Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
BLOGAS KRAUJAS (1986) 116 min.
Mauvais sang
Kriminalinis filmas


Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Leos Carax “Blogame kraujyje” modernizuoja kriminalo žanrą.

Paryžius netolimoje ateityje. Pagyvenę vagys Markas ir Hansas skolingi pinigų nesukalbamai amerikietei, kuri duoda jiems dvi savaites atiduoti skolai. Jie planuoja pavogti ir parduoti naują serumą nuo ligos (numanoma AIDS), žudančios meilužius, bet jiems reikalingas greitas tvirtas žmogus. Jie užverbuoja Alex’ą, nepatenkintą jaunuolį, kuris skiriasi su Lisa, savo 16 –mete mergina. Likus kelioms dienoms iki vagystės, Alexą susižavi Anna, Marko mergina. Jie šnekasi, jie žaidžia, jie dainuoja, bet ji įsimylėjusi Marką. Lise taip pat nesusitaiko su Alexo praradimu, ir ji atvyksta į Paryžių vagystės dieną. Išdavystės, drąsus išsigelbėjimas ir Alex’o laukiantis lėktuvas. Ar jam pavyks?...

Nors šiame filme intriga, nežinomybė, persekiojimai yra būdingi kriminalo žanrui, Carax’ą labiau domina pačios filmo aplinkos savaime kuriama įtampa. Jis meistriškai žaidžia su kriminalinių filmų formalumais, pripildydamas kadrą komiškais nukrypimais, pritrenkiančia fotografija (Jean-Yves Escoffier), efektingais veiksmo epizodais ir jaudinančiais muzikiniais intarpais, visa tai paversdamas gražiu ir įsimintinu filmu, kuris tampa ypatingai stipriu išgyvenimu.

Leos Carax būdamas 22 metų labai sėkmingai debiutavo su filmu “Boy Meets Girl”. Filmas triumfavo 1984 Kanų filmų festivalyje. Jis nutiesė kelią antrajam Carax’o filmui “Blogas kraujas” (“Mauvais Sang”). Šis filmas buvo milžiniškas žingsnis pirmyn ta pačia kryptimi, kuria jis ėjo su pirmuoju filmu. Abu filmai buvo nuostabūs vizualiai, ir pasakojo apie jauną meilę bei susvetimėjimą. Su savo reputacija ir talentu aukštumoje, jis pradėjo filmą kuris žadėjo tapti dar vienu triumfu. “Pont-Neuf tilto meilužiai” buvo trijų metų labai sunkaus darbo rezultatas, Carax išleido daug pinigų statydamas kai kurias scenas ir filmuodamas kai kuriuos stulbinančius epizodus. Deja, nei kritikai, nei žiūrovai neįvertino to, kas buvo išties didžiulė vizija prieš tai buvusiuose dviejuose filmuose plėtotų temų. Carax išėjo į ilgą 8 metų tremtį, bet galiausiai grįžo su “Pola X”. Šis filmas buvo visai kitoks nei ankstesni, bet tapo dar viena kritiška nesėkme.


Filmo aprašymas aplankytas kartų: 3759
1998-2021 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt