tikrai neverta Oskaro. Bet negaila nei sugaisto laiko, nei pinigu. Verta buvo pamatyti. Jau vien tam, kad suprasciau kaip gerai as gyvenu ir kiek daug turiu. Visi gyvenime kartais susimaunam, ji susimove taip, kad negavo galimybes istaisyti klaidas ir pabandyti gyventi dar karta. As jos nesigailiu ir jokiu budu nepateisinu. Tiesiog niekam nelinkeciau gyvenime taip susimauti.


R.  2004-04-07 12:15:39 

Blogai. Istorija gal ir reali, bet jos vaizdinis igyvendinimas, mano nuomone, nepavyko. Neikit i si filma, no way.


RAMASHKA  2004-04-02 12:56:02 

Filmas tikrai neblogas. Idomi tema, taciau iki galo neatskleisti kai kuriu personazu charakteriai, per daug pavirsutiniski arba taip sukomplikuoti, kad neimanoma nustatyti koks tai charakterio tipas ir kokie jo elgesio motyvai. Ir dar. Nors Theron tikrai simpatiska mergina, tikrai nesupratau uz ka ji gavo Oskara... Judesiai, visa kuno plastika daugelyje vietu dirbtini, gestai teatraliski.


RAMASHKA  2004-04-02 12:56:02 

Filmas tikrai neblogas. Idomi tema, taciau iki galo neatskleisti kai kuriu personazu charakteriai, per daug pavirsutiniski arba taip sukomplikuoti, kad neimanoma nustatyti koks tai charakterio tipas ir kokie jo elgesio motyvai. Ir dar. Nors Theron tikrai simpatiska mergina, tikrai nesupratau uz ka ji gavo Oskara... Judesiai, visa kuno plastika daugelyje vietu dirbtini, gestai teatraliski.


KASURKA  2004-03-27 00:20:30 

Tikrai geras filmas ir nestandartinis. Apie gyvenimas gal paziurejes ir nesusimastysi, bet ji beziurint bus vietu, kuriose kruptelesi nuo netiketu siuzeto vingiu.


INGRIDELE  2004-03-24 23:25:06 

Deja deja....nieko gero apie si filma negaleciau pasakyti. Tikejausi geresnio...Taigi, vaidyba neispaciu geriausiu, siuzetas nevertas demesio. Niekam nepatariu eiti i kino teatra, smalsuoliams patariu ziureti tik namuose. Na jeigu idomus jums prostitutes gyvenimas ir jeigu jums patinka netradicine meile, taigi jums sitas filmas paliks dideli ispudi! Sekmes filme neuzmigti!!12
Filmo aprašymas aplankytas kartų: 10455
1998-2021 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt