Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
SVAJOTOJAI (2003) 116 min.
I Sognatori
Drama N-16
Didžioji Britanija, Italija, Prancūzija
Kalba:  anglų ,  prancūzų
Titrai:  lietuvių kalba

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Ko gero, asmeniškiausiame savo filme italų kino metras Bernardo Bertolucci sugrįžta į jaunystės laikus - 1968 m. gegužės mėnesį. Legendinės Prancūzijos Kinematekos (Cinematheque Francais) įkūrėjo Henri Langloiso atleidimas iš užimamų pareigų inspiravo mitingus prieš Vyriausybines organizacijas visoje šalyje, ko pasekoje teko nutraukti netgi prestižinį Kanų kino festivalį. Jauni žmonės drąsiai protestavo ir stojo į kovą su policijos pareigūnais, todėl Paryžiaus gatvės tapo mūšio lauku.

Panašiai kaip ir erotinėje dramoje "Paskutinis tango Paryžiuje", didžioji dalis šio filmo veiksmo vystosi viename Paryžiaus bute, už kurio sienų jau statomos barikados, kaupiami akmenys, sprogstami užtaisai ir kiti ginklai, prasideda kruvinos ir mirtį siejančios riaušės.

Jaunas amerikietis Metju atvyksta į Paryžių studijuoti prancūzų kalbos ir žiūrėti filmus. Jis yra tiesiog pamišęs dėl kino ir beveik visą laiką praleidžia Kinematekoje, kur susipažįsta su panašiais kino fanatikais Teo ir jo seserimi dvyne Izabele. Jaunuolis nusprendžia priimti naujų draugų pasiūlymą pagyventi kartu, nes jų tėvai visą mėnesį planuoja atostogauti prie jūros. Pradžioje viskas atrodo gražu ir linksma, o dar labiau nuotaiką pagerina filmai, alkoholis, meilė ir svajonės. Bet po to vienoje lovoje miegantys dvyniai įtraukia Metjų į keistų seksualinių žaidimų pinkles. Vieną vakarą kino viktorinoje nugalėjęs Teo sugalvoja originalią nuobaudą pralaimėjusiam Metjui, kuriam teks pasimylėti su žaviaja Izabele jos brolio akivaizdoje.

Tai seksualus, nostalgiškas, aistringas, poetiškas, intymus ir skandalingas filmas, kuriuo Bernardo Bertolucci sumaniai provokuoja ne tik žiūrėti į ekraną, bet ir mąstyti. Po premjerinių seansų Venecijos, San Sebastjano ir "Sundance" kino festivaliuose šis kūrinys sukėlė daug prieštaringų reakcijų, tačiau kai kurie garsūs kino kritikai jį vadina absoliučiai geriausiu režisieriaus darbu.

Aug  2010-03-14 16:16:01 įvertino 

Filmas apeliuoja i kazkokias santykiu ir istorines izvalgas, taciau nieko is to neisejo. Is viso nesupratau rezisieriaus tikslo - kas noreta pasakyti. Pateikimas irgi neypatingas, kelios pornografines vietos nepridejo nei grozio nei minties. Tikrai megstu ziureti ir sunkius ir nestandartinio poziurio filmus, taciau sitas yra visiskas slamstas. Negaiskite jam laiko.


CIUKCIAS IN THE ZOO  2005-08-14 00:42:16 

Pasakojimas apie iskypelius ,vaidinancius revoliucionerius, norincius sugriauti siena tarp zmoniu klasiu, nors patys buvo burzujai ir tuo dziaugesi.Ju draugelis amerikonas ne ka geresnis uz jus, nors ir turi siek tiek blaivesni zvilgsni i gyvenima.Patiko tik kelios mitingu scenos, nors ir jose tikriausia buvo fantazuojama.Apskiritai filmas paliko tik galvos skausma :/


PETRUŠKA  2004-12-06 15:02:05 

"Bernardo Bertolucci sumaniai provokuoja ne tik žiūrėti į ekraną, bet ir mąstyti" - o ar ne tokia režisieriaus misija? Laurai ne už tai dalinami. Mąstyti, o apie ką? Incestas, pirmieji seksualiniai žaidimai, bet kokios prasmės turėtų gimti juos derinant su maištingu laikmečiu? Ploju nebent už vieną mintį. Filme nuskambėjo žodžiai, jog režisierius - vojeristas, stebintis tėvų miegamąjį pro rakto skylutę - žiūrėti savotiškai nemalonu, bet atsitraukti taipogi negali. Tinka ir patiems "svajotojams".


AGONIJA  2004-10-09 22:46:15 

tiksliai nepacituosiu, bet filme nuskambejo nebloga mintis: kurdamas filma rezisierius ziuri pro kameros objektyva kaip pro tevu miegamojo rakto skylute - visa tai slykstu, nepriimtina, sokiruoja, taiciau ir atsitraukti negali... butent ta mintis man atspindi filmo ideja... o nuogo kuno nors ir buvo daug, jis nebuvo erotizuotas, nemanipuliuoja rezisierius tuo.. viskas kokybiskai, europietiskai padaryta, puiku... dziaugiuos kad filmo neziurejau per festivali, dabar jau trecia diena vis mastau... gal del to, kad turiu broli :)


LUNA  2004-10-07 09:46:59 

Iš aprašymo filmas atrodo geras neholivudinis darbas, o iš tiesų - lėkštas ir banalus. Suprantu, kad jis patinka būtent tiems, kuriems dar nėra 18 metų - sekso ir nuogų kūnų čia yra. Tačiau jei nori kažko gilesnio - čia tikrai to nerasi, iš filmo nieko negalima "pasiimti sau", režisierius nesugebėjo perteikti tikroviško vaizdo ir įtikinti žiūrovo. Ir šlykštus jis gali būti tikrai ne dėl ištvirkavimo scenų, o dėl apsiseilėjusio kvailelio herojaus Metju, į kurį esi priverstas ištisai spoksoti.


RAMAS  2004-09-27 00:58:22 

Na aš ką tik iš šito filmo. Nors paprastai komentarų nerašau, tačiau dabar noriu pareikšti savo nuomonę, kol ji dar šviežia. Filmas - nerealus vien tuo, jog parodo, kaip tampriai gali būti susieti du žmones, ir kiek daug tenka paaukoti trečiam, norinčiam "tapti savu"... Be to, europinis kinas idėjas perteikia savu stilium, taip sakant "įvyniotas į kitokį popierių". Žodžiu, iš to ką parašiau sunku kažką suprasti, tačiau tas filmas ir nėra aprašomas - jį tiesiog reikia pažiūrėti.


DARVIS2  2004-07-22 15:40:28 

man nelabai pavyko suprasti kai kurias scenas. is esmes nelabai patiko sis filmas..


SISTAHGEE  2004-05-27 11:22:23 

sitas filmas yra kazkas TOKIO. Vulgarus ir shlykshtus jis gali pasirodyti nebent labai primityviam ir siauro akiracio zmogui, kuris nemoka racionaliai zvelgti i visokius visuomenes sluoksnius. Viskas sitam filme yra taip, kaip turi but. Labai geri aktoriai, puikiai parinkta vieta - Paryzius. Bet jei nuogybes kelia juoka ir ruosiates laimingai spygauti..:/ tada jokiu budu neikit i si filma.


ATI  2004-05-21 09:01:40 

Tikrai nieko gero, o tie kvaili jaunuoliu istvirkavimai tokie vulgarus, kad protarpiais net vemti norisi... Tikejausi geriau. Be to sis filmas visiskai neaktualus nei siu dienu zmogui, nei Lt, nes kazkas, kas vyko 7 desimtmetyje: Vietnamo karas, seni kino filmai, kuriu jau niekas nepamena, nemanau, kad kazkam aktualu...


INGA  2004-05-16 13:24:00 

Filmas super!! sexualumo suteikia ne tik paaugliu istvirkavimai, bet ir prancuziskas akcentas. Superine aktoriu vaidyba!!! verta paziureti12
Filmo aprašymas aplankytas kartų: 15584
1998-2021 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt